Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitol ilyen nagy a villanyaram...

David2014 kérdése:

Mitol ilyen nagy a villanyaram fogyasztasom?

Figyelt kérdés

uj merot tettek fel a szakemberek a napokban ami nullatol indult es egy nap alatt 10 KWh-t mutatott az ora? de hogy lehet ez? egy uj tipusu huto van a hazban , elektromos kalorifer ami minimalison uzemel, egy 300 L akvarium , kis szurokkel es ennyi. 8 ora alatt 10 kw-ot mutatott az ora, realis ez?

ertekelnem ha szakember irna:)



2019. febr. 5. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előtte mennyi volt a fogyasztásod? Egy nap amúgy túl rövid. Hasonlítsd össze az előző havi, meg majd a mostani elszámolásodat.

Vehetsz egy konnektorba dugható fogyasztás mérőt is, amivel külön-külön kimérheted melyik cuccod mennyit fogyaszt.

2019. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogyasztó szakember vagyok, ha megfelel. Ilyen ütemben az 300 kwh lesz a hónapra, 12-15.000 ft körül. Eddig mennyi volt a fogyasztásod?
2019. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Miért kell szakember ahhoz, hogy te leolvasd a fogyasztóid teljesítményét, a napi üzemelés hosszát, majd egy eegyszerű szorzással kiszámítsd a végeredményt ??
2019. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem simán látják, hogy 8 általánossal nem fogod kiszámolni..
2019. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
eddig egy honapban fogyott el 3 tagu csaladnak 150- 200 kw, most meg egyedul egy nap alatt 10 kw?? valami nem stimmel
2019. febr. 5. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Eddig mért rosszul a mérő.
2019. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag teljesítmény tehát ezen nyolc órára 1250 W.

Ha ez a kalorifer magyarul villamos fűtést jelent, és az egész házat ez fűti, akkor már majdnem helyben is vagyunk (illetve kevés is).


Egyébként valóban, amikor a 10 lakásos házban, ahol laktam, egyszerre cserélték le a mérőket, mindenki kb 40 %-os fogyasztásemelkedést látott. Igaz, kissé elkéstek a cserével, de akkor is, a mechanikus szerkezet ezt tudta.

2019. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sztrogoff felhasznalonak a valasz :


egesz pontosan a 10 Kw nem egy napra volt merve hanem reggel 10 tol delutan 6 ig. Ez ido alatt ment egy darab elektromos kalorifer ami egy kis szobat fut( olajos 1250 w os ) ami termosztatos tehat csak neha kapcsol be, a tobbi meg elenyeszo ehhez kepest pl huto es egy akvarium amihez hozzatartozik egy 20 w-os szuro , 50 W fenytest, es szinten egy termosztatos vizmelegito 100 W os, akarhogy szamolom nem stimmel a szele a hosszaval.

az teny hogy az elektromos kalorifer viszi rendesen az orat ezt megneztem a mai nap is, de hogy ennyire az mar tulzas....

2019. febr. 6. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:

"az teny hogy az elektromos kalorifer viszi rendesen az orat ezt megneztem a mai nap is, de hogy ennyire az mar tulzas...."

Nem, egyáltalán nem túlzás. Ha csak napi 10 órát volt bekapcsolva és csak 50%-os üzemidőt veszünk figyelembe (ami tapasztalatból mondom simán elképzelhető) az is havi közel 200kWh, csak az elektromos fűtés.

2019. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

"egesz pontosan a 10 Kw nem egy napra volt merve hanem reggel 10 tol delutan 6 ig"

Írtad, hogy nyolc órára nézted, itt: " 8 ora alatt 10 kw-ot mutatott az ora"

Én meg erre számoltam: "ezen nyolc órára 1250 W"

Akkor mit kéne még ezen helyesbíteni? :)


elektromos kalorifer

Bárcsak leszoknál erről a szóról, hiszen mindenkinek az a kép jut eszébe, hogy a budaörsi Tesco raktárának közepén ülsz és egy jelentős erejű forró léghullámban lobog a füles sapkád füle.

Kalorifer: Nagyobb helyiségek, csarnokok, raktárak fűtésére szolgáló nagyobb test, amelyet felmelegítenek és rajta keresztül levegőt áramoltatnak; léghevítő


Ha csak néha kapcsol be egy 1250 W-os (kissé kétlem, de nem baj), akkor hiányában sem fogtok megfagyni talán, holnap kapcsold ki, és nézd meg, hogy nélküle délelőtt 10 és este hat között mennyi lesz a fogyasztás.

2019. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!