Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nálad hány fok van a házban/la...

Nálad hány fok van a házban/lakásban?

Figyelt kérdés
Én Hollandiában élek egy albérletben néhány diákkal, és mivel itt nagyon drága a fűtés, gáz, villány stb (igazából minden), ezért mindig kb 19.5 fokra van állítva a fűtés, tehát fagyok meg. Amint feljebb veszem már sipít valamelyik, hogy állítsam vissza. Szerintetek ez normális, hogy ilyen kevés?
2019. jan. 14. 16:51
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Na hát nem tudtam mi bajom van, lemegyek erre látom hogy 18.5 fok van. Perzse hogy felcsavartam, ezek után.
2019. jan. 14. 16:52
 2/27 anonim ***** válasza:
2%
Ezek szerint, te vagy fázós. Nálunk a 19 fok igen melegnek számit. 19 fokban, egy jót aludni sem tudunk. Nappali, háló, 16, max 17. Itt ahol a gépem van és sokat vagyok napközben, 14-15 fok ami nekem tökéletes.
2019. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

21-22 körül én is elvagyok, akinek mindenhol melege van, meg a feleségem is, aki fázik. Persze ő tüntetőleg takaróban mászkál :) De pl. aludni a szüleinél tetőtérben szoktunk, ott 25+ fokban már neki is minden baja van.

A fürdőt pedig estére felmelegítem 25 körülre, mert ott nekem is jólesik.


Öltözz fel, mamusz, takarózás és semmi bajod nem lesz.

2019. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Nálam 23 mert nem Hollandiában élek .
2019. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az hozzátartozik a sztorihoz, hogy egységes alapon mindenki fizet 50€-t havonta rezsi gyanánt, ami 1 év után el lesz számolva, tehát ha töblet fogyasztás van akkor nekünk kell ráfizetni, ha meg kevesebb akkor visszajár valamennyi pénz. Idén, az 1 év letelte után, kijött hogy 220€-t ki kellett fizetni fejenként, annyival fogyasztottunk többet. Ennek eredményeképp "nem lehet" feljebb csavarni a fűtést mint 20 fok.
2019. jan. 14. 17:06
 6/27 anonim ***** válasza:
21-23
2019. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21-22
2019. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Angliában élek, itt is drága a fűtés. De mivel a párommal mi lakást bérelünk, és nem élünk idegenekkel egy fedél alatt, így a fűtés a mi igényeinkhez van állítva. Most olyan 24 fok körül van. Ha fázom, akkor feljebb tekerem.
2019. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

Szellőztetni szoktam nagyjából napi két alkalommal.

Utána felcsavarom a termosztátot 25 fokra. 1-2 órán keresztül melegszik a lakás, majd leveszem 15-20-ra. (25nél hallom, hogy kattan, előtte nem nagyon kapcsol be) így kb kellemes 20-22 fok van a lakásban.

2019. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 kreténpali ***** válasza:

A betegség elég drága dolog. gyógyszerek, ételek, kimaradt munka... Mivel annyira nem keresek jól, nálunk 17.5-18.5 szokott lenni, mondjuk kurv4ra meg is fáztam, szóval most 20. 2 jager, 1 bélelt nadrág, vastag szivazsos talpú papucs , zokni, trikó, póló, 2 pulcsi és fazsa.


zab, köles natúran vagy sóval elkészítve mézzel lekvárral vagy anélkül reggelire jó fűtőértéket ad, napközben meg tartalmasat kell enni, hogy dél után és este ne fázz. szénhidrátot csökkenteni, fehérjét és zsírt növelni. déli gyümölcsöket, főleg ananászt citromot, csokoládét tejtermékeket hanyagolni (sajt talán még ok).


Ha este rohadtul fázom letolok 2-3 cent HPt az segít a nyugodt alvásban. (tompítja az érzékeket így nem csak kevésbé fázom, de az esti mozgolódás is csökken így kevesebb hőt veszítek) Hosszú távon nem túl jó ötlet, de a helyzet változásáig talán hasznát veszed ezeknek az infóknak.


A ruházkodás rengeteget számít. Ha megvan a megfelelő felszerelésre a keretösszeg, akkor fűtésből is sokat lehet megtakarítani.

2019. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!