Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 120 literes kukába szabályos...

120 literes kukába szabályos elhelyeznem civilként KÉK színű szemetes zsákot? Miért nem vitték el a kukámat kivételesen?

Figyelt kérdés

Sok kicsi sokra megy, ezért inkább már most érdeklődöm (és érdeklődtem hivatalosan telefonon), hogy kivételesen miért nem vitték el a negyedig telt kukámat (korábban folyton tele volt), holott a szomszédét meg igen. (Eddig mindig elvitték a kukások az enyémet is, kivéve jelenleg.)


Két eset valószínű. (Avagy egy harmadik?)

A két feltételezésem ennek okára a következő:


1 - kivételesen túl kevés szemetet tartalmazott a kukám (35 literes kék szemetes zsák volt a 120 literes kukámban)


2 - a kék szemetes zsák nem szabályos? Nem vihetik el?


Beszéltem telefonon az illetékes panaszügyintézővel (Észak-Dunántúl). Említettem neki azt is, hogy csak 35 literes zsákot tettem kivételesen a kukámba és azt is, hogy kék színű volt. Azt válaszolta, kötelesek lettek volna elvinni.


A kérdésem az általam is fizetett, hivatalos szemétszállításra vonatkozik.


Azért írom ki a kérdést, mert kissé bizonytalan vagyok a kék szín miatt. Ugyanis anno, amikor zöld hulladékot vittek ingyen el mindenkitől, előre szóltak, hogy csak a zöld szemetes zsák a szabályos.


De olyat még sose hallottam, hogy máskülönben a fizetett VEGYES kuka kiürítésért (amit hetente végeznek és fizetek érte) kikötés lenne a szemetes zsák színe... Vagy mégis ez volt kivételesen a gondjuk? Vagy csak mert a negyedéig telt?



2018. dec. 31. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű trehányság, köze nincs a benne levő szemétzacskó színéhez. Bármilyet tehetsz a benti szemetesedbe, amit aztán összekötve a kukába dobsz. Én az utóbbi 3 alkalommal pl. bolti szatyorba pakolva raktam ki a kukába, mert elfogyott a szemeteszacskó, ami hol kék, hol zöld, hol fehér, mikor milyet kapok a nekem megfelelő méretben.

De teljesen logikátlan is lenne a színt nézegetni, mert ha tele a kukád, akkor honnan tudják, hogy az alján milyen színű zacskóban van a szemét?

Lehet kapkodtak, megfogták, könnyű volt és azt hitték már üres és mentek tovább. Biztos, hogy ez lehet az oka!

2018. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Egyébként az lenne igazán egzakt infó, ha valaki hivatalos forrásból szólna, bár mindenkinek köszönöm, ha érdembeli választ ad, szóval köszönöm szépen az előzőnek! :)


A színről mindenesetre hadd emeljem ki ismét: volt olyan eset tehát, amikor a fizetett szolgáltatáson kívül elvittek zöldhulladékot is -ez utóbbit ingyen, de évente csak egyszer-, mivel kezdett elege lenni a lakosságnak a szemét égetésekből.


Na most, mondom még egyszer: kikötötték a zöldhulladék esetében, hogy kizárólag erre rendeltetett zöld zsákosat visznek csak el, a ház elé kipakolva.

Más színűt nem.


(Más kérdés, hogy a jelen kérdésem ellenben a fizetett, kukás szolgáltatásról szól.)

2018. dec. 31. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és miután elolvastam a kérdésed, teljesen világos volt, hogy nem a zöld hulladékról, vagy a PET palackokról van szó (tőlünk azokat is elviszik havonta, egy erre a célra rendszeresített zsákban, amit ők adnak) hanem a napi háztartási szemétről, így arra válaszoltam.

Hidd el, a válaszom teljesen helytálló, nincs köze a kukában levő szemetes színéhez!

2018. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

"Beszéltem telefonon az illetékes panaszügyintézővel (Észak-Dunántúl). Említettem neki azt is, hogy csak 35 literes zsákot tettem kivételesen a kukámba és azt is, hogy kék színű volt. Azt válaszolta, kötelesek lettek volna elvinni."


Akkor megkaptad a hivatalos választ, vagy nem?

Túlbonyolítod!

2018. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A szemétszállitóktól kell megkérdezni.Teljesen mindegy hogy meddig van ,az űrités ki van fizetve .
2018. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg a kukás rakodó egy eddig az orvostudomány számára ismeretlen kék színtévesztő csoportba tartozik. Ám az is lehet, hogy egyszerűen figyelmetlen volt (vagy pikkel rád).
2018. dec. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves előző, viccesnek hiszed magad, de maradjunk abban, hogy eddig az első kommentelő sejtése áll legközelebb a realitáshoz: trehány volt a kukás, megemelte, és gyorsabban halad, ha a kis súlyút otthagyja. Holott ez szabályellenes, mert fizetek, hogy elvigyék akár a fél kilós szemetet is.


A "túlbonyolítósra" meg annyit, hogy ha túl fiatal vagy, akkor megértem, semmi gond, majd te is megtapasztalod, hogy a telefonos ügyintézők nem mindig vannak képben mindenről, amiben elvileg ők volnának az illetékesek.


Viszont több szem többet lát alapon telefonon is érdeklődtem, érdemes összetenni a képet több, különböző forrásból.

2019. jan. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!