Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A társasházi szomszéd rá tud...

A társasházi szomszéd rá tud csatlakozni az én gázórámra észrevétlenül, ha az óra lakáson belül van? Vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hónapban 24m3 volt a gázfogyasztás úgy, hogy fűteni már nem fűtöttünk, a víz villanybojlerről jön, és csak főzéshez használtuk a gázt, de azt se olyan sokat szerintem, a sütőt pedig be sem kapcsoltuk. 24m3 gáz olyan 2-3ezer Ft körül jön majd ki, ami nyári gázszámlának szerintem rendben van, de mégse, mert sokallom a 24m3 fogyasztást csak főzésre.

40m2 lakás, télen 21.5-22C-ra fűtve 297m3 volt a legnagyobb fogyasztás, és a március15--április15, ahol csak fél hónapot fűtöttünk, mert enyhe volt az idő 136m2-re jött ki, ami szerintem átlagon felüli.



2018. máj. 18. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Főzéshez simán elmegy ennyi egy hónapban szerintem.Ha rácsatlakozott volna a szomszéd,akkor több lenne.
2018. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudna már rácsatlakozni? Ahhoz hogy lopni tudja a gázt, az óra után kéne a csőrendszerre kötnie valamit, amit aztán áthúz magához. Szerinted ez lehetséges? Nem is értem hogy jutott eszedbe! Nézd naponta az órát, ha nagy eltéréseket mutat jelezd a szolgáltatónak. De sztem ilyen nem lesz.
2018. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szomszéd csak falbontás során tudna a te gázórád után lévő csőszakaszra rákötve gázt lopni tőled. De ezt szerintem észrevennéd :-)

Ha csak hétvégén főzöl valóban sok. De ha ettől több alkalommal, akkor nem feltétlenül.

2018. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

"szomszéd rá tud csatlakozni az én gázórámra észrevétlenül"


Rossz rovatba írtál!

Menj át a problémáddal az ezotéria rovatba...

2018. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

24m3 lazán elmegy főzésre.

Egyébként meg felragasztasz egy füzetlapot az óra mellé és minden nap azonos időben felírod rá az óraállást.

Ha nem főzöl/fűtesz és mégis fogy a gáz, akkor érdemes elkezdeni nyomozni.

2018. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez képtelenség.Holnap megy bankba és kiveszi a pénzed .
2018. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
Az óra után lehetne tőled lopni a gázt. Szóval nem. A fogyasztást meg írjad egy ideig főzéstől főzésig. Ha néha megnézve pörögne magától akkor gond van, de ezt kétlem. Téves számlázások is előfordulnak így az előző éviből és az írottból tudsz következtetni. De 2-3e Ft nem sok.
2018. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Holnap megy bankba és kiveszi a pénzed"

Dehogy megy, megoldja otthonról!

2018. jún. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hja!

Rácsatlakozik otthonról a bank vezetékére...

:)

2018. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!