Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van valamilyen megoldás, hogy...

Van valamilyen megoldás, hogy gipszkarton falhoz kandallót rakhassak? Szerelt kéményt szeretnék, és egy kandallót belülre, szabadonállót, viszont azt olvastam hogy gipszkarton falhoz nem lehet. Mi az igazság, illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A gipszkartont tűzgátló szerkezetként is használjuk, nem tudom, hogy miben akadályozna. Nem lesz akadálya, legalábbis a gipszkarton miatt tuti nem.
2018. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, de ez nem tűzgátló gipszkarton, hanem a sima lap. létezik túzgátló gipszkarton, az piros burkolatu és a sima, ami fehér. de nem akarok okoskodni, csak most olvastam :)
2018. nov. 14. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Teszel oda egy hőszigetelő lemezt.Máris nem melegszik a fal
2018. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a probléma inkább a kéménnyel lesz, mivel az a falon jön majd át. szerelt kémény, mivel eredeti nincs, benne lesz pár száz ezerben. Viszont, félek hogy a karton miatt nem lehet biztonságosan megcsinálni....
2018. nov. 14. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
A sima karton is jó tűzgátló, a direkt tűzgátló meg mégjobb lehet (nem ismerem), de simát használunk tűzgátló szerkezetekhez. Nem lesz gond.
2018. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És a pirosból nem lehet megcsinálni?
2018. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kémény hőszigetelt, nem lesz ettől baj.


Amúgy az a kandalló kályha lesz.

2018. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk gipszkartonnal van körbeburkolva a kémény, és én még sosem láttam piros színű gipszkartont, tehát hozzánk biztosan nem hoztak piros színűt, ebből következően nálunk is a sima szürke borításúval rakták körbe a kéményt. Ebből következően egészen biztosan meg lehet csinálni szürke gipszkartonnal is, mert nálunk most már 5 éve üzemel gond nélkül a kandalló.
2018. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azèrt van kitalálva a piros tűzgátló gipszkarton, mert a sima a tartós hő hatására elveszíti szilárdságát. A mèrnökök vizsgálták, fejlesztettèk ès nem arra alapoztak, mint a kommersz munkás, hogy nem gyújtható meg. Hivatalosan tüzgátló fal èpítèsènek megfelelősègèt amúgy meg írásba kell igazolni.


Itt van info a kèmèny/gipszkarton rendszerről [link]

2018. nov. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!