Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mellékvízmérő, fővízmérő. Mi...

Mellékvízmérő, fővízmérő. Mi a helyzet ilyenkor egy társasházban?

Figyelt kérdés

A közös képviselőnk egy idióta. Kb. két hónappal ezelőtt lezongoráztuk gáz szolgáltatás megszüntetéssel ugyanazt, amit most vízzel készülünk, ott viszont egyértelmű volt az ő felelőssége, kimagyarázta magát, letudtuk.

A közösség véletlen értesült egy ellenőrzés során arról, hogy kb. két héten belül jön a szolgáltató korlátozni a vízhasználatot nagymértékű tartozás miatt. Mivel az éves elszámolás alapján jelentős közös költség tartozása senkinek nem volt és a tervezett költségvetés alapján kijön minden a közös költségből, őszintén sokkolódott mindenki, egyelőre pontos tájékoztatást a lakók a közös képviselőtől nem kaptak. Hadovál arról, hogy mellékvízmérőkön vannak tartozások, amiket a vízmű a társasházon próbál behajtani.

Elolvastam az üzletszabályzatukat és a vonatkozó kormányrendeletet, de nem találok semmi értelmes gondolatot, csak hogy nem fizetés esetén megszűnik a mellékszolgáltatási szerződés. Ez rendben, átalány alapján a társasház megpróbálhatja a további díjakat közös költségként felszámolni. De mivan a tartozással? Az is átszállhat valóban a házra? Nehezen tudom elképzelni.


2018. dec. 8. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy én tudom,van a vízműnek egy fő mérője amit mindig leolvasnak .A vízmű ezt a fogyasztást veszi alapul,kevésbé érdekli kinek mennyit mér az órája a lakásban .

A lakók meg a náluk lévő óra mérésének megfelelően szeretnének fizetni .Na ez nem fog menni ,ezért a lakók által kifizetett költség,és a szolgáltató mérője szerint mért költség különbségét is ki kell fizetni.Ezt egyformán szokták elosztani,hanem is egy méltányos elosztás .

Mivel a vizmű által kiszámolt költség nem lett befizetve,ezért a szolgáltatónak joga van korlátozáshoz.

2018. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azzal amit mondasz nincs gond. A vízmű egyéneknek számláz a mellékmérők alapján. Ezen felül számlázza a társasháznak a különbséget, ami teljesen oké. Az is oké, hogyha megszűnik egy mellékmérős szerződés, akkor azt a közös költségbe beépítve átalány díjként be lehet építeni a közös költségbe. Nekem az a kérdés, hogy az egyén tartozása marad-e az egyéné, vagy közös tartozásnak minősül, ha felbomlik a mellékszolgáltatási szerződés?
2018. dec. 9. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak alapján nem mellékmérőn van tartozás, hanem a főmérőn, hiszen azt készülnek lekapcsolni. A közös képviselőtől el kellene kérni a ház vízszámláit és befizetett csekkjeit.
2018. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!