Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért nem melegszik az utolsó...

Miért nem melegszik az utolsó radiátor?

Figyelt kérdés

Van egy Termotéka ES45 gázkazán által fűtött rendszer. A kazánból 1 kivezető cső van ami az épületben 3 "kisebb" körre van szétosztva, 17 lapradiátorral.

Az egyik körön 4 kb 60*180cm-es dupla lapradiátor.

A másodikon 3 kb 60*180-as dupla és egy ugyanekkora szimpla lapradiátor (utóbbi a kör végén).

A harmadik kör a legnagyobb és van a legtávolabb a kazántól, tt pedig van 4 60*180-as dupla, 3 60*60as dupla és a kör végén egy 60*180as szimpla lapradiátor.

Ha minden radiátor meg van nyitva, akkor a harmadik kör utolsó radiátorán kívül mindegyik tökéletesen működik, az utolsó viszont mintha nem is lenne a rendszerbe kötve. Az utolsó elágazásnál ahonnan elvileg kapná a melegvizet, érezni, hogy az utolsó előtti radiátor felé még megy rendesen a meleg, viszont az utolsó felé már semmi.

Próbáltam úgy, hogy ha azon (a (a harmadi) a körön elzárom mindet, úgy melegszik az utolsó. Ha csak minimálisan nyitom meg őket akkor szintén teljesen hideg az utolsó.

Ha a másik két körön elzárom mindet, a harmadik körön (ahol a problémás fűtőtest van) mindet nyitva hagyom, akkor melegszik az utolsó is.

A légtelenítő szelepek és a radiátorcsapok mind újat, megfelelően működnek.

A rendszert teljesen át lett mosva (elég ocsmány iszap jött ki belőle), feltöltve és légtelenítve, de még mindig nem melegszik.

Próbáltam azt is, hogy az utolsó radiátort kikötöm és a be és kimenő csövet összekötöttem egy csővel, de ott így sem ment át víz.

A keringetőszivattyú wilo yonos pico 25/1-6 típusú, tavaly lett cserélve az előző meghibásodása miatt.

A rendszerbe a feltöltéskor mindig annyi vizet engedek, hogy a nyomás 0,8 körül legyen (a nyomásmérőn ott van egy jelzés, és senki nem mondott egyebet eddig, hogy többet/kevesebbet kéne, az óra egyébként 1,2-ig van skálázva).

A fentiek alapján van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm :)



2018. dec. 3. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Légtelenítés után mindenképp töltsd fel a rendszert és üzemeljen közbe a keringető. De mint írtad ha az egyiket elzárod és úgy már melegszik az utolsó akkor a probléma az is lehet bár nem biztos hogy túl sok radiátor van a rendszeren, és a kazán, meg a szivattyú már nem bírja ellátni azt.
2018. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem alapon is 1 nek kellene lenni a nyomásnak .

Máshol is a legtávolibb radiátoroknál lehet probléma ,még ha nem is levegős .A kazán közeli radiátoroknál kellene zárni,független melyik körben is van .

2018. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Vegyél helyette egy AMD Ryzent.
2018. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk elég sok a radiátor egyetlen szivattyúra. Ilyen esetekben már körönként szokott lenni szivattyú. Gyaníthatóan nem bírja a rendszert és mivel a legtávolabbinál korábban sem volt megfelelő a vízmozgás, az a legszennyezettebb is, ami miatt annál a szakasznál a víz is nehezebben jut át, így logikusan arra megy, amerre könnyebb. Esetleg próbáld meg azt az egy radiátor szakaszt átmosni, vízkőteleníteni, de szerintem a megoldást a külön szivattyú jelentené.
2018. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is arra gondoltam, hogy gyenge a szivattyú, a kazán pedig a rendszerrel együtt lett oda téve, azt nem hiszem hogy alul méretezték volna...

Az viszont nem megoldás hogy elzárom a közelieket mert mindenhol kellene a fűtés.

2018. dec. 3. 19:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a három kör már az épületben lett szét osztva. Lehet utólag valahol közbe iktatni egy plusz szivattyút vajon?
2018. dec. 3. 19:11
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
Persze hogy nem megoldás de ha a közelebbi radiátorok közül próbaként lezársz párat jobb eséllyel fordul meg a víz abban amelyikben eddig nem tette. Ha így van akkor tényleg szivattyú baj van.
2018. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Én arra gyanakszom, hogy nem egészen szakszerűen lett kialakítva a rendszer. A legtávolibb radiátorokhoz vezető csőnek kellene a legnagyobb átmérőjűnek lenni, amivel ellensúlyozni lehetne a csővezeték növekvő ellenállását. Másrészt az egyes radiátorok összehangolását is el kellene végezni. A legtávolibbnak a szelepét kell legjobban nyitni.
2018. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát a cső mindenhol ugyanolyan vastag. Amúgy ez egy nagyon régi rendszer, hajlított, hegesztett vas csövekkel...

Még majd próbálok játszani a csapokkal,ha nincs más javaslat.

2018. dec. 3. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:

A légtelenítés lehet opció a problémára.

A szivattyú kapcsolója hova van állítva. Ugye nem autómata módra (kis házikó sziluettek)

Ha III -ra akkor sem javul a helyzet?

2018. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!