Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem rég költöztünk egy házba...

Nem rég költöztünk egy házba ahol teljesen újra lett vezetékelve minden de elég soknak tartom a fogyasztásuk. Vagy reális?

Figyelt kérdés
mindenből A+++ os készüléket vásároltunk igaz a bojler nem vezérelt áramról megy de az is Ariston velis Evo 100 ami B energia osztályú. Egy hűtő, minden lámpánk LED izzós, általában egy laptop és tv megy ha itthon vagyunk. Villany Sütőnk van de azt havi pár alkalomnál többet nem megy. Mosógép heti 3-5 alkalom között. Még a mikrót amit használunk de azt is annyit mint egy átlagos ember. 350 kWh fogyasztásuk volt most de 250 alatt sose volt még kevesebb.

2019. febr. 3. 03:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Az ELMŰtől lehet kölcsönözni fogyasztásmérőt, de lehet kapni közértben is.

A bojler lesz az oka.

Érdemes gázbojlerre lecserélni, ha van rá lehetőség.

A többi dolog szerintem összesen 120-140-et fogyaszt.

De a bojlerre rá is van írva, hogy 1500 Watt évente.

Talán vegyétek alacsonyabb hőfokra, vagy csak fürdés előtt melegítsétek.

2019. febr. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
76%
Lakásból költöztetek?
2019. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
80%
Mert szerintem egy lakásnak alacsonyabb a rezsije,mint egy családi háznak.
2019. febr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
3: Ez igaz, de ez a fűtés miatt van alapvetően, és ő nem említette, hogy a fűtés árammal menne, túl kevés is lenne arra a 250-350 kWh havonta.
2019. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bojler sztem is. Hasonló tárgyak,plusz életvitel, 200 körül fogyasztunk. Melegvíz gázról.
2019. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Bojlernél általában nem mindegy a személyek száma, és hogy kád vagy zuhany az átlagos stílus (ezekből következőleg a beállított hőfok se).

De egyszerű következtetéseket egyszerű levonni, ha mondjuk egy 2 kW-os betéttel napi egy órát (hát az biztosan nem egy nagycsalád egyenkénti kádfürdőzése) jár egy 120 literes, az a 30 napos elméleti hónapban 60 kWh.

2019. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mindentudó99 ***** válasza:
Én kertesben lakom. Kw-ot nem tudom. Havi kb 7-8 ezer között van. Két nagy fagyó láda. 2 tv . Mikró. Apróságok. Bojler az gázos. Nyáron plusz klíma 3-5 ezer. Neked mennyi forintban?
2019. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az NAGYON sok!

Van egy lakásunk(50m2) albérletbe kiadva,anya,és fia lakja.Ezer éves nagy kombi hűtő van,a mosógép is régi.

Szintén 100-s Ariston Velis van,nincs vezérelt áram. A néninek a képcsöves 55cm-s tv-je szinte egyész nap megy.A gyereklaptopja szintén. Igaz,nincs villanysütő,de a mikró,kávéfőző,vízmelegítő is évtizedes,tehát SEMMI nem energiatakarékos. A Mika6 kazán szivattyúja 24órában megy.

MIndenütt LED izzók vannak.

A fogyasztásuk 160~220 kw havonta.

2019. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2 en lakunk itt barátnőmmel. Hat kis kertes ház. Forintba 13 ezer körülbelül. Zuhanyzunk és a bojler eddig ECO módba volt de 40 fokos víz elég kevés volt így felvettük 60 ra ami mar nem fogy ki ha lezuhanyzunk így nem 5 fokos vízről melegítette vissza.
2019. febr. 4. 08:02
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

A vezetékezés nem oszt, nem szoroz a fogyasztásban, a veszteség elhanyagolható.

Mi 4-en lakunk egy viszonylag nagy házban, LED-es világítás mindenütt, viszont villanytűzhelyen sütünk-főzünk, bojler, mosógép. Kb. 560 kWh a fogyasztásunk. Úgyhogy még jó vagy!

2019. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!