Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos radiatorral vagy...

Elektromos radiatorral vagy infra panellal lesz jobb csaladi hazam futese?

Figyelt kérdés
Jobb, gazdaságosabb, szebb, melegebb ezek a szempontok erdekelnek. Ha van tapasztalatod legyszives ird meg. Koszonom!

2018. nov. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Klímával.

A fentiek hatékonysága csak 100%-os, egyeseknek jobb érzés az infra, majd remélhetőleg jönnek és dícsérik. Nekem a hőmérséklet a fontos, így nekem a legolcsóbb a szimpatikus ezekből, most is olajradiátorral fűtök (illetve most épp nem, csak napi pár órában). A többi eszköz nekem feleslegesen drága, a klíma legalább megtérül, az most van folyamatban :) Sokkal gazdaságosabb a fűtésre alkalmas klíma s még hűt is. Gyengébb és jobb szigetelésnél is az tűnik a legjobbnak az elektromos fűtések közül, akármennyi cikket is olvasok a témában.

Hamarosan tapasztalatom is lesz, alig várom, bár az én esetem speciális, mivel egy kis klímám lesz, ennek megfelelően csak egyetlen helyiségben, ami egészen más, mint rendes lokális fűtéssel (bár a fűtés többsége eddig is egy helyen összpontosult és amúgyis megmarad a kiegészítő fűtés). A ház jellemzőin is múlik, hogy ez egyáltalán jó ötlet-e, de egy átlagos házba eleve több klíma kell.

2018. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csak tisztán elektromos (helyi)fűtést szeretnél akkor klíma + H tarifa.

Ha az elektromos központi is játszik akkor hőszivattyú + H tarifa.

2018. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Elektromos radiatorral vagy infra panellal lesz jobb"


Egyik sem gazdaságos.

Sőt kimondottan a legdrágább fűtésmódok ezek.

2018. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően a klíma a legjobb elektromos fűtés, de van egy iszonyú nagy buktatója főleg vidéken. A fűtési üzem eléggé megterheli a klímát, és rendes karbantartâs nélkül hamar megadja magát. Én 2 éve nemtalálok olyat aki kijönne karbantartani! Itt a "karbantartás" az a beltéri egység szűrűlyének zuhannyal történő tisztításában és a hőcserélő fertőtlenítésében kimerül, amiért elkérnek 15ezret. Már aki egyáltalán kijön, mert többségük csak a saját telepítésű klímát hajlandó kitisztítani is. Közben a 2 éves, telepítéssel 240ezerbe kerülő daikin klíma kültérije már hörgő, kereplő hangokat ad, és 1,5 hónap után találtam olyan szerelőt aki most egyáltalán hajlanó kijönni és megnézni.

Ezzel szemben a Atlantic elektromos fűtőpanelt/radiátort, megvettem 5 éve 35ezerért, amivel annyi dolgom van, hogy ősszel bekapcsolom, tavasszal meg ki. Többet fogyaszt mint a klíma? Igen, 2,5x annyit de még mindig gazdaságosabb mint 4-5 évente klímát cserélni 250000 ezerért, meg fizetni évi 15ezret a karbantásnak nevezett semmiért.

Szóval klímás fűtést csak akkor ha tudsz egy olyan szerelőt aki legalább 1x évente tisztességesen megcsinálja a karbantartást. Egyébként gáz vagy fa az ami gazdaságos.


Fűtőpanelel, infrapanelel, radiátoral 3x anyiba kerül a fűtés mint gázzal, pont annyira esztétikus mint egy radiátoros központi fűtés, és mindegyikkel annyira van meleg amilyenre beállítod.

2018. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elektromos árammal akarsz egy épületet fűteni, akkor a hőszívattyús klíma a legjobb megoldás.

De kezdjük az elején, egy kis fizika. 3 féle hőátadás létezik.

Hővezetés: ez akkor valósul meg ha odamész a fűtőtesthez és a kezeddel közvetlenül megfogod, nem releváns

hőáramlás: A hagyományos elektromos radiátor hőközléssel fűt, vagyis a radiátor a vele érintkező levegőt fűti fel és a levegő, mint közvetítő közeg, fűti fel az embert.

hősugárzás: az infrapanel tipikus esete, irányított elektromágneses sugárzás, amit a szervezetünk elnyel és csak a testünket melegíti, ilyen a napsugárzás is.


A gyakorlatban ha csak infrapanellal fűtünk, akkor kizárólag akkor lesz meleg érzetünk ha a panel sugárzási szögében állunk tartósan, hosszabb ideig. Amint kikerülünk a panel hatósugarából már fázni fogunk, mert a minket körülvevő levegőt csak a saját veszteséghőnkkel fűtjük. Viszont emiatt kevesebb a veszteséghő is, mert a külső falakat nem fűtjük feleslegesen. Ha nem mozgunk a lakásban hanem hosszabb időt töltünk egy helyen akkor ott jó megoldás lehet az infra fűtés, de kizárólag ezzel fűteni nem megoldás, csak kiegészítő fűtésre jó.

2018. nov. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!