Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elfelejtettem bediktalni a...

Elfelejtettem bediktalni a meroallasokat, ilyenkor mi a menete?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem bediktalni a meroallasokat, es igy a szamlakat atlagfogyasztas alapjan kuldtek ki. A gaznal biztosan tobbet fizettem, mert megneztem a kiallitott szamlat, es joval tobbet mutat a fogyasztasnal mint a valos. Ezt a penzt a kovetkezo diktalas utan kapott szamlabol vonjak le, vagy majd csak a majusi szemelyes leolvasaskor? Ugyanez a kerdes az aramnal is.

2018. okt. 27. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha a legközelebbi diktálásnál alacsonyabb a mérőállás, mint ami alapján legutóbb fizettél, visszaküldik a különbözetet postán. Ha nem nagy a különbség inkább diktálj be többet legközelebb és lassan elfogy a különbség. Nem éri meg bemenni a párszáz forintért a postára (ha nem vagy otthon amikor a postás kihozza).
2018. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek vonnák le a pénzt? A legközelebbi diktáláskor ha a tényleges akkori óraállásokat diktálod, akkor kevesebb lesz a számlád összege is. Így kiegyenlítődik. Most többet fizetsz, legközelebb kevesebbet.
2018. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szokás pénzt visszaküldözgetni év közben.

Következő hónapban bediktálod az állásokat, ez alapján fognak számlázni.

Volt, hogy három hónapig nem fizettem villanyt, amikor ideköltöztünk, mert az előző lakó átlagfogyasztása alapján becsültek be egy értéket, ami a mi fogyasztásunkhoz képest hatalmas volt. Az a hónap fájt, de utána a diktálásoknál jól jött, hogy hónapokig nem kellett fizetni, mert a túlbecsült díj fedezte.

2018. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szokás év közben pénzt visszaküldözgetni, de nekem év közben hozott a posta kb. 1000Ft-ot miután pár hónapig nem diktáltam és többet becsültek, mint amennyit utána bediktáltam végül. A különbözetet hozta a posta. Úgyhogy én azóta inkább nem diktálok be kevesebbet mint amennyit ők legutóbb becsültek, mert aztán mehetek érte a postára ha nem vagyok itthon amikor hozza a postás.
2018. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!