Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha most 140 ezer egy évre a...

Ha most 140 ezer egy évre a fűtés akkor érdemes szigetelni?

Figyelt kérdés

110 m2 kádár kocka ház. Kondenzációs kazán.

Várhatóan mennyivel csökkenne az éves gázszámla szigetelés után ?

Szerintem 2 milla alatt nem áll meg a szigetelés.

Ha 50 ezerrel csökken az éves fűtési költség akkor 40 év alatt térülne meg. Hát nem tudom.


2019. jan. 8. 21:35
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Így se fizetsz sokat . Sose térük meg. Én is vacilálok. Igaz pénz sincsrá most. Talán ha lejár a lakáskassza.
2019. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha amúgy is felújítanál. A födém szigetelés nem drága és nem kell bontani. Ablakcsere is sokat ér.
2019. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkoztam a szigetelésen. 140 m2-es kétszintes ház. 38-as porotherm téglából épült, hőszigetelt ajtók, ablakok, emelt szintes, lecsapott tetejű helyiség nincs. A födém 15 centis kőzetgyapottal szigetelt. Nekünk kb. 250 ezer az évi fűtésköltségünk. Építész rokonomat kérdeztem, érdemes-e a falakat hőszigetelni, azt mondta, maximum 20 %-kal lesz olcsóbb a fűtési költség, az ugye 50 ezer évente, és több, mint egy milla lenne a falak hőszigetelése. Tehát legkevesebb 20 év a megtérülés. Ja, és ez az egész ház fűtése. Mivel csak ketten vagyunk, nem feltétlenül kell mindkét szintet fűteni, (még egyelőre fűtjük, annak ellenére, hogy fenn csak éjszakára használunk egy szobát, meg a fürdőt.) De ha csak az alsó szintet fűtjük, (külön fűthető mindkét szint) akkor ez lecsökken szerintem kb. 120-150 ezerre, akkor 30 ezer megtakarítás/ év, és kb 40 év alatt meg is térül. (Mostani korom alapján akkor már nem valószínű, hogy élek még:)

Szóval végül letettünk róla. Ha esetleg nem végeznek tökéletes munkát a szigetelésnél, még be is penészedhet a ház, több ismerősöm úgy járt, és ők nagyon megbánták, hogy megcsináltatták.

2019. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha magad csinálod valaki segítségével esetleg,mivel nem kell hozzá annyira sok ész,akkor sokkal olcsóbban kijössz,egyből nem kell itt 40 éveket számolni,ja bocs tudom hol a probléma,a dörzs vakolat,na viszont azt tudni kell,hogyan kell csinálni,de abba is bele tudsz jönni.
2019. jan. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 140ezer nem sok, mi is nagyjából ennyit fizetünk.

A korunk miatt nem szigetelünk, csak részlegesen, a legfontosabbat.

Ami tervben van, az a padlásfödém (felfelé megy ki a legtöbb meleg) és az északi fal szigetelése (süt a hidegtől) bejárati ajtó csere, mert már amúgy is ócska és kész részünkről a nagy szigetelés.

2019. jan. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"A korunk miatt nem szigetelünk, csak részlegesen, a legfontosabbat."


És lám így keletkezett a hőhíd és a penész vargáéknál.

2019. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Attól még nem lesz penész a 120 m2-es lakásban, hogy a padlás le van szakszerűen szigetelve, de még az északi faltól sem, ha szellőztetve és rendesen fűtve van.

Viszont jártam már körbebugyolált házban, ahol ajtók ablakok is cserélve lettek ilyen-olyan kazettásra és minden sarokban és nyílászáró fölött ott volt a fekete penész, ami azelőtt nem volt.

2019. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

110m2 szigeteletlen házra a 1300m3/év gázfogyasztás melegvízzel együtt? Az nagyon barátinak számít. 130m2 külső felület ablakokkal 20fokos Dt-vel számolva 3kw a fal, tető 1,5kw, talaj felé szintén 1,5-2kw, szóval

6kw/h nem túlzás. 1 m3 gáz közel tökéletesen elégetve 9kw, vagyis óránként 2/3 köbméter, napi 16m3 fogyasztás. ez egy hónapban 0 fok középhőmérséklettel 500m3.

És ezt fal 1w/m2k, tető 0,5w/m2k, talaj esetében 0,8w/m2k számoltam és szigetelt 2 rétegű ablakokkal.

Egy 70 épült b38 ház gerébtokos ablakokkal dt20 fok mellett alaphangon 700-800m3 gáz havonta, ez tapasztalat.

2019. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak fűtés. A melegviz villanybojlerről megy.
2019. jan. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!