Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 0ás papírt kilehet hozni úgy,...

0ás papírt kilehet hozni úgy, hogy 2év alatt 2600köbméter víz folyt el amit most vettunk csak észre?

Figyelt kérdés

(vízóraleolvasó jött, csak nemtudta leolvasni a vízórát mert elvolt temetve)

konkrét kérdés az, hogy ezt a kb 1millió forintnyi tartozást átlehetne iratni egy konkrét személyre a házról?


2018. júl. 15. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

El volt temetve a vízóra?!?

Hú, itt annyi jogsértés lehetett, hogy szerintem előbb fizetni kell, és bármi más csak azután következhet...

2018. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

A tartozás egy konkrét személyé, a számlafizetőé, nem pedig a házé.

A számlafizetőt/fogyasztót át lehet íratni mindkét fél beleegyezésével, de az átírást a későbbi viták elkerülése érdekében csak jelenlegi mérőállással lehet intézni, amit mindkét fél aláírásával elfogad és tudomásul vesz.

2018. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van. Viszont ha a házon tartozás van,az a jövőben az ingatlanon fennmarad(hat) ,függetlenül attól,hogy ki veszi birtokba a későbbiekben. Illetve amíg nincs kifizetve addig a szolgáltató megtagadhat mindennemű szolgáltatást. Tehát fizetési felszólítások után akár le is köthet és visszakötni csak a tartozás kifizetése után fog.
2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk csőtörés volt. Be kellett menni a szolgáltatóhoz személyesen annak akinek a nevére szól a számla. Ott kértük, hogy a csatorna díjat engedjék el. Így kb. félét kellett fizetnünk. Szerintem ekkor összegnél én kérnék részletfizetést is. Együttműködők voltak.
2018. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!