Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Éjszakai/vezérelt áramra az...

Éjszakai/vezérelt áramra az egész háztartást?

Figyelt kérdés

32A+32A nappali és éjszakai mérő van (lesz) a családi házunkban.

Tegnap hallottam két idevágó mellbeverő infót:

(1) villanyszerelő 40 rugóért tudtommal legálisan csinál relés váltást közöttük, ami azért ilyen drága, mert kell többekközt szünetmentesség az átkapcsolás idejére.

(2) míg az Eon maga 10 rugóért az egész családi házat éjszakai/vezérelt áramra állítja, úgy hogy permanens lesz a villanyszolgáltatás.


Na ez utóbbitól azonnal dobtam egy hátast. Azóta is azt kutatom hol a turpisság, mert valahol rosszul kell járjak. Ilyen nincs, mert nem lehet. Vagy valamit nagyon durván félreértek. :)


A villanyfűtés- és villanybojler-rész hogyan müxik egy ilyen szcenárióban? Hiszen jön folyamatosan permanensen az áram, nem? Ott épp az lenne a lényeg, hogy menjen 6-8 órát, aztán ne menjen.


Míg másik oldalról a számítógép hogyan fog menni nappal (csúcsidőben) 10 órát folyamatosan, és főleg mennyiért (milyen tarifával)? Ha érdekes lenne, kb.5kWh a napi nappali fogyasztásunk (amiben a fűtés és villanybojler ugye nincs benne).



2018. máj. 20. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Én nem értek hozzá,csak próbálok logikusan gondolkodni a szolgáltató szemszögéből .Miért adna neked egész napra kedvezményes áramot ? Éjszakai mint ahogy nevében is bent van,idő kapcsoló vezérli.

Elfogsz csodálkozni mennyit kér az EON ilyen munkálatokért,és valóban dobsz egy hátast .

2018. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha mindent így lehetne csinálni,kinek lenne nappali áramdíjas felhasználása ?
2018. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Az a bizonyos relé a biztosíték dobozban van, én döntöttem el melyikkel kapcsolják össze. A szobai kismegszakítókat kihagytuk, így ott folyamatosan normál áram van. A többi helységben attól függően, hogy a szolgáltató hogy ad kedvezményeset, felváltva van hol ez, hol az. Ha nem lennék lusta, figyelném is, és csak akkor kapcsolnám be a nagyobb fogyasztókat ha az olcsóbb áram jönne.
2018. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Éreztem én, hogy ez az egész nem normális (nem hihető), asszem elbeszéltünk egymás mellett az illető fickóval. Engem valami olyan érdekelt, hogy éjszakain lévő cuccok menjenek rendesen éjszakai tarifával és ha a PC véletlenül akkor akarna működni, működjön az is (olcsóbban), egyébként drágább nappali tarifán. A fickó meg szerintem éjszakai áram szürke zónás meghackeléséről beszélhetett, ami esetemben tárgytalan.
2018. máj. 20. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Az idő kapcsolót a szolgáltató állítja be,az nem lehet csak úgy állitgatni,plombálva is van .

A mai világban mindent figyelemmel tudnak kisérni,visszamenőleg is kimutatják a fogyasztást.

Csak a szolgáltató emberével szabad minden ilyet csináltatni,aki erről jegyző könyvet is ad .

2018. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Így ezzel a felállással 110-120kw megy el a normál áramból, 50-70 a vezéreltből. Ez kb 5300-5700 ft, két szgép megy majdnem egész nap, villanytűzhely, kenyérsütő, fürdésnél kis berregő, + két akvárium ami még fogyaszt. Szerintem kifizethető.
2018. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolt a kérdező, hogy a vezérelt áramról működjön az, ami amúgy is arra van szánva (bojler, esetleg hőtárolós kályha), és ha bekapcsolták a vezérelt áramot, akkor a lakás egyéb fogyasztói is kapcsolódjanak át a vezérelt órára. Ezt meg lehet csinálni, de nem lesz legális. Váltóérintkezős relé / mágneskapcsoló kell hozzá, és arra kell figyelni (főleg ha valami kis méretű relét használ az ember), hogy ugyanarra a vezérelt fázisra kapcsoljon át, mint amelyiken a 24 órás áramon volt a lakás.

Működni működik, de ha megbuksz vele, akkor kifizettetik a korábbi vélelmezett fogyasztáskülönbséget is.

Úgy lehet bekötni, hogy a 24 órás villanyóráról működjön az átkapcsoló mágneskapcsoló, így ha épp van vezérelt áram, és lekapcsolják a 24 órás villanyórát, nem marad áram alatt a lakás, nincs bukta. Be lehet még kötni a rendszerbe egy titkos kapcsolót valahol, amivel az egésznek a működését le lehet kapcsolni, ha gond van.

2018. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kedvezményes áram nem ÉJSZAKAI áram, hanem 'kapcsolt'.

A hálózat kis leterheltsége esetén engedélyezi az itteni fogyasztást, tehát időben előre meg nem határozozz/határozható.

.

A (2) pontban leírottaid úgy, ahogy van, hamis.

2018. aug. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!