Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen fűtési módot javasoltok...

Milyen fűtési módot javasoltok egy valyogházba?

Figyelt kérdés
Valyogházunk van, jelenleg gázkonvektorral fűtök, és van bent egy cserépkályha is. Vmi vegyes tüzelésű rendszerre gondoltam a cserépkályha helyére, de akkor gondolom a konvektorokat radiátororokra kellene cserélni stb stb. Mit ajánlotok?

2019. jan. 13. 13:34
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Raditorok gáz kondenzácios kazánnal. Fával már nem igen éri meg.
2019. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A cserépkályha gondolom középen van valahol. Biztos, hogy a helyére kell a kazán?
2019. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom a fa olcsóbb mint a gáz vagy tévedek? Sajnos nem középen van a cserép kályha, az egyik szobában van, így csak azt fűti. Ezért gondolkodtam hogy vagy a helyére valami víz rendszeres kályha kellene de persze akkor fűtés rendszert kell kialakítani radiátor stb, vagy tényleg ben tudom mi lenne a jó ötlet. Gáz kazán ahogy az előző hozzá szóló írta?
2019. jan. 13. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a cserépkályhát nem dobnám ki.Újból a fénykorukat élik meg .Fogalmad sem lehet,ennek az értékéről .
2019. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy fénykorukat élik, csak az a baj hogy nem jó helyen van, ráadásúl csak egy helyiséget tudok fűteni vele, mert annyira nem megy ki a meleg a ház többi részére.
2019. jan. 13. 18:44
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
A gáz olcsóbb. De a cserépkályhát ennek ellenére el ne bontsd. Az érték. És jobb mint egy kandaló. Fa esetleg akkor lehet némileg olcsóbb ha erdészettől vásárolsz puhafát rönkben és magad dolgozod fel. Esetleg a vegyeskazánhoz egy puffer is van. De sok munka a favágás. Kell fűrész 130 ezerért meg hasító ugyanennyiért. Kínlódás az egész. A kis nyereségért nem igen éri meg.
2019. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Infra panel fűtés rendszerről valaki? Vélemény?
2019. jan. 13. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha vályogházban laksz akkor gyanítom, hogy nem szórnád a kevéske pénzedet feleslegesen.

Nálunk a cserépkályha hátulja a másik szobát is fűtötte, mert a válaszfalba volt eleve beépítve.

Ez volna nálatok is a legolcsóbb megoldás, ha ez kivitelezhető.

2019. jan. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valoszinü inverteres Klima lenne a legjobb megoldás. De ezt csak pontos számitás alapján lehet megmondani.
2019. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Jó vicc, hasító 130 ezerért, fejsze van 5 ezer forintért.
2019. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!