Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nektek mennyibe kerül a lakás...

Nektek mennyibe kerül a lakás fűtése naponta, ( vagy havonta) 1 m2-re kiszámítva? . És milyen fűtéssel? - mondjuk a tavalyi költségek alapján kiszámolva.

Figyelt kérdés

#fajlagos-fűtési-költség
2019. jan. 7. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A négyzetméter önmagában kevés, másképp fogsz fűteni egy panelban, mint egy régi bérházban, ahol 3+ méteres a belmagasság. Megint másképp fűtesz, ha utóbbi be van galériázva, hiszen fönt hamarabb van meleg. Rengeteg variáns van, amit figyelembe kell venni, a négyzetméterből és fűtéstípusból nem tudsz statisztikát vonni.


Egyébként nekünk cirkó, 35 nm és kb 9ezer egy hónapra a gáz. Viszont nekünk melegvizünk is erről van, úgyhogy ez sem korrekt érték.

2019. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

120 nm-es csalàdi hàz, havi 20.000 Ft. àtalànyt fizetünk.

Valamelyik nap kimentem a kazànhàzba megnézni az óràt (soha nem szokta se pàrom, se én), 24 óra alatt 14 m3 ment el.

Én eléggé meglepődtem, de pàrom azt mondja, ha hideg van, akkor menjen a fűtés, ez van.

Műanyag nyílàszàrók vannak, részben szigetelt a hàz.

Oszd vissza, ên most lusta vagyok.

2019. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tavaly fával fűtöttünk még végig szinte amikor kellett akkor havi szinten 60-65 ezer ft volt a fűtés és a ház 120 nm, abból 100 nm van fűtve, mert a házba a műhelyt meg a garázst nem fűtjük, pedig nem ártana mert akkor alulról onnan sem menne a hideg és a padló az melegebb lenne így nem kéne annyit tüzelnünk elméletben de ahhoz legalább 2 radiátort kéne rákötni a teljes hálózatra mert központi fűtésrendszerünk van. Simán meglehetne oldani mert a csövek ott mennek el a mennyezetnél tehát nem egy nagy meló, csak ugye nyáron amikor egyáltalán nem kell a fűtés, le kell üríteni az egész fűtésrendszert, szakembert hívni ehhez, mert csövet hegeszteni nem tudok, meg nincs is mivel, meg a hegesztés áll tőlem a legtávolabb minden féle fajtája annyira kiesett nekem hogy ahhoz nem értek semennyire sem. De igazából annyira nem lenne számottevő hogy erre beruházzunk most. De a lényeg amit most nézünk az idei fűtésszezonra már visszaálltunk a gázfűtésre mert nagyon drága a tűzifa és ez csak fokozódik sajnos. Ami van még kb 3 erdei köbméter plusz néhány hulladék fa az arra a napokra marad amikor csak este kell fűteni, akkor maradunk a fatüzelésnél mert úgy megéri mert egy talicska fával egyszer felfűtöm a vizet 60 fokosra és hagyom lassan leégni az szépen fel is melegíti a házat amikor estére kell picit felfűteni 23-25 fokra átlagosan. Arra a gázt nem érdemes bekapcsolni hogy utána lekapcsoljam, mert valamilyen szinten az őrláng fogyaszt meg ha a termosztátot leveszem 15 fokra napközbe, és estefelé felteszem 23 fokra például akkor azért elég sok gáz elmenne mire felfűt a rendszer egyszer, aztán időben is picit több mire átmelegszik minden, fatüzelésnél meg eleve a vízteres kandalló tájékán már akkor jó meleg van amikor a radiátorok még csak elkezdenek langyosodni, és a falak is előbb felmelegszenek az alsó szinten. Télen például a mostani időben a termosztátot éjszakára levesszük 22 fokra akkor is néha bekapcsol a kazán de legalább nem hűl le teljesen a ház még nappal sem, csak akkor marad 22 fokra beállítva, és amikor amelyikünk előbb hazaérkezik feltekeri 25 fokra mert a legtöbb helyiségben 23 fok lesz akkor ha így van beállítva. De így most picit számolgatott a barátnőm, mert ezeket ő jobban kitudja számolni mint én, meg szeret is ezekkel pepecselni ő úgy számolta hogy így hogy visszaálltunk gázra 5-6 ezer forinttal kevesebbet fizettünk havonta eddig. Persze ez kevés mert most hogy már picivel keményebb hidegek vannak és valószínűleg még lesznek így még kérdés hogy mennyire jövünk ki. Fával éjszaka soha nem fűtöttünk, csak korán reggel lett bekészítve, de akkor amikor hazaértünk munkából és fűteni kellett mert addigra igen csak kihűlt a ház sajnos kellett idő mire minden bemelegedett és azért 2-3 hetente volt meló fát vágni behordani 2-3 napra, akkor ugye elektromos fűrésszel vágtam hasogatás előtt mert méteres rönköket hozattunk az is azért zabálta a villanyt is, na meg amikor vastagabb fákat kellett vágni akkor már a benzines fűrészt vettem elő aminek szintén van költsége és mi ezeket is beleszámoljuk nagyjából, mert mégis dolgozunk vele, ami időt is elvesz ugye, akkor a fűrészgépeket is fenn kell tartani mert azért is fizetünk ami működteti, meg persze láncot kell élezni, az élező gép is fogyaszt valamennyit, jó annyit nem, de azért ezt is figyelembe vesszük, mert ez is a fűtésre megy ha a vég eredményt figyeljük. Régen olcsóbb volt a fa, meg az előző munkahelyemen rengeteg faládát, gerendát, raklapot selejteztünk le amit mi hazahozhattunk, a cégnek azért volt jó, mert nem kellett az elszállításra fizetni, mi meg fűtöttünk belőle, vagy barkácsoltunk valamit például. De annak idején sokszor kifogtam alkalmi vételeket hogy egyes bútorgyártók, vagy bútorüzletek ahol sok fahulladék van azokat eladták elég jó áron, de az is protekció alapon ment, és néha szólt egy ismerős hogy most van lehetőség venni fát tüzelésre például akkor egyből lecsaptam rá. Már sajnos ez a lehetőség is megszűnt és így már drága a fatüzelő anyag. Most nézzük ebbe az évbe azt hogy mennyi fog elmenni egy teljes fűtés szezonra a gázra amikor azért kell egész nap fűteni. Amikor ott tartunk hogy csak esténként kell begyújtani vagy csak 2-3 naponta picit rámelegíteni a házra azt már fatüzeléssel fogjuk megtenni mert úgy megéri, főleg hogy azért adva van a tüzelő, de eddig most olcsóbb picivel a gáz mint a fa, és ebbe nincs benne a fűrészgépek költsége meg az az idő amit arra szoktam szánni hogy dolgozok vele, összevágom, hasogatom, behordom stb... Már ebből a szempontból is megéri. Akkor váltottam volna vissza ha már most többet kéne fizetni 5ezer forinttal mert akkor ugyanott vagyunk, de picivel melegebb lesz legalább,de így hogy a gáz olcsóbb így elég jó még a dolog. De majd szezon végén ha eszembe jut megírom mia végeredmény, mert mi úgy számoljuk hogy nem hónapra bontjuk le hanem fűtési szezonra, mert mi szezon előtt kiszámoljuk nagyjából hogy mennyi lesz kb és azt a pénzt félretesszük csak erre. De ha a szezon olcsóbb lesz így mint tavaly akkor maradunk a gáznál, és akkor nem kell majd azon agyalni hogy nyár végén már fát kell hozatni, összevágni, előkészülni a fűtésre stb...
2019. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tanulságos... Azért írtam ki a kérdést, mert halódik a 18 éves kombi gáz-cirkónk és vagy új kazánt kellene venni, új kéményt építeni, vagy más alternatív megoldást keresni. Kis nyugdíjasok vagyunk, a lehető leggazdaságosabb fűtést szeretnénk megtalálni... Köszönöm, ha írtok tapasztalatokat.
2019. jan. 8. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Kombinált gázkazán (kondenzációs). A ház 3 szintes, 2* lakott 90 mm + egy lakatlan tetőtér 70 mm. Viszont mivel a födém nem szigetelt csak a tetosik így ott is kb 15 fok van.


Most december fűtés 46,000 Ft volt ( cirka 330 M3 gáz)


Ha új kemény kéne akkor gondolkozzanak el a H tarifa + hőszivattyús légkondi megoldáson. Azzal elég mindig csak azt a szobát fűteni amit használnak és mivel iszonyú gyorsan felfűt le lehet kapcsolni ha nincsenek otthon.

2019. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!