Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki fűtött már fenyő tűzifával...

Aki fűtött már fenyő tűzifával, tényleg nagyon rosszat tesz a kéménynek?

Figyelt kérdés
Azt én is hallottam, hogy sokan nem szeretik emiatt, szóval én inkább konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi, aki tényleg próbálta már, mert most nagyon olcsón tudnék fenyő tűzifához jutni és elgondolkoztam rajta, hogy azt választom.

2018. máj. 20. 11:44
 1/8 anonim válasza:
29%
Ez csak tévhit. Valójában a keményfák jobban károsítják, mint a fenyőhöz hasonló puhafák. Viszont a fenyő sokkal gyorsabban leég, így tényleg csak nagyon olcsón éri meg.
2018. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kioldja a hő a kazán belsejére és a kéményre a gyantát , ez mérgező is . Bizonyos cserjefélék is ezt teszik ha elégetik . Begyújtáshoz felaprított vékony léc darabok tökéletesek, hamar lángol tőle .
2018. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A fenyőben sok a gyanta .Ennek elégetése sok kormot is tartalmaz .DE megfelelő tüzelés technikával ezt jól lehet égetni.Legyen jó húzatú kémény,és felül adni a levegőt,hogy a korom is szinte el égjen .A kiáramló fűst szinén ezt lehet látni.Ha fekete sűrünek látszik ,rossz az égés .

Ha világos fűst távozik,alig van bent korom már .

Inkább csak cserépkályhánál kell jobban oda figyelni,hisz annak kormolása nem egyszerű dolog .

2018. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Csak vegyesen akáccal érdemes,mert csak magában elégetve egy üvegszerű el égetlen gyanta lerakodást okoz a kéménybe,még szárazon is,mert nem kap megfelelő mennyiségű oxigént a tökéleteshez közeli égéshez.

Ha elegendő oxigént adsz neki,akkor meg úgy beindul,hogy dübörög a kazán,vagy a kályha és fűt mint az állat.

Rendes, hagyományos fűtésnél a vegyes sípjait nehéz tisztítani és a kéményt is égetni kell,hogy utána kotorni lehessen.

Ha vegyíted más fával,akkor annak a koromja nem engedi letapadni,egybefüggővé tenni ezt a gyantás képződményt és tisztítórózsával kilehet kotorni a kéményt.

Én csak begyújtáshoz használok tetőlécet és vegyesen fenyőgerendát a tüzeléshez.

2018. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyertyánom van még mellette, és azzal együtt, vegyesen tervezem tüzelni.

2018. máj. 20. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Vegyesen tüzeld és nem lesz gond. Valamint a tüzelési időszak után koromtalanítsad a kéményt. Vannak koromtalanító hasábok, por, stb. Ezek redukálják égetéskor a kémény falára rakódott kormot, stb-t, és lepotyog a kémény aljára.

[link]

2018. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp kipróbálom ezt is.
2018. máj. 21. 12:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Rakjál rá kevesebbet,és felül a levegőt.Nem fog dübörögni a kazán,vagy a kályha .Én nem vegyiteném,mert akkor nem lehet lassan égetni a fenyőt.

3 as voltam .

2018. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!