Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek egy főnek mennyi...

Szerintetek egy főnek mennyi kw-ot kell beírni havi általányba?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Azután érdeklődnék hogy egy embernek, átlagos háztartás számítógép, hűtő, mélyhűtő, mosogatógép stb.... felszereltség mellett, hány kw-ot kell beírni álltalányba/hónap ?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2018. szept. 5. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Teljesen mi degy hányan ültök a szobában, ha megy a tv és ég a villany. Inkább mi, milyen teljesítményű gépek vannak, mennyit használod, az számít. Pl egy bojler nálam duplázná a fogyasztást. Sztem nézd 2 napig mennyit pörög az óra, az dzorozd 15-tel és tegyél rá 20%-ot. Akkor biztos nem lesz tartozasod elszámoláskor.
2018. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

kWh, a kW a teljesítmény.


Ezt senki meg nem fogja neked mondani. Amennyit használsz.

Nálunk 2 főre nyáron 200 kWh megy el, télen a többszöröse, mert azzal fűtünk :) Ha egyedül lennék, egy kicsit csökkenne, de nyilván nem a felére, még nyáron sem.


Számítógép? Az egyik embernél ez triplaannyit jelent és napi 24 órában megy, a másik pedig használja 2 órában s még erősítő és hangfal sincs... Az egyedül élők sem ugyanannyi energiát használnak el mosásra. Még léteznek kevésbé energiatakarékos izzók, van, aki rengeteget süt-főz villannyal, ésatöbbi.


Nem lehet megmondani, mérd meg.

2018. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy 70 ment el mikor egyedül voltam.

De alapból beírni 100-at ajánlottak. Megbeszéltem, hogyan mikor tudok módosítani a résszámlákon, aztán 3 hónapig néztem a fogyasztást, aztán a neten leállítottam a beírt 100-at. Ennyi.

De a fogyasztás sokmindentől függ. Érdemes időnként ránézni a havi fogyasztásodra az órán, hogy ne érjen meglepetés.

2018. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40-170 kW.
2018. szept. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
... ha a fűtés és a melegvíz nem villany.
2018. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 8 fiókos mélyhűtő +1 normál nagy hűtő+4 számítógép, 2 tv, mosógép+mosogatógép napi használatban+4 szoba világítás+villanytűzhely= 282 kWh/hó
2018. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!