Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora gázszámlára számíthatok?

Mekkora gázszámlára számíthatok?

Figyelt kérdés

Életemben először fogok olyan lakásban lakni, ami egyedi fűtésű. Az alapterület 90m^2 és 3,5m a belmagasság. Kondenzációs kazán + műanyag ablakok, de se redőny, se szigetelés.

Ahhoz, hogy 22 fok legyen a lakásban mennyibe fog kerülni nekem kb? Vegyük úgy, hogy minden szobát ennyire fűtök és nem számolunk a vízfelmelegítéshez elhasználz gázzal.

Illetve vegyuk, hogy ilyen idő van, mint most vagy b) verziób -10 környébe c) esetben pedig +8-10 fok körül.

Napközben dolgozom, hétvégén pedig minden pillanatban otthon vagyok, alváshoz tegyük fel lejebb venném mondjuk 20-ra.


Nagyon szépen köszönöm!



2019. jan. 4. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi laktunk 100 négyzetméteresben, de egyik szobában el volt zárva a fűtés, szóval kb stimmel a méret, bár talán valamivel nagyobb volt a belmagasság. De kondenzációs kazán volt, műanyag ablakok, és nem volt se szigetelés, se redőny. 21-22 fok volt, éjjel úgy rémlik, 20.

Télen volt egy nagyon hideg hónap, akkor 21 ezer körül volt a gázszámla, a többi hónapokban kevesebb, télen ilyen 16-18 ezer környéke.

Ha ez segít.

2019. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
persze, hogy segít! nagyon köszönöm a válaszod!!
2019. jan. 4. 11:32
 3/6 A kérdező kommentje:
amúgy elég korrektnek tűnik, a saját jelentősen kissebb távfűtéses lakásokkal való tapasztalataimhoz képest.. gondolom nem fáztatok kicsit rendesebben felöltözve?
2019. jan. 4. 11:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk fázós vagyok (most fix rezsit fizetünk, úgyhogy 23-34 fok van a lakásban), de a párom ott is elvolt hosszúnadrág-pólóban, csak ritkán vett fel pulcsit.
2019. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged,vigyél papírt,ceruzát a gázóra környékére.

Lehetőleg ugyanabban az időpontban naponta írd fel a gázóra állást,pl. egy hétig.

(Az utolsó 3 számot/ami más színű keretben van/ nem kell nézni!)


Egy m3 durván 100 ft(picit több) így akár naponta tudhatod nagyjából,mi mennyi...

2019. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez is jó ötlet! Amikor beköltözök márciusban még pont lesz értelme ezzel foglalkozni, abból majd spekulálhatok a következő keményebb időszakra..
2019. jan. 7. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!