Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi ideig lehet húzni a...

Mennyi ideig lehet húzni a számlák fizetését a főtávnál (fűtés), díjbeszedőnél (víz, gáz), elmű (áram), közös költség (társasház), mielőtt elindul a lakás elárverezése?

Figyelt kérdés
Az albérlőm nem hajlandó kifizetni őket, és az anyagi nehézségeim miatt én sem tudom jelenleg. Mindenképpen rajtam csattan az ostor vagy van kiút?
2019. febr. 20. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen rajtad. A szolgáltatóknál 60 nap után lekapcsolás (áram, gáz) utána brutál sokba kerül a visszakapcsolás. A közösköltség esetén lehet megegyezni a közös képviselővel, hogy átmenetileg nem a teljes összeget fizetedbe jelezve a jó indulatodat, de előtte meg kell egyezni. A víz és a fűtés is 60 nap de ott nehezebb a korlátozás.
2019. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az albérlőt azonnal kitenni és a kaucióból rendezni.
2019. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos, rajtad csattan. Kérd te a közművek kikapcsolását (legalább a villanyt), hogy minél hamarabb lelépjen a nemfizető bérlő. Ezzel megelőzöd hogy nagyobb tartozást halmozzon fel a villanynál. Persze, azonnal mondj fel neki írásban. A ház ráterhelheti a közös költség tartozást a lakásra, ha màr harmadik hónapja nem fizeted. Főtávnál az elmaradt számlákra lehet részletfizetést kérni. Bérlőnek küldj fizetési felszólítást. Próbáld meg rajta behajtani a költségeket.
2019. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!