Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vettem a csillárba led izzókat...

Vettem a csillárba led izzókat az auchanba hogy spóroljunk a villanyszámlán. Sötétebb van a szobában mint valaha, a plafon világos csak. Minek erőltetik a led izzókat ennyire ha ilyen ócskák?

Figyelt kérdés
Ráadásul az eu betiltotta a halogén izzókat is, most már csak a kompakt fénycsövet és a ledet lehet venni. Kompakt fénycsövet kb. tíz éve vettünk és borzalmas volt 1 perc alatt lett fényes minden felkapcsolás után. Az legalább nem a plafont világította! A led még a kompakt fénycsönél is rosszabb. Most az egész lakásban halogén izzókkal világítunk mert azok a legjobbak és kevesebbet fogyasztanak mint a sima izzó a fényük ugyanolyan jó. Ennek búcsút mondhatunk a tiltás miatt.
2018. nov. 18. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert led égőt nem wattszám alapján hanem lumen érték érték és szinhőmérséklet alapján kell választani. Nem az árcédulát kell nézni és megvenni a legolcsóbb pár wattos szart. Én is most cseréltem csillárt led égőket tettem bele és sokszor elég két ágat felkapcsolni az ötből mert olyan fényt ad.
2018. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a fényáram iránya sem olyan, mint az izzószálas lámpáknál. A színhőmérséklet meg kényes pont, mert a berendezés és dekoráció színe egészen más lehet, mint a hagyományos izzók esetében, nem mindenki szereti a kriptai fényeket.
2018. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is mondta, arra kell törekedni, hogy hasonló fényerőséggel, lumen értékkel rendelkezzen, mint a hagyományos égő. Se több, se kevesebb, mert mindkettő egyaránt idegesítő lehet.

Nekünk csak led égőink vannak és semmi gond a fény erősségével. Bár az tény, hogy egyes típusok nem szórják annyira a fényt, egy sávban világítanak, de erre is segítség lehet egy szaküzlet szakembere, aki biztosan tud jó led égőt ajánlani.

2018. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni kell a sugárzási szögre. Pláne ha a csillár eleve felfele irányított. A filament led izzóknak szinte olyan a sugárzási szöge mint a sima izzónak [link]
2018. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem sírni kell hanem vásárlás előtt interneten utánnanézni és no sötét a szobában. ha egy foglalat van akkor min 13w ha több akkor lehet lentebb is menni de 9 alá nem, ha műtős fényt szereted akkor hideg ha a hagyományos fény jön be akkor meleg
2018. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze majd felbérelek külön egy világítástechnikai szakembert led izzóvásárláshoz.

Ráírták a dobozra hogy hány wattos sima izzónak felel meg a fényereje. Ezer forintot költöttem csak egy darab izzóra és a csillárba öt kellett. A plafon ugyanolyan világos, sőt, kicsit világosabb, mint volt, de a szoba többi része, főleg a padló irányába sötét.

2018. nov. 18. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Szvsz nem érdemes hagyományos körte formájú LED izzókat hagyományos csillárba tenni, mert sosem lesz jó, lásd fényerősség vagy a világítás iránya. Más technológia, minden más. A kompakt fénycső működik, valamint van olyan is, ami azonnal 100% fényerőt tud. Nekünk ilyen van a konyhában, évek óta nem cseréltük, pedig sűrűn van kapcsolgatva. Az 5x1000 forint LED izzókért kiadást oldottam meg egy 4000 forintos beépített, tehát nem cserélhető LED-es lámpával. Ha tönkremegy, újat kell venni, de az nem ma lesz. A sugárzási szög jó, a színhőmérséklet majdnem, a fényerővel viszont kicsit alálőttem, tapasztalat híján hallgattam az eladóra. 850-900 lumen 20m2-re kevés, legalább 1000-1200 lumen kellene.
2018. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos egyszer ki kell tapasztalnod, hogy milyen lumen és szinhőmérsékleti érték felel meg neked. Utána olyan izzókat tudsz vásárolni lummen érték alapján. A szinhőmérséklet érzése mindenkinek más. Van akinek a hideg fehér másoknak a sárgás meleg jön be. A wattszámot el kell felejteni, a led izzóknál nem mérvadó a fényesség tekintetében.
2018. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell szakembert bèrelned, csupán utána kall olvasni a neten; ahol mindent megtalálsz.

Nem bevásárolni egy halommal, hanem 1-2db- al megpróbálni egy kisebb szobát.

2018. nov. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá világítástechnikus, csak 1-2 dolgot kell megjegyezzél. Azért a plafont világítja, mert egyrészt feltételezem olyan csillár, aminél a foglalatok a plafon felé néznek, másrészt a normál LED-es égőknél a fény szórásának szöge kb. 180-200 fok. Megfelelő LED-es égőt kellett volna választanod, ezért kellene első alkalommal mindenkinek egy világítástechnikai boltban megvenni az égőket, mert ott minden információt közölnek veled s ha elmondod miként lesz felhasználva, a megfelelőt ajánlják. Több választásod van még így is. A legrosszabb az, ha akkora égőket teszel bele, hogy a plafonról visszaverődő indirekt fény is számodra megfelelő fényt ad.

A másik lehetőség talán a legjobb, aminél a fényszórás szöge közel azonos a hagyományos égővel. Filament LED-es égőt veszel: [link]


Tehát azért egy hagyományos égő fényszórási szöge sincs 360 fok, mégha azt is gondolnánk róla, 300 fok körül van az is, így eleve egy totálisan hibás észjárással készültek anno az olyan csillár lámpák, ahol a foglalatok felfele néztek, de tény, hogy egy kb. 300 fokos szögben világító fényforrás ezt úgy nagyjából kiküszöböli.


Azt tudom javasolni, hogy ezeket az égőket használd föl olyan lámpákba, amik lefelé világítanak, a foglalat lefelé néz, és vegyél abból az égőből 5-öt, amit linkeltem, ha nem normál E27-es a foglalat, hanem a "kisebb" E14-es, akkor pedig ilyet: [link]

2018. nov. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!