Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Komolyan ennyibe kerül a ház...

Komolyan ennyibe kerül a ház hő-szigetelés?

Figyelt kérdés

Ajánlatokat kaptam 100 m2 ház szigetelésére (kb. 200 m2 homklokfelület) 3M forintot.

Nem értem, mert úgy tudtam, a szigetelésnek van anyagi értelme.

Az eddigi rekord napi gázfogyasztásom 20 m3/nap, ami szerintem kb. 2000Ft/nap 22-23 fokon melegvízzel együtt.

Ha a gázfogyasztásom évi 180 napnyi rekord fogyasztással számolom és feltételezem, hogy a szigeteléssel 0ra csökken fogyasztásom a megtérülési idő kb. 8,5 év.

Ha csak a felére csökken a gázfogyasztásom: 17 év.

A szigetelés tulajdonképpen egy luxus?

Vagy most szálltak el a szakember árak?



2019. jan. 16. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nagyon, de nagyon elszálltak az építőipari árak! Valószínűleg a munkaerő hiány miatt. Rengetegen kimentek külföldre, akik pedig itthon maradtak, azok meg annyira lusták, hogy nem akarnak fizikai munkával pénzt keresni (én sem!).

Másrészt a CSOK is jelentős árfelhajtó erő.

Amint írtad is, hőszigetelni már nem éri meg. Ez persze kontraproduktív, így előbb-utóbb csökkenni fognak az árak.

2019. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia.Szerinte nagyon sok.Nézz máshol is.Azt mondjuk nem írtad,hogy milyen típusú szigetelést szeretnél,milyen színt(vakolat v. Csak homlokzat festék)Amúgy ki tudod számolni,vannak oldalak,ami megmondja,hogy mennyi lenne rendszerben veszed.

Pl. [link]

Ha itt megnézed,akkor komplett rendszer fehér vakolattal 2782 ft brutto azt írtad,hogy kb.200 nm a homlokzat...ez anyagra 556400 ft.Igaz ez anyag,de nem 2.5millió a munkadíj....

2019. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Sándor!

Sajnos rosszul számoltál. Ugyanis a külső hőszigeteléstől nem fog látványosan csökkenni a fogyasztásod.

Ennek az árához még hozzá kell adni padlás hőszigetelését is és az össze nyílászáró cseréjét is.

(Ha már meg van, akkor is.)

Azaz nyugodtan adjál hozzá még ugyanennyit.

Ennek a megtérülése kb. a duplája lesz mint ahány évet kiszámoltál.


Hosszú boldog életet kívánok ehhez!

:)

2019. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Én csináltam 15 éve kb, hasonló háznál. Akkor volt mindennel másfél milla. A fűtésen nem észrevehető, viszont, onnantól sehol nincs páralecsapódás, penész és hasonlók. A fűtést elég két héttel később kezdenem, viszont kb annyival tovább is kell fűtenem tavasszal. Nehezebben hűl, de a külső hő hatására nehezebben is melegszik fel.
2019. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt hogy 80 000 volt a gázfűtésem, miután szigeteltem (és ablakot cseréltem) tavaly 20 000 volt csak a gázszámla, ugyanazzal a kazánnal. Nyilván azért drága a szigetelés mert drága lett a szakmunkás és az építőanyag is.
2019. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy ne latszodna a szigeteles, kollegam hasonlo alberletben, 2 tombhazzal arrebb 3x annyit fizet a futtesre mint en.
2019. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért ez nagyon drága.Helyileg hol élsz? Nekem szintén 200m2-t szigeteltek a nyáron Szegeden, 8 cm EPS 80,1,5 mm-es fehér nemesvakolattal 7500ft/M2 áron. Ha jól emlékszem 3500 Ft volt a munkadíj.
2019. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ekkora házam van, magam szigeteltem(még a padlást is), vakoltam, festettem. Előtte az összes ablakot kicseréltem, és a bejárati ajtót is. Ez öt éve volt, azóta megtérült, főleg azért, mert nyáron a klíma sem a kertet hűti.

(az irányított automata légcsréről gondoskodni kell, fürdés után a gőzt ki kell szívni a fürdőből, mert eleinte penészedett. Most már nem)


Nem luxus, inkább bölcs előrelátás.

2019. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg keresni olcsóbbat, talán sikerül.

Egyébként pedig inkább úgy fogd fel, hogy ez egy hozzáadott érték. Ezzel az összeggel többet ér az ingatlanod (még ha nem is akarod eladni, de az értékét mindenképp növeli. Hogy ez majd esetleg az örökösöket gyarapítja, az már más kérdés, de ez a befektetett összeg nem vész el.)

2019. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon drága ajánlatot kaptál és egy 100m2 ház külső felülete nincs 200m2, még ha nagyon tagolt a kialakítás akkor sem. A vállalkozók azt szokták eljátszani, hogy az ablakokat is telibe számolják, mert az élvédőzés olyan nagy munka, ami finoman szólva vicces.

Az anyag alapvaklattal számolva 10cm EPS minőségi ragasztóval hálóval max 3000ft/m2. Ha állványozni kell a házat(családi háznál max 1 oldal megy telibe), akkor munkaköltség 3000-3500ft/m2. SZóval a külső fal szigetelése reális áron 150m2 számolva úgy 1 millió körül reális. Ha az árban benne van egyébb szolgáltatás is, mint tetőszigetelés, Párkányok, vízelvezetés esetleg bádogos munka, akkor az még növeli az árat. Helyedben kérnék egy részletes árajánlatot......

2019. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!