Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyszámla késés 12 nap?

Villanyszámla késés 12 nap?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre nem fizettem be egy számlát.

Ha hétfőn befizetem akkor még elfogadják vagy lesz késedelmi kamat vagy ilyesmi ?


2018. júl. 15. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk is fordult elő, nem volt semmi probléma belőle.

Persze előtte felhívtuk az ügyintézőt.

2018. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan icipici a késedelmi kamat mértéke jelenleg,hogy 12 napra 1 forintra se jönne ki. Még akkor se ha 20ezer forintos csekket felejtesz el befizetni. Legalábbis a szolgáltatók által meghatározott mértéke csekély(jegybanki alapkamat x szerese). Nem keverendő a hitelnél külön megjelölt késedelmi díjakkal,mert azok nagyok is lehetnek. Például van ami évi 30% is lehet. A számla nem ilyen.


Viszont nem árt egyeztetni,ugyanis ha a kamat nem is sok,ha fizetési felszólítást küldenek annak van egy pluszköltsége, ha közjegyzői meghagyással teszik annak van egy felára, végül ha végrehajtásra kerül a dolog,vagy neadjisten lekötik a szolgáltatást akkor többszörösére növekedhet a tartozás.


Tehát a megoldás az,hogy mielőbb kifizetni,mielőtt még felszólításra kerülne sor, vagy rosszabb és lekötik.

2018. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hétfőn már adom is felfelé :D

Soha nem volt még ilyen így ezért kérdeztem meg hogy ilyenkor mi a teendő.

2018. júl. 15. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Először egy sima levél jön,ha be is fizeted,lehet,hogy már hétfőn~kedden.Pár száz forinttal több lesz.
2018. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!