Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Démászos kerti villanyóraszekr...

Démászos kerti villanyóraszekrényt ha használtan veszek azt elfogadja a szolgáltató?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a szolgáltatónál.

Hiába mondja itt valaki, hogy igen, a másik meg, hogy nem.

2019. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt neked kell megvenni? Nem a szolgáltató adja?
2019. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt egy regisztrált szerelő alakítja ki. Miután elvègezte a ráeső munka rèszèt, papíron igazolja szabványosságát,a szolgáltató ráköt. Tőle kèrdezd meg. A szolgáltatók helyi előírásait ők tudják.
2019. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kerti villanyóra szekrényt akkor lehet kérni,vagy szerel fel a szolgáltató,ha ez műszakilag a számára megoldható.

Mert ha a hozzád bekötött légkábel az utca túl oldalon van ,és még kicsit távol is ,nem hiszem hogy az utat feltörnék miatta . Ide az áram földkábelen menne .

Ha az áram vezetés ,villanyoszlopok a te oldaladon vannak,akkor lehetne benne reménykedni,ami nem lenne olcsó mutatvány .

EON os vagyok ,házon kívülre került a mérőszekrény .

A vill.oszlop pontosan a kert sarkánál van .A mérő szekrény az oszloptól 1 m re a kerten belülre került .

Ehhez kellet egy EON által regisztrált tervező.

A földhivatal által kiadott friss tulajdoni lap,és térkép kivonat is .A tervezőnek fényképet is kellett mellékelni,hányas számú oszlopról kellene lecsatlakozni .

A valós helyzetet a kérelem beadása után az EON emberei is le ellenőrizték,ők is csináltak fényképeket .

Aztán a tervező villszer. szakembere kivitelezte a munkákat.Az anyaggal együtt kb 80 ezer volt.A szolgáltatónak 96 ezret fizettünk.

A tervező diját nem tudom ,mert ő még csinált érintés védelmet is .

A szolgáltató úgy csinálta meg,hogy 3 fázisnak megfelelő vezetéket húzott be,ha úgy adódik később,csak rá kelljen kötni .

2019. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jaksicsi válasza:

Szia

Nekem is az utca túloldalán volt az áram, igényléstől számítva kb fél év múlva lett a telken kész, föld alatt átfúrva ..

Leadtam az igényt, kijöttek, megtervezték, befizettem a költségeket, volt egy kis hajcihő a szolgáltatóval mert a az "elfogadott mérőhelyek" weboldalán nem volt fent a szekrényem. Így az "egyedi" szekrényemet akkor fogadta csak el a szolgáltató, amikor a szekrény gyártója nyilatkozatot tett, hogy mi a különbség (fi relé + konnektor) a szolgáltató weboldalán felsorolt szabványos szekrények között.

Ezt követően villanyszerelő "készre szerelte" azaz kitöltötte és aláírta a szükséges papírokat majd kb 2 hónap múlva jöttek a feliratos autóval és bekötötték az oszlopon is és a szekrényben is.. Az pedig külön kiemelem hogy azon kívül, hogy milyen nehézkes lassú és drága volt még a 0-t se kötötték jól, vehettem egy komplett szerszámparkot újra

2019. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Meton ***** válasza:
Szerintem a villanyórát ingyen adja a szolgáltató, valamint a régit elviszi. Nekem egymás után kétszer kellett cserélni, elsőre egy sima kerti villanyórát kaptam, másodikra kaptam a végleges oda-vissza mérő órát. Ezért nem kell fizetni. A földkábelért kellett, illetve a kerítésen belüli munkáért fizetni, na meg a magasabb amper szám miatt is. Volt vagy 300 ezer, de az óráért nem kellett fizetni. Szerintem valaki át akar verni és a leselejtezett villanyórát akarja rád sózni jó pénzért.
2019. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!