Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 3 fiatal lány átlagosan...

3 fiatal lány átlagosan mennyi meleg és hidegvizet fogyaszthat egy hónapban (m3)?

Figyelt kérdés

Lakást vettek szüleim, 2 lánnyal fogok lakni, meg kellett adni hogy mennyi legyen a m3 átalány, amit fizetni fogok. Tehát átalánydíjas a melegvíz biztosan, a hideg elvileg nem, mégis kértek arra is egy számot.


1,5 m3-t mondtak a melegre egy főnek, én 5-öt állítattam be, biztos ami biztos. Csak hát, 1,5 m3 az 50 liter/nap. Egy zuhanyzás is van, hogy több. Ezen kívül a kézmosás, mosogatás, takarítás megy melegvízzel.


Hideggel a mosógép meg a WC-öblítés.

Hidegre is 5-öt írtam, tehát összesen 10m3/hó.


Ha többet használunk később rá kell fizetni. Ha kevesebbet, nyilván visszaadnak pénzt.


Szüleim szerint sok a 10, mert mi 4-en 12m3-t használtunk anno egyben a hideg-meleg vízre vonatkoztatva.


Szerintetek?



2018. dec. 1. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az nem normális, az átalányt fizet.

Én legalábbis soha nem lennék hajlandó átalányt fizetni önszántamból.

És mindig lehet kérni, hogy bediktálhasd az óraállást havonta, úgy tudod mikor mennyit fizetsz.

2018. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez itt sajnos nem megoldható, a melegvízre biztosan nem. :/ Van a fűtésszolgáltató, az együtt adja a fűtést meg a melegvizet, ha tetszik, ha nem. Ez jelenleg átalányban. 25909 Ft.
2018. dec. 1. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 személyre úgy havi átlag 5-6m3 jött ki. A hideg/meleg víz fogyasztás aránya pedig 60/40.


Nagyban függ egyébként attól is, hogy egyben mostok teljes töltetet, vagy mindenki külön mos fél adagokkal. Utóbbi nagyon meg tudja dobni.

2018. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a kérdésre válaszolva: rengeteget. Különösen, ha nem tanították meg őket otthon a takarékos vízhasználatra és az összefogott gazdálkodásra. Amikor a fiam egyszer nyáron lement 2 barátjával és mindhárom fiúhoz tartozó 1-1 lánnyal a nyaralónkba 3 napra, akkor olyan vízfogyasztás jött ki, mint se annak előtte, se annak utána soha. Amikor utólag óvatosan rákérdeztem, akkor kiderült, hogy a lányok minden nap hajat mostak (persze a villanybojler sem bírta a meleg víz utántermelést) és persze 20 percenként mentek pisilni vízöblítéssel. Úgyhogy szerintem nagyon jól kalkuláltál. Ha meg kevesebb lesz a fogyasztás, azt úgyis jóváírják neked, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2018. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Havonta 7 köbméter.

Ez tuti.

2018. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem veszünk együtt mosószert, szóval külön megy. Mindenkinek más az ízlése, meg a pénztárcája De én speciel csak heti 2 mosást rakok be, és töltetérzékelős a mosógép, tehát nem pazarol feleslegesen vizet. Átlagban a korosztályomnak amúgy sincs igénye 1 főre heti 2-3 mosásnál. Kivéve persze, ha kevés ruhája van.
2018. dec. 1. 16:45
 7/11 anonim ***** válasza:

De ismered a másik 2 lány szokásait is? Ők is csak 2-3x fognak?

Én pl. férfiként a saját cuccaimat egyben behányom a gépbe, aztán mossa csak, így mindig meg is telik. Barátnőm meg szétválogatott mindent (fehér, színes, fekete, stb.), így neki hiába volt sok cucca, sokszor kis adag ment. A töltet érzékelős mosógépnek is egyébként kell egy minimális fix vízszint, hiába kevesebb a ruha, annyit fogyasztani fog.

De a kérdés nem a mosási szokásokról szólt, csak megerősíteni akartam, hogy a 10 nem lesz sok 3atoknak, sőt.

2018. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Kerdezo, a melegviz hasznalat az a bejovo 80 fokos melegvizhozamra vonatkozik, de ti azert nem 80 fokos vizben zuhanyoztok :)

Hanem kb 40 fokosban, vagyis az az 50 l/nap az kb. 100 liter lesz. Ha elobb levonjuk a felmosashoz, mosogatashoz hasznalt vizet, meg akkor is 75-80 liter marad egy furdesre egy fonek, ennyiben mar azert le lehet furdeni lanyoknak is.

De semmi gond, megnezitek az elso harom honapot, aztan az alapjan utolag barmikor lehet korrigalni, ha szukseges.

2018. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as örök hála, nem tudtam hogy 80 fokról van szó. <3 <3 azért így más. ^^


Am még szép, hogy külön mosom a világosat meg a sötétet. :D de elég kevés sötét cuccom van, inkább nyáron vannak rikító színek de azt is külön kell mosni, sötétből inkább farmer van meg fekete alsóneműk. De az 2 hetente 1x gyűlik össze.


Ha meg többször akarnak mosni ennél, akkor megbeszélem velük, hogy oldjuk meg máshogy. Behallatszik a szobákba a mosógép, nem hiszem, hogy menő lenne minden nap hallgatni. Igaz, csak 1,5 órákról van szó. :D


Egy volt szomszédom kiidegelt a váltott műszakjával. Ha délutanos volt nem feküdt le időben (kb. éjfél körül) hanem simán fent maradt hajnal 3-ig, mosott, ami lehallatszott, meg mászkált fel alá, bömböltette a TV-t és ezerrel nyikorgott az ajtaja. A vicc az volt hogy többnyire a bömbölő TV-re keltem-feküdtem. Ha meg délelőttös volt, akkor hajnal 4 körül kelt, és sokszor akkor rendezte meg az asszonyt, brutálisan nyögött a nő, lehetetlen volt nem felébredni rá.

De jó hogy most végre egy nagyon csendes helyen és nagyon nyugis szomszédokkal lakom. XD azért a lakótársakkal könnyebb lerendezni a gondokat, mint a szomszédhoz átkopogni, aki rendszerint sosem érti, mi a gond... :p

2018. dec. 1. 23:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem tipikus, de mi a párommal havi 3-4 köbméteres teljes vízfogyasztást hoztunk össze, amikor még volt vízszámlánk. Mindennap zuhanyoztunk, de röviden (kádfürdéssel brutálisan más lett volna, de még félórás zuhanyzással is), tele mosógéppel mostunk, sok főzés, mosogatás, állandóan otthon voltam... De nem vagyok 20 percenként pisilős.


A fejenként 3 köbmétert már sokaktól hallottam, nálatok is az van otthon, abból kiindulhatsz normál embernél, nem túl hosszú zuhanyzással, alkalmankénti kádfürdéssel, de hogy ebből mennyi a meleg, passz. Mindenesetre a 10 köbméter víz elég durva fejenként, ahhoz már mindennap egy tele kádnál is nagy kád kéne vagy ki tudja, milyen pazarlás...

2018. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!