Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanykapcsolót szeretnék...

Villanykapcsolót szeretnék cserélni a szobámban, nem akarok szerelőt hívni, le szedtem a régit,3 kábel van a falban 2 db fekete és egy 1db piros-kék, az új kapcsoló hátulján ez áll (felül) A1 - B1 alatta A2 - L -B2, mit hova kell kötni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 13:02
 1/8 anonim válasza:
Uh én nem értek hozzá, de szerintem te leginkább sehova se kösd :D Nem tudom, hogy ezeket méricskélni kell-e v valami szabvány a szín ami fix minden falban, de én fixen elengedném, ha nem értek hozzá. Biztos van ismerősöd aki látott már ilyen dolgot, kérd meg v szakember.
2018. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
gondoltam hátha én is meg tudom csinálni,ha valaki leírja de lehet az lesz h hagyom másra.
2018. júl. 18. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj régen mindenféle drótot felhasználtak amit találtak. Aztán döntsük el melyik mi. Szólj valakinek aki beméri
2018. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az áram, a medve és az adóhatóság nem játék. Keress inkább szakit, aki megcsinálja, nem ér annyit az a kapcsoló, hogy kórházba kerülj miatta.
2018. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van fázisceruzád akkor amelyiknél jelez azt dugod az L jelölésbe. A többit sakkozd ki.
2018. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pólusok alapján kettős alternatív kapcsolót vettél (a drótok száma alapján egyes elég lett volna).

Itt megtalálod a bekötési rajzot:

[link]

Ahogy előttem mondták egy fázisceruza mindenképp fog kelleni. (Mielőtt bármit elkezdenél kikötögetni, áramtalaníts! Ha nagyon bizonytalan vagy, vagy az ábrát se érted, hozzá se nyúlj, hívj valakit...)

2018. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gepi Villanyszerelés válasza:

Szerintem nem jó kapcsolót vettél. 3 drót jelenthet: csillárkapcsolót, alternatív kapcsolót és keresztváltó kapcsolót. A keresztváltó nem szobákba való, a csillárkapcsoló pedig laikus számára is felismerhetően két billentyűs, tehát valszeg alternatív kapcsoló kellett volna.

Az új kapcsolód jelölései pedig ezzel nincsenek összhangban.


A feszültség alatt lévő hálózaton semmilyen házi beavatkozást nem javaslok. Mivel nem sikerült jó kapcsolót venni, én a helyedben nem sajnálnék erre pár ezer forintot.

2018. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen problémám van, a youtubon keresek rá videót.

Már átvezetékeztem lámpát, cseréltem kapcsolót, csap tömítést.


Au áramtalanításhoz a biztosítékot kell kikapcsolni, utána már nincs benne áram. Nappal kell csinálni, és háromszor meggondolni mindent, főleg, ha vágni kell. Hasznos a fáziskereső, érdemes megvenni, ha még nincs. Ahhoz, hogy biztos legyen, hogy a jó biztosítékot nyomtad le, és sehol nincs áram, ahol dolgozol.


Szerintem, ezért egy szakember ki sem megy.

2018. aug. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!