Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Külföldi munka miatt üres...

Külföldi munka miatt üres lakás. Mi a tehendő?

Figyelt kérdés

2szobás 55nm2 panel lakás fűtése nem szabályozható.

Mit tanácsoltok ha kb 2-3 évig üres lesz és rokonunk csak néha megy el kb 3havonta szellőztetni? Félek, hogy tönkre fog menni a lakásom.


Ha bejelentem, hogy üres akkor olcsobb lesz a közös költség plusz a fűtés amit nem lehet elzárni?


Kb évente egyszer haza jövünk.



Köszi a válaszokat.



2018. máj. 11. 23:08
 1/7 A kérdező kommentje:
plusz ti neten fizetitek a számlákat? Eurot utaltok át?
2018. máj. 11. 23:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fűtésed nem lesz olcsóbb. A közös költséged sem. A villanynál, ha nincs fogyasztás, az alapdíjat, vagy mit fizetni kell.

Azért adhatnál valamelyik szomszédnak elérhetőséget, ha véletlenül akár egy csőtörés történik.

Nem hiszem, hogy tönkre menne a lakás .

2018. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
85%
Miert nem adod ki alberletbe?
2018. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem megy tönkre, mitől menne jobban, mintha használnád. Ha sokan tudják, h üres, akkor nagyobb az esély, h feltörik, csak annak mond, akinek szükséges, és ne hagyj ott értéket. A számlákat vagy bankból fizesd, vagy bízd rá valakire. A postaládát is üríteni kellene, mert feltűnő, ha tele van. A közös költség szerintem nem igen változik, de kérdezd meg a közös képviselőt esetleg. A rokon jöhetne gyakrabban...
2018. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem keresel meg egy ingatlan-kezeléssel foglalkozó céget? Mindent intéznek helyetted, miközben ketyeg a pénz a számládra. Teljesen hivatalos, x %-ért cserébe bérbeadják a lakásod, intézik a rezsivel kapcsolatos költségeket, tartják a kapcsolatot a bérlővel, a közös-képviselettel.
2018. máj. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mert az még gyorss lenne, plusz kikéne pakolni minden személyes dolgom és végülis ez az otthonunk, nehéz megmagyarázni de majd ha kint érzem, hogy stabil talajon állok akkot

r talán kiadom addig nem.



A lakás romlását ugy értettem, hogy ugye rokon csak néha jön és kevés szellőztetés miatt lehet be penészedik.


Ahhjj ugy aggodom, hogy lesz ez...

2018. máj. 12. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát azt mondtad, hogy üres a lakás. Akkor még nem üres?

Bérelj egy tárolót a maradék holmiknak, és add ki a lakást. Rövidtávúba is kiadhatod, és akkor amikor hazajössz, addig nem adod ki.

2018. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!