Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehetseges hogy mar nem jol...

Lehetseges hogy mar nem jol mukodik a hazban a villanyora?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben koltoztem be egy lakasba amit berelek, amikor a villanyora 41499.1et (szept. 14) most pedig 51812.8at (majus 11) ez majdnem 8honap kulonbseg es magaba foglalta a futes szezont is (sajnos a lakasban minden elektromos, nincsen gaz) de nem tudom hogy ez a fogyasztas realis lenne, felhivtam az elektromosokat, ok azt mondtak kicsit soknak tunik.


Valaki aki jartas a dologban? Help!



2018. máj. 11. 11:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leirni hogy az utolso villanyora csere 2002 december 10.en tortent.
2018. máj. 11. 11:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, mekkora a lakás, ha a tűzhely, boyler, fűtés villannyal megy akkor bizony lehet ennyi.
2018. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az óra "kihordási ideje 15 év...már nem is hiteles!

A villany fűtés a legdrágább.

Mekkora az a lakás?...mert az a tízezernél több kwh az fölötte van a négyszázezer ft-nak.

Nálam(100m2-s kádár~kocka) házi vízművel,3 fagyasztóval,sok barkács,és konyhai géppel az éves fogyásunk 3~3,2ezer körül van.

2018. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebből havi átlag 1290, napi átlag 43kWh fogyasztás adódik.

Ez magas érték.

2018. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez egy studio lakas ( amerikai konyhas nappali, kis szoba, furdo ) pontosan nem tudom hany negyzetmeter de kicsi.
2018. máj. 11. 17:39
 6/8 anonim válasza:
100%

A napi 43kWh-t ha elosztom 24-el, akkor ~1790W "átlagos pillanatnyi" fogyasztás jön ki, ami majdnem 8A-s folyamatos áramfelvételt jelent 7/24 8 hónapon keresztül. Ez egy garzonban nem sok, hanem irreális. Nagyjából úgy kell elképzelni, mintha folyamatosan menne egy régi porszívó, vagy egy régi mosógép megállás nélkül centrifugálna 8 hónapon keresztül.

A villanyórák nem szoktak csak úgy elromlani, és ilyen szinten fals értéket mérni. A működési elvvel most nem untatnék senkit. Nem véletlenül ilyen hosszú a kihordási idejük, csak a mérésügyi hivatal vonatkozó jogszabályai miatt kell egyáltalán cserélni őket.


Mi a konklúzió?

Neked, Pajtás lopják az áramodat. Nem kicsit.

2018. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintme kezdd azzal, hogy kapcsold ki, és húzd is ki a falból az összes fogyasztódat, de ne kapcsold le a villanyórát, ez fontos.

Írd fel az értéket, amilyen pontosan csak tudod.

Várj egy fél órát (addig fürödj meg gyertyafényben), majd nézd meg újra az óraállást.

2018. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az órák akkor is "szoktak" gyorsabban pörögni, ha szét van barmolva bennük a mágneses fék. Ez pedig 100-ból 99.9 esetben akkor történik meg, amikor korábban "mágnesezték" az órát (aka lopták az áramot). Ilyenkor egy nagyon erős mágnessel "fékezik" az órát, így csökkentik a villanyszámlát.

A probléma a módszerrel, hogy tönkreteszi a mérőóra belső mágnesét, így ha már nem mágnesezik az órát az pörög, mint az őrült és sokszor többet mér, mint a valóság.


A napi 43Kwh egy irreális fogyasztás. Nekünk 3 lakásos társasház, minden elektromos (kivéve a fűtést) fogyaszt évi 7000 Kwh körül úgy, hogy nekem egy olyan hobbim van, ami iszonyú sok áramot fogyaszt... Ez napi 19 kwh...


Ha árammal fűtesz az sokat dobhat rajta, de tekintve, hogy egy pici lakás én így is teljesen irrálisnak tartom a fogyasztást.

2018. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!