Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Két fő átlagos fogyasztással...

Két fő átlagos fogyasztással havonta kb hány KW áramot fogyaszt? Vagy hány Forintnyi áramot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs villanybojler és elektromos tűzhely, plusz spórolósan világítasz, kb 120-140 kw. Ez olyan 4000 ft
2018. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha van mindkettő?
2018. nov. 13. 21:20
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk van bojler, 6-8 ezer, 2 fő. Háztartási nagygépek energiaosztálya sem mindegy.
2018. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen évi fogyasztás van feltüntetve a villanykészülékeken.:)

Bojler mehet éjszakai árammal is, akkor olcsóbb.

Nálam 1 főre kb. 11-12 000 Ft volt csak a melegvíz villanybojlerrel nappali árammal, amíg az volt.

Olyat kell venni, ami kevesebbet fogyaszt.

2018. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nehéz mit írni. Használattól függ minden.

Én havi 9 ezret fizetek. Ebbe van egy bojler, egy kombi hűtőszekrény, egy 100 literes fagyasztó, egy házi vízmű, kávéfőző, mikro, mosógép, 2 tévé beltérivel, 2 számítógép, 2 biztonsági kamera, nyáron szivattyúval öntözünk, és mindenhol led égők vannak. Ennyiből biztos kilehet jönni. Bár a villanytűzhely elég sokat fogyaszt, de gondolom, hogy fagyasztód és szivattyúk nem lesznek nálad. A led égőkkel sokat lehet spórolni, és azzal is, ha kihúzol minden fölösleges fogyasztó, ha nem használod, bojlert letekered 40-50 fokra stb. Sok kicsi sokra megy.

2018. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Statisztikailag nem tudom, nekünk kb. 13 ezer a minden. Rengeteg főzés-sütés, bojler, szivattyú, fűtés.

Nem az én gépemen vannak az adatok, így nem tudom megnézni a nyári fogyasztást, de néhány kWh a nappali és a vezérelt is, így gondolom, 200 kWh alatt van a nyári hónapokban. Téli rekord 1000 kWh körüli :D De az átlagember, ugye, nem villannyal fűt, bár egyre többen ezt teszik.


A modern lámpák alig fogyasztanak, a hűtő napi fél kWh talán? A bojler erősen többet kezd fogyasztani már ősszel, nálunk a pincében van, viszont le van tekerve kellemes fürdővíz hőmérsékletre és szinte mindig zuhanyzunk (nem hosszan, nem erősen megengedve). A sütés-főzés nálunk sok (pl. a napokban többször sütök kenyeret, azt se vesszük. azért 2 kWh-t nehéz főzéssel összehozni, tuti sokszor van 1 alatt is). Van két számítógép, hangfalakkal, erősítőkkel, sokat mennek (napi 1-1 kWh-tól felfelé). Mosni heti 2 alkalommal szoktunk 40 fokon.

A bojler és a fűtés vezérelt árammal megy, ez csökkent a költségeken.

Most tervezünk klímát venni, az még jobban lecsökkenti majd a fűtésköltséget.


Elég sok tényező van azért...

2018. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenki válasza nagyon hasznos volt, köszönöm! Ezek vannak nálunk: bojler, házi vízmű, szivattyú, villanytűzhely, mosógép, hűtő, fagyasztó, mikró, vízforraló, kenyérpirító. Ha mondjuk beírok az E.ON-nak kb. 200 KW-ot vagy 12-13.000 Ft-ot, az akkor reális? Ezt úgy nagyjából a ti válaszaitok alapján gondoltam, illetve szerintem inkább kicsit magasabb értéket jobb megadni mint túl alacsonyat, jól gondolom?
2018. nov. 13. 23:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha nem gond ráfizetni egy csomót, az se baj, ha túl alacsonyat adsz meg, de én is inkább túlbecsülném :) Nálunk sokszor van egész jelentékeny túl- vagy alulfizetés (azért nem gigantikus, de némelyik télen feleannyit kell fűteni, mint az előzőn vagy a következőn, extrém esetben), olyankor változik az átalány és más az első csekk vagy ilyesmi, nem tudom, erős túlfizetésnél mi van, nem kell fizetni hónapokig? Gondolom, igen.
2018. nov. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha a bojler is nappali áramon van, akkor 300 kW/h is reális lehet. Inkább többet írj. Ha túlfizetsz, akkor küldenek 0 ft-os számlát. Következő évben már az előző évi fogyasztásod alapján lövik be az átlagot.

Én havonta írom a villanyórák állását, igy nagyjából tudom, hogy hol tartok. Amúgy 12 ezerről tornáztam le 9 ezerre a havi számlát egy kis odafigyeléssel.

2018. nov. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7: Nem lehet havi lejelentés alapján fizetni?
2018. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!