Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan dőlhetnek be sokan...

Hogyan dőlhetnek be sokan ezeknek az Adax, Nobo és társait forgalmazó cégek reklámszövegeinek? Én bepróbálkoztam velük és iszonyat megszívtam.

Figyelt kérdés

NEM képesek leadni azt a teljesítményt azon a m2-en amit ígérnek, ugyan annyit fogyasztanak mint az olajradiátorok, hülye a termosztát, de mindig van megoldás és a megoldás mindig $.


Az én TERVEZŐ ÁLTAL KÉSZÍTETT TERVEK alapján, teljesen felújított és hőszigetelt (20!!! cm-es) házamban, nem volt képes a termosztát eldönteni, hogy most akkor leálljon, vagy menjen, így inkább csak ment... A boltban volt rá gyógyír, vegyek 80 ezerért hubot meg máshova helyezhető termosztátot. nem jó? Akkor szar a ház hőszigetelése, hőhidak vannak a falnál, vegyek hőkamerát... ( 15 centis belűl szigetelt, gipszakrton válaszfalon volt a panel xD ) vettem még panelokat a lakásba, 2x 18 m2-.re( 2 szoba), 2 db 1250-es panelt.... azt hírdették a prospektusukba, hogy ez ki fogja fűteni az ilyen nagyságú helyiséget....nem tudta kifűteni... Persze van gyógyír, vegyek még panelt... együtt 2500 kilovatt, a régi, 2.2 kw-os Daikin klímám jobban befűti.... a panelok visszavitelekor nagy volt a hiszti, amúgy a telefonok égtek az elégedetlen vásárlóktól....


A kérdésem, hogy dőlnek be ezeknek az emberek és kiknek gyártanak ezek igazából termékeket? Mert 2 millióért árulnak ám kandallót. lehet egy passzív házba szánják? Nos, az én hőszigetelésem rohadtúl jó, igaz nem passzív ház besorolású szint, de az átlagnál sokkal komolyabb. Erre nem sajnáltam. A válasz a végén mi volt? Biztos nem olyan jó a hőszigetelésünk, mert ő tudja, hogy biztosan nincs igazam... (lehet terveket kéne bevinnem neki, vagy magát a kivitelezőt)


Ui: Régi olajradiátor is jobb volt ennél és nem 66 ezer egy 1250 wattos készülék belőle, amihez még megkell venni 5 féle baromságot szuper áron ( mellesleg a minősége és az anyaghasználata ezeknek a kiegészítőknek nem éri el a kínai kacatét sem)....


Most beszereltetek 2 klímát és jövőre kiépíttetek egy normális, levegő/víz hőszivattyús rendszert. Sajnos kifutottam az időből és a pénzből is, de soha többé elektromos fűtőpanel.... pedig reménykedtem.


2018. nov. 28. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, amikor egy nem hozzáértő embert megvezetnek. A szomszédom építkezik és a kivitelező rábeszélte, hogy 25cm szigetelést rakjon a házra miközben az egyik legdrágább téglából építette a falakat. Óriási pénzkidobás az egész nem beszélve arról, hogy páratechnikailag is szar az egész. Ha az ember szigeteli a falat akkor a lehető legerősebb és legjobb hangszigetelő falazatot érdemes építeni és arra annyi kőzetgyapotot rakni, ami gazdaságilag optimális, a többi pénzt a gépészetre érdemes inkább költeni.

A klímával való fűtés(a levegős hőszivattyú is egy klíma) sokkal jobb hatásfokú mint a hagyományos elektromos fűtések, 1/3-1/5 energiát fogyasztanak a hagyományos elektromos fűtéshez képest. Amire nagyon érdemes odafigyelni hőszivattyú esetén, hogy felületfűtéssel kombináld, mert akkor működik igazán jó hatásfokkal. Ha klimatizálni is akarsz vele, akkor felületfűtés+fan coil kombinációt kell beépíteni. Nekem is ez van, tökéletesen működik, de a gépészetre egy vagyont költöttem. Ha igazán igényes rendszert akarsz akkor csináltatsz légcserélőt is hővisszanyerővel és szellőztetni sem kell, de ez kb fél millió többlet viszont nem kell porszívózni.

Sajnos a tervezők is megvezetik a tudatlan vásárlókat, elmagyarázzák hogy a 0,2 U értékű fal 50% jobb 0,3 értéknél, miközben egy átlagos háznál egy évre vetítve ez néhány száz kilowatt többletfogyasztást eredményez miközben a többletköltsége soha nem térül meg.

A passzív ház konferencián nyugodt szívvel magyarázták, hogy a passzív háznak nincs szüksége külön fűtésrendszerre, mert a házban keletkezett veszteséghő felfűti. Mikor rákérdeztem milyen veszteséghővel számolnak arra azt válaszolták, hogy 0,5-1kwh, és elkezdte felsorolni az elektromos fogyasztókat, sütő, mosógép,televízió, világítás,számítógép. Mondjuk akinek van egy kis realitásérzéke az tudja, hogy ezek nincsenek a nap 24 órájába bekapcsolva.

Egy 100m2 passzív ház fűtési költségét 1500kwh/év határozzák meg maximum, amit egy közepesen hőszigetelt ház(A-B minősítés) esetében jó minőségű hőszivattyúval (cop 4 számolva) is teljesíthető miközben a primer energiaszükséglet(veszteséghő) 12000kwh lehet ami egy modern háztartásnál egy vicc. Bűvészkedés a számokkal.

2018. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!