Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miert kapcsol be a gazkazanom...

Enigmapont kérdése:

Miert kapcsol be a gazkazanom allandoan?

Figyelt kérdés
Reszletek: a Termosztatomban az elem majdnem lemerult, ezert kicsereltem. Csere utan 1-2 oraval mar szornyu meleg volt, ekkor lattam, hogy a beallitott 20 fok helyett 26 fok van, ami aztan megfeljebb ment, mikozben a termosztat nem jelezte, hogy bekapcsolna a kazant. Ekozben a kazan nehany percenkent bekapcsolt (megegyszer, mindez csak az elemcsere utan), 75 fokot irt, ezert levettem 28-ra, szet ne robbanjon. Azota nincs igazan meleg viz, de a kazan nem faradt bele a ki-be kapcsolasba. Most a termosztat szerint 24 fok van (hult), elvileg 19 foknak kene lennie. Otlet, javaslat, oka? Koszi!

2019. jan. 6. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Otlet, javaslat!

Értelmesen megfogalmazott kérdés! Az sokat segítene.

2019. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerelő. Ne várd meg a robbanást, tízezernél drágább egy új lakás feltéve, ha élve kijössz belőle.
2019. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

probléma adódott a termosztátnál? Milyen fajta?

Törlődött valami beállítás, vagy nem jól kommunikál a kazán felé ha rádiós.

2019. jan. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as: Compuyherm Q7-es. 4 honapos, eloszor lett leveve a falrol az elemcsere miatt. Nem radios.
2019. jan. 6. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Resettel töröld a beállításokat,aztán programod újra .

A kazán fűtővizét ne tedd magasabbra 60 foknál .

Felrobbanni nem fog mert van a kazánban biztonsági hőfokmérő is,ami nem engedi meg a túlfűtést.Ellenőrizd a kazánban meg van e az előírt nyomás .A termosztátot is programozd újra .

2019. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi, en is ezekre gondoltam. Ejszakara telejsen kikapcsoltam, reggel be, most egyelore normalisnak tunik a mukodese, de meg figyelem...
2019. jan. 6. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha normális elemeket kap,egy fűtési idényt ki kell,hogy bírjon!

Nekem 2 is van,a sima 12,a rádiós 3 éves a másik lakásomban,soha semmi gondom nem volt velük.

Miért kellett 4(!) hónap után elemeket cserélned?


Szerintem rosszul raktad össze a termosztátot,és a tűlábak rossz helyre mentek!

2019. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A termosztatot egy nappal a lakasatadas elott vasarolta a lakas eladoja, o tette bele az elemeket, ki tudja, lehet hasznalt elemek voltak, de ezzel nicns is gond. A gond ott kezdodott, h kicsereltem az elemeket.

Egyebkent a korabbi segiteni akaroknak uzenem, hogy ejszakara kikapcsoltam a kazant, h ne futson egesz ejjel, reggel bekapcsoltam, es azota ugy latom, rendesen, hiba nelkul mukodik. Ki erti ezt?...

2019. jan. 6. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!