Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mennyit kérjek az...

Szerintetek mennyit kérjek az áram ért?

Figyelt kérdés
A szomszédom megkért hogy adjak neki kölcsön áramot mert náluk nincsen áram mert kikötötték,de mondta hogy kifizeti mennyit kérjek
2018. júl. 16. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha az áramszolgáltatónak nem tudott/akart fizetni, neked miből fog?


Másrészt van egy olyan érzésem, hogy egy ilyen bekötés nem legális. A végén még nálad is kikötik.

2018. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Régebben biztosan volt egy olyan, hogy háztartási fogyasztó nem adhatja tovább a delejt, lehet, hogy ez még most is megvan, de lusta vagyok utánanézni.


Amúgy ezek az ügyek végtelenül el tudnak bonyolódni, mert meddig? És hogyan? Legjobb lenne venni egy mérőt, de az minimum háromezer, aztán később mi lesz vele? És az még mindig nem hiteles, jön a meglepett kérdés: ennyi volt? Hát hogyan tudtam ennyit fogyasztani? És már meg is romlott a viszony 15 évre. Igaz, a visszautasítástól is. :)


Árban miért lehetne kérdés, hogy mennyit? Amennyit te.

2018. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Semennyit, mondd, hogy sajnos ez nem megy!

Utánanéztél és még nálad is kikötik, ha rájönnek.

És rájönnek, mert este biztos nem lesznek töksötétben, vagy a tévé világít.

Járnak ugyanis ellenőrizni, hogy az ilyenek nem lopják e az áramot.

2018. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem cigány,csak a szomszédom is kiadta a lakás albérletbe de az albérlők nem fizetek és így kikapcsolták,de most újra visszaköltözik mint tulajdonos és megkért hogy nem e tudnék áramot adni hogy csak egy kávét tudjanak főzni
2018. júl. 17. 06:49
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Inkább főzz neki egy kávét, jobban jársz.
2018. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, főzd le te a kávét, vagy szerezzenek egy palackot tűzhelyet. 5ezerért már kapni a Jófogáson, Vaterán!
2018. júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom úgy gondolja, hogy egy hosszabbítónak az egyik végét bedugjátok nálatok, a másik vége meg átlóg hozzájuk, és abba dugnak majd bele fogyasztó(ka)t.

Ez eddig szép és jó, de honnan fogod tudni, hogy mennyit kérj tőle? Ehhez kéne egy fogyasztásmérő óra, de gondolom olyat nem akartok venni arra a pár hétre sokezerért, amíg vissza nem kapcsolják nála az áramot.


Szóval mi alapján fogjátok elszámolni a fogyasztást?

2018. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem egy hétre kell hanem 2 napra és ezen gondolkodom hogy mennyit reális kérni 2 napi használatért egy 1000?
2018. júl. 17. 09:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3-as válaszoló vagyok, aki azt mondta, hogy ne adj, DE ...

ha egyébként jó a viszony, én biztos, hogy 2 napért nem kérnék semmit, mert meghatározhatatlan és nagyon kevés.

Nyilván nem betonkeverőt fognak működtetni 48 óra alatt. Ennyit megérne nekem, hogy szívességet tettem és bármikor nekem is lehet rájuk szükségem.

De ha te másképp gondolod, akkor ezrest kérj!

2018. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
83%
Egy üveg bort kérj. Ha nem szereted a bort, akkor add nekem :)
2018. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!