Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Bárki olcsóbban kijön gázzal,...

Bárki olcsóbban kijön gázzal, mint fa fűtéssel?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e bárki aki olcsóbban kijön gázzal mint fával.


Aki válaszol írja le hogy milyen házban, milyen szigeteléssel, milyen berendezésekkel fűt.



2019. márc. 31. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Igen en.

Erdelyi vagyok, szigetelt 2 szobas panel, es benne van meg a meleg viz is, ~100 lej havonta a gaz.

A kertes hazam ugyanakkora teruletre, de nincs szigetelve, regi nyilaszarok, melegviz nelkul, hasonlo benti homerseklet fentartasahoz minimum 1000 lej a fa, ha csak fenyot veszek. Kemenyebb fa 1200-1400 havonta.

2019. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is.

Nincs szigetelve a ház, 90 négyzetméter, kondenzációs gázkazán kombi, meleg vizet is fűti, 23 fok éjjel nappal,lapradiátorok, ötrétegű cső megy az aljzat betonban. Éves szinten 220. ezer.

Ha meg kellene vennünk a fát az most 290 lenne és még vágd össze, hasogasd össze. Ezért döntöttünk így három éve hogy inkább beköttetjük a gázt plusz még nem kell gázpalackot cserélgetnem.

2019. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Még: műanyag nyílászárók, 40 cm-es falak azért vannak.

14 éve épült ház.

2019. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 darida ***** válasza:

Központi fűtési rendszerünkben vegyes tüzelésű és kondenzációs gázkazán is van. 110 m2-es családi házunk vályog téglából készült.

Az elmúlt években a tüzifa árának emelkedése miatt a gázfűtés kb. 20-25%-kal lett oécsóbb, mint a fatüzelés, azonos 21-22 fokos hőmérséklet biztosítása mellett.

Fontos megemlíteni emellett a gázfűtés kényelmét, termosztáttal lehetséges szabályozását, fatüzelés esetében a szállítás és a tárolás körülményességét. Említésre méltó még a költségek mellett, a kazánba történő fa bekészítés, salakeltávolítás idő- és munkaigényét.

Ezek alapján ma már nem javasolnám senkinek a fatüzelést.

2019. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Nekem most csak egy cserépkályhám van. Egyelőre szigetelni szeretnék, központi fűtést kiépítenem most esélytelen, ahogy számoltam, legalább egy millió lenne.

Na meg annak sincs nagyon értelme egy szigeteletlen háznál.

2019. ápr. 1. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolkodsz, a szigeteléssel többet spórolsz, mintha gázra váltanál.
2019. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a fa az olcsóbb. Ágfát szoktunk venni 1 kocsival, fűrészeltetéssel együtt 110 000 körül van. Ebből szokott is maradni. A ház 140 négyzetméter, szigetelt födém, jó nyílászárók. A ház egyik fele kiméretű tégla, a másik porotherm. Jelenleg nincs meg a külső szigetelés. 23-24 fok van a házban. 1 vízbetétes cserépkályha és egy hagyományos :) 9 helységet fűtenek be :)
2019. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!