Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtés kis lakásban...

Elektromos fűtés kis lakásban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata, hogy egy 25-30 négyzetméteres lakás elektromos radiátorral (fűtőpanellel) vagy elektromos kazánnal való fűtése esetén az éves fűtési költség mennyi nagyjából?

Tudom, nehezen mérhető, mert nem feltétlenül külön villanyóra méri a fűtőtest fogyasztását, de minden infót szívesen olvasok a témában.



2018. dec. 9. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a mérhetőséggel van gond, egy eszköznél ráraksz egy mérőt és kész, hanem hogy nem mindegy, 16 vagy 29 fokra fűtesz, körbefűtenek vagy sem, mennyi külső fal van, milyen a szigetelés...


Azt hiszem, jártam olyan oldalon, ahol 10 nm-enként írtak 1kW fűtésigényt (most tekintsünk normál belmagasságot, nyilván az is keményen befolyásol), ami igaz lehet sok esetben, de persze ettől egy nagyságrenddel is eltérhet a valóságos helyzet, pláne lakásnál, ami körbe van véve más lakásokkal s azért manapság már gyakran szigetelt is.


Nem lehet megmondani, mekkoraa lakásod fűtésigénye, de egyetlen párezer forintos fűtőegységgels egy konnektorba dugható mérővel (amibe bedugod az eszközt) megnézheted pár nap alatt, hogy vajon mégis mennyit kell fűtened. Nem lesz pontos, főleg ha nem átlagos időben nézed és amúgyis ott vannak a falak is, de azért jobb közelítést ad, mint amit én tudok mondani, hogy lehet, hogy havi 7 ezer (bár van, aki egyáltalán nem fűt, mások annyira körbefűtik), lehet, hogy 70 ezer...

2018. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat számít, körülötted fűtenek-e, vagy szélső, legfelső emeleti a lakás, milyen a falazat, bejárati ajtó/ablak

régi vagy új, én elektromos fűtéssel a télen

30ezer/hó villanyszámlát tippelnék, +villanybojler, főzőlap.

Ilyen kis lakás esetén a gázfűtés kiépítése aránytalanul drága, cirkó, kéménybélelés,radiátorok.

Vezérelt áram mindenképp kellene, sokkal olcsóbb.

2018. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom, hogy előre nehéz megmondani, mert tú sok tényező befolyásolja, ezért is kértem inkább konkrét tapasztalatokat.

Egyébként kb. 50 cm vastag hőszigetelés nélküli tégla falak, műanyag nyílászárók, egy oldalán van csak másik lakás, kb 3,5-4m belmagasság.

A gázfűtés ki van építve kazánnal, radiátorral. Ami miatt elkezdett érdekelni az elektromos fűtés, az a gázhoz képesti kényelmi szempontok (semmiképp nincs CO, nincs égéstermék, halk) illetve, mert a kazán egy régebbi típus, lehet, hogy majd le kell cserélni egyszer.

2018. dec. 9. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Elèg rossz kialakítás a nagy belmagasság, mert lenn hideg lesz mindig. Sokat segítene költsèg számításodban, ha a gázfűtèst saccolással megmondanák. Mert a villany ehhez kèpest 3-3,5 szer drágább.
2018. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tavaly gázkazánnal kb. 290 köbmétert fogyasztottam, ez tisztán a fűtés, mert a melegvíz elektromos. A számlákat összeadva kb. 45 ezret fizettem. Ezek szerint árammal 150 ezer lenne az éves költség?
2018. dec. 9. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Vedd figyelembe, hogy a villanyt gázból állítják elő.

2018. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salk Balázs ***** válasza:
48%
Kb, a gázhoz képest duplájára lehet számítani. Mostanában egyre többen állnak át elektromos kazánra.
2018. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

55nm2-es lakásban lakom, jelenleg nagy és kisszoba konyha, fürdő. Gáz nincs bevezetve, a fűtés villanyról megy.

H tarifás külön villanyórán van a két szobában lévő két inverteres klíma, fűtésre kiváló, és H-s árammal az üzemeltetés se drága. Konyhában norvég panel van, csak akkor fűtöm ha épp ottvagyok. Fürdőben semmi, elektromos törölközőszárító, de az sok meleget nem csinál de nem is igazán kell. Inverteres klíma a leggazdaságosabb villanyfűtési módszer.

2022. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!