Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtés mennyibe...

Lacca17 kérdése:

Elektromos fűtés mennyibe jönne ki kb?

Figyelt kérdés
Adva van egy szoba, ahol élek, 4x3-as a mérete, és kb 230 a belmagassága, eddig kályhával fűtöttem, de mivel mind a 4 fala udvarra néz, reggelre 5 fokig lement a szoba, és ahhoz hogy meleg legyen, délután 2-től este 10-ig fűtenem kellett a kályhába, de ahogy kialudt, kb óránként 5 fokot hült, reggel majdnem megfagytam minden túlzás mentesen. Amellett nem mehetek el napokra sehova pont emiatt, délután sem mehetek sehova, mert este itt hideg van, illetve koszt is csinál nem kicsit, meg büdös. Ismerősöm esküszik olcsóbb mint a kályha, ő 2 éve ezzel fűt, és nagyon kellemes idő van nála. ha ezt a fűtő eszközt megvenném, mennyi lenne a havi költségem kb, vagy van-e ennél jobb?: [link]

2018. júl. 24. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kénytelen voltam belemenni egy ilyen befektetési sémába, ami természetesen akkor ígéretesnek tűnt, de 3 év múlva szétvált a cég, és azóta egészen más a kilátás. D Azóta teljesen tiszta, mit mondok mindenkinek, aki ajánlattal bombáz: ha aláírod, hogy a most emlegetett hasznot a cég megszűnése, világválság, akármi esetén te biztosítod helyettük, akkor azonnal belépek. Ennyit az ismerősödről.

Másképpen:

Vegyél vagy háromszáz pantallót, és akkor egy szezonban rá tud menni a gatyád, de ha nincs annyi, akkor mi menjen rá?

2018. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félre érted, ez nem ilyen céges előfizus marhaság, csak van egy haverom akinek elege lett a kályhából, is interneten nézték mit lehetne helyette, ekkor találták ezt a megoldást rajta, és elvileg olcsóbb mint a fa nekik havonta. Ha havi 15-ből kijön ez a szoba, akkor már megérte.
2018. júl. 24. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ablakcserével, födémszigeteléssel kezdenék. Durva számokat írtál, ilyen felállással elektromos fűtéssel sem járnál jobban.
2018. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy 1250 wattosat, az óránként körülbelül 50 forintot fog fogyasztani, naponta 1200-at. Más kérdés, hogy elég-e az 1250 watt.


4 fala udvarra néz? Akkor ez egy különálló szoba?

Amúgy én nem tudom elhinni ezeket a számokat, amiket írsz. Fűtöttem én is kályhával, nem ezt tapasztaltam.

Sőt, akárhol jártam, ahol kályhát használnak, mindig megcsapott a meleg.

2018. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez egy külön épület igen, és mikor már nagyon hideg volt télen, 5 fok volt reggel bent, modern ajtót raktam fel, abból is duplát, igaz nem hungaropán, de nem a gagyit, az ablak is szigetelést kapott, mégis reggelre jéghegy volt a szoba kb.
2018. júl. 25. 05:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, én mindig mondom magamnak, hogy Matild, ne alkalmazz képes beszédet, ne mondjál példákat, mert aztán magyarázkodhatsz, de hát sosem fogadom meg a jó tanácsot. :D

Első bekezdésem más szavakkal tehát: akkor vegyél egy olyant, amit a szomszéd ajánl, és dobd ki a szenest, ha a szomszédod vállalja, hogy elfogadható költségen felüli kiadásaidat fizeti, ha csak több energiával éred el a kellemes hőmérsékletet.

#4 már becsült egyet, az havi negyvenezer - lenne, ha mindig egyformán hideg lenne.

Ami másfelől a szomszéd javaslatát még illeti, minden villamos fűtő szerkezet maradéktalanul hővé alakítja a villanyt, nem dugja el magának, vezeti le a pincébe, küldi el a rokonoknak, stb. A hőérzetben van némi különbség, de hát annak a kihasználáshoz szakember kell.

Ami a prospektust illeti,az "innovatív, pontos" elektronikus termosztátról eszembe jut egy régi barátom mondása, akit kérdeztem a villamos fűtésről, amivel egy évvel azelőtt dicsekedett: leszereltem, nem tudtam fizetni - asszony kiment a szobából, már kattant a termosztát... Kedvezőbb energia felhasználás. :)

Becsüljünk egy egy ilyen vaskályhát 5 kW-osnak, és akkor lehet róla fogalmad, mekkora összegekről beszélünk.

2018. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Brutális a szigetelése a szobának, eszedbe ne jusson elektromos fűtés így.

Az én házam jól szigetelt, így itt van értelme gáz hiányában. Naponta max. 1 fokot csökken a hőmérséklet rendes szobahőmérséklet közelében, ha nincs fűtés s van hulladékhő rendesen. Így sem nagyon olcsó a fűtés, pedig nem fűtök nagyon melegre s vezérelt árammal megy, de nem is kiemelkedően drága.

Nálad az egy szoba sokkal többe lenne, mint nekem a házam, ha ennyire brutális a helyzet.


Laktam olyasmi (nagyobb, de szintén brutálisan rossz szigetelésű) házban, amilyenről te írsz. Egy éjszaka alatt 10 fokot csökkent a hőmérséklet mínusz 10-20 fokban, de ehhez már az kellett, hogy az 1 rétegű faajtón RÉS legyen. Mi van, hogy nálad óránként ötöt esik, van egy ablaktalan lyuk a falon vagy vasból van a fal, bár talán még ez utóbbi se lenne hozzá elég. Ráadáésul kicsi szoba és ott vagy te is, az rengeteg fűtés. Lenne, ha jó lenne a szigetelés. De nagyon nem az.


Garantáltan iszonyú drága lenne az elektromos fűtés számodra. Kivéve, ha hálózsákba raksz egy kis fűthető takarót, akkor esélyes, hogy ott nem fázol, a szoba persze roppant hideg lesz...

2018. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nehezen melegszik fel, és ennyire gyorsan kihűl, akkor azzal kezdeném, hogy ablakot vagy tetőt raknék...
2018. aug. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!