Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tegyek? Kályha, vagy...

Mit tegyek? Kályha, vagy elektromos fűtés? Sajnos ha az elektromosat választom, akkor nagyon óvatosnak kell lennem, nincs sok A-s biztosíték és csak jövőre vállalták az óra kihelyezését illetve bővítését a szerelők.

Figyelt kérdés

Most adott egy darab Fűtőpanelom, amit NAGYON szeretek. Nem eszik sokat, de csak egy szobát fűt. Lehetőségem van szerelt kémény beépítésére, valamint egy kályha megvásárlására és még egy pluisz panelra kiegészítőként, azt még kibírja a rendszerem, de többet nem. Viszont ez fél millió forint. Kitudom fizetni, csak most eléggé hazavágna egy hónapra, itt a karácsony, utazások meg minden és ez a kiadás majdnem 200 ezerrel több mint a fizetésem.


Viszont ha megveszem a teljes panel készletet, akkor az csak 250 ezer ft a lakásomba, marad pénzem is, de nagyon oda kell figyelnem arra, mit mikor használok. Pl a bojlert azt le kellene kapcsolnom ha mondjuk sütni akarok, mivel a sütő az majdnem 9 ampert visz el önmagában. Gázfűtést nem akarok, lehetőségem lenne rá, de eleve undorodom tőle.


Mit válasszak szerintetek? Mi lenne az ésszerübb? Kályhával még sosem fűtöttem, de nagyon szeretnék tüzet a nappaliba, viszont félek attól is, hogy nem fog bejönni. Nem vagyok az a fa hasogatós típus. De ha megveszem feldarabolva, betudom gyujtani.


tehát, plusz egy panel, ami kisegít és egy látványos kandalló, vagy elektromos fűtésrendszer és vigyázok a biztosítékra, amíg nem történik meg a teljesítménynövelés. .

Egyedüléllő nő vagyok, beleuigrottam ebbe a házba, de sajnos nyár vége felé. nagyon sokmindent megcsináltunk a bátyáimmal, de kifutottunk az időből és itt a tél/ karácsony, ezért nem maradt idő a villanyóra rendezésére. Amúgy kandallót eleve szeretnék. De a panel hihetetlen kényelmes és egyszerű.


2018. nov. 26. 00:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
kimaradt, hogy 29N
2018. nov. 26. 00:21
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

A legolcsóbb fűtés az a hűtő-fűtő klíma. Mert 4-szeres vagy 5-szörös az energiatermelése a fogyasztásnak, nem tudom, hogyan, de több helyen írtál a neten.

És egy ilyen 250-ből simán kijön.

Érdemesebb akkor már azt. Most nincs szezonja a légkondiszerelésnek, fogsz kapni hamar szerelőt.:)

2018. nov. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
De egyébként elég egy szobát befűteni, azt, ahol mindig vagy, egy telet bőven ki lehet így telelni. Max. 3 hónap a tél, el is utazol azalatt, szóval... hagyhatod így is, ahogy van.
2018. nov. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én azért utálnék jéghideg fürdőszobában és konyhában leledzeni, főleg, hogy pénzem is van...


Kérdező, ha benti eszköz, bőven megteszi egy párezres eszköz is, a panel is csak ugyanolyan hatékony, ha neked a hőmérséklet számít, mint nekem.

Egy jó klíma a tuti elektromos fűtésnél, ráadásul az töredékét fogyasztja, mint egy benti eszköz, ami nálad nagyon nem mindegy. Nem tudom, mekkora a ház fűtésigénye, de elég könnyen ki lehet szaladni a lehetőségekből. 16 amper nekem elég szűkös, amikor a bojler és a konyha ütközik, de az még megoldható, a bojler mellé 2 valami nagyobb is elfér még elvileg is, gyakorlatban pedig pláne. De a klíma nem férne el a konyha mellett, az külön körön lesz, összesen pedig 32 amper van, az azért már nem rossz egy szigetelt háznál, csak a konyhában ne menjen minden egyszerre, bármennyire is szeretném (sokat főzök-sütök).


Konkrétumokat tudsz írni? Mennyit fogyaszt a panel s mi tud még mellette menni? Mert ha a bojler mellé elfér, akkor egy akkora klíma is, ami több fűtést ad, több panel viszont nem úgy néz ki a leírás alapján, hogy beleférne.


Én fűtöttem kályhával. Nem tetszett. Fát hasogatni imádok, de ennyi, a napi 3 begyújtás, piszkolás nem tetszik, én az elektromos fűtésért vagyok oda (szép lenne, ha nem kéne fűteni, de ahhoz túl kevesen lakunk ebben a házban vagy túl rossz a szigetelés, jóval passzívház fölött kéne lennie hozzá). De neked kell mérlegelned, hiszen ami valakinek macera, az a másiknak teljesen OK.

2018. nov. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

"Nem tudom, én azért utálnék jéghideg fürdőszobában és konyhában leledzeni, főleg, hogy pénzem is van..."


Én 2 éve csak a konyhából fűtök, a meleg az nem marad meg egy helyiségben, nem tud jéghideg maradni a lakás egy pontja sem.

240 légköbméterem van, a kályha mellett ha van 24 fok, akkor a szoba távolabbi részében 21, a többi helyiségben 18-20. Nem tud hideg maradni a lakás!

2018. nov. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Különben én még nemigen láttam olyan lakást, amiben lett volna fűtés a mellékhelyiségekben, úgyhogy ezt a felvetést nem is értem. Csak a lakószobákban szokott lenni fűtőtest, onnan megy át a meleg a mellékhelyiségekbe.

Nekem is csak a 2 lakószobában van, de mondom, 2 éve még azt sem kellett bekapcsolni a különösen meleg tél miatt, elég esténként a sütővel befűteni, ha mínuszok vannak. A napokban egyáltalán nem fűtöttem, így is megvan a 20 fok.

2018. nov. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, én meg csak olyat láttam, ahol minden helyiségben van külön fűtés. A fürdőszobában ez alapvető, hisz ott kell, ha csak napi 1-2 órán át is, a legmelegebbnek lennie. Ha a WC külön van, akkor olyat el tudok képzelni, hogy a WC-helyiségben csak keresztülmegy a forró cső, de nincs radiátor.

Ahol tényleg nem szokott fűtés lenni, az a kamra és a garázs.


Kérdező, az a legnagyobb baj, hogy magadat sem ismered eléggé. Hezitálsz a kandalló és az elektromos panel (ill. általában az elektromos fűtés) között. Ez ízlésbeli kérdés, amit csak te tudsz eldönteni. Ha most kiépíted az egyik rendszert, akkor lehet, hogy a másik után fáj majd a szíved.

Én pl. nem undorodom a gáztól, tehát bele sem tudom képzelni magam a helyzetedbe.

2018. nov. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lehet a gázfűtés undorító? Ilyet se hallottam. Most még olcsó is.
2018. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kovpet ***** válasza:
68%

2: "Mert 4-szeres vagy 5-szörös az energiatermelése a fogyasztásnak, nem tudom, hogyan, de több helyen írtál a neten."


Úgy, hogy nem termeli meg fogyasztja az energiát, hanem szállítja. A fogyasztott energia nem a (fűtés esetén) lakásban leadott energia leadásához kell, hanem annak a lakásba való beszállításához.

2018. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

A klímával nekem az a bajom, hogy jószerivel nem programozható. Persze tudjuk, hogy van hű de nagyon okos, de nem tudom. Én ezt csak kiegészítő fűtésként tudom elképzelni.

Nem tudom milyen fűtőpaneled van, de ezekkel vigyázni kell. Nézd meg jól mennyit fogyasztanak és mennyit kéne menniük. Számold ki mennyi lesz a villanyszámlád kb., nehogy hátsóra ülj a számla láttán.

Nekem az újabb típusú infrapanelek tetszenek pl. baromira (nem is túl olcsó), viszont ugyanúgy programozható, mint egy rendes gázos központi fűtés, ha rendszerben gondolkozol. Jó eséllyel drágább kiépíteni is, de én jobban szeretem az egyenletes hőfokot a lakásban. Pont most gondolkozunk azon, hogy a leendő babaszobába szerelünk egy panelt, mert sarok szoba, két oldalról utcai és baromi hideg 5-ösre csavart fűtésnél is. Még ötletelünk, hogy nagyobbra cseréljük, vagy egészítsük ki panellel. Az biztos, hogy így nem maradhat.

Összességében én egyébként is azt javaslom, hogy érdemes villanyszerelőt megkérdezni a problémáról és a hálózat bővítés lehetőségét is figyelembe venni.


A fát azért nem választanám, mert számomra macera (túl kényelmes vagyok, tudom). Mindig fát hasogatni, rakni a tűzre, hogy meleg legyen. Ha éjszaka nem dobok rá, reggelre kihűl. A kényelmetlen gyerekkori éjszakáim derengenek, amiket a nagymamámnál töltöttem télen.

Ha már úgy is minden elektromos én ennél is egy dizájn kandallóban gondolkoznék inkább. Abból is kapni már tök élethűeket.

2018. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!