Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ezt mi okozhatja? A házban...

Ezt mi okozhatja? A házban feljebb melegebb a levegő, míg lent hidegebb. rendesen szigetelt a házunk, viszont a galéria ágyon meglehet dögleni. Olyan elektromos konvektorunk van, ami felfelé nyomja a levegőt.

Figyelt kérdés
A házunk B energetikai tanusítvánnyal rendelkezik.
2018. dec. 2. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A meleg levegő mindig felfelé száll! A nyári konvektív zivatarokat is ilyesmi okozza.. A talajmenti fagyokat meg épp az, hogy lenn van hidegebb.

Egyébként nálam is látni, hogyha megnyitom a fűtést, a radiátor feletti függöny mozogni kezd. Áramlik felfelé a meleg levegő. Ez természetes.

2018. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de akkor miért alul van ennek a valaminek a termosztát érzékelője, miért nem felül, vagy legalább fejmagasságban?
2018. dec. 2. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Állítsd úgy, hogy fent ne legyen olyan meleg.. ezzel már simán lehet játszani..
2018. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fizika!
2018. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, nálad miért lent van (eleve: mennyire lent? A termosztátokat nem igazán a galériához tervezik).

Nálam kb. fejmagasságban van, és ugyan van galériám, de fogalmam sincs, ott milyen lehet a klíma, mert nem használom, nem ott fenn alszom, hanem alatta (nem szeretem, csak dísznek van, de így vettem a lakást, lebontatni viszont nem fogom.)

2018. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden fűtött helyiségben ez a helyzet: a mennyezet alatt 2-4 fokkal melegebb lehet, mint a padlónál. Ha egy halk ventilátort üzemeltetsz, ami mesterséges légkeverést biztosít, akkor a jelenség mérsékelhető (persze a por felkavarásával számolni kell).
2018. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez a kérdés azért meglepett kicsit. Azt hittem ez köztudott tény hogy a meleg felfele megy.
2018. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
rendben, de ennek saját termosztátja van, ennek a fűtőtestnek ami lent van. a galéria pedig 2 méter magasban. Bocsánat, nem tudtam hogy egy B besorolásu épületnél is felszáll a meleg.
2018. dec. 2. 21:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy másfél méterre kell helyezni a termosztátot normál esetben, de ez Adax. Ennek alul van. Benne van a fémben!
2018. dec. 2. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:

A termosztatot meg azert rakjak mell-fej magassag koze, mert egyreszt igy konnyebb leolvasni, allitani, de ami a fontosabb, mert nagyjabol nyakmagassagban atlagos homersekletu a szoba levegoje. Ha nalad ettol joval lejjebb van teve, annak vagy valamilyen muszaki oka van, vagy valami kokler rakta ossze.

De igazabol ez nem nagy gond, szamolj le ket fokot es ugy allitsd be a futest (ha 20-at akarsz a szobaban, akkor allitsd 18-ra a termot).

2018. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!