Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Esetleg valaki segítene...

Esetleg valaki segítene nekem? Villany számláról lenne szó. Volt e már valaki hasonló helyzetben? Mitől lehet ilyen magas?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a párommal januárba költöztünk a házikóba ahol most élünk, mindeddig nem kaptunk semmi féle csekket, hanem most ezen a héten jött egy csekk 3 hónapra 45 ezer forint villanyszámla. Kicsit sokallom mivel nappal munka miatt nem is vagyunk itthon, este jövünk haza a villany 1-2 órát ég a szobába meg a fürdőbe míg megfürdünk, a tv is este körülbelül,egy fél órát míg a párom elalszik. A hűtő az egyetlen dolog ami úgy mondd folyamatosan ég. Mosógépet hetente kb. 2x használom nincs sok szennyesünk mivel csak ketten vagyunk. Villanybojlerünk van de az sem megy éjjel nappal. És hát kicsit sokallom a havi 15.000 ft-ot. Nővéreméknél tv megy éjjel nappal, ő napi szinten vagy legalább 2 naponta most és szárítógépet használ, akkor is ég a villany ha nem kell és ők fizetnek havonta 7-8ezer forintot mondjuk náluk nincs villanybojler. De párom szüleinél az van, és nekik még ott van 2 srác ő számítógépet is nyomatják anyuka mindennap mos és ők is megusszák olyan 10.000/hónap. Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben? Most fizessük ki ezt a 45 ezer forintot és akkor annyi? Még nem állunk olyan jól anyagilag hogy csak így kitegyünk 45 ezer forintot, még most kezdtük közös életünket. Köszönöm előre a segítséget. Negatív hozzászólások nem érdekelnek köszönöm!:)
2019. ápr. 20. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Havi 15 ezer 2 emberre villanybojler mellett nem sok.
2019. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Lényeget nem írtad. Ez most rész számla, vagy leolvasás után fizettétek? van külön vezérelt (villanybojler)áram is és normál;(2 villanyóra)?

Saját lakás vagy albérlet?

2019. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
4 emberre villanybojler mellett? Ők nem fizetnek 15 ezer forintot havonta.
2019. ápr. 20. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez még csak egy becsült fogyasztás ára.Majd a fogyasztás mutatja mennyi lesz a reális .A befizetett pénz nem veszik el,vagy vissza utalják,vagy elszámolják befizetett összegként .
2019. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem jött leolvasni senki, még nem fizettük be a számlát. 2 óra van az egyik a bojleré azt mondja párom. Nem tudom mi az a rész számla. A ház nem a miénk de nem is albérlet egyik rokonunk vett egy házat csak mert nem akarta hogy valaki melléjük költözzön is mi pont kerestünk lakást és felajánlotta de nem kell neki semmi cserébe azt mondta ha kell vegyük is meg,addig lehetünk amíg tetszik (csak ideiglenes). Nem nagyon volt még dolgunk ilyennel, fiatalok vagyunk még én 20 párom 22.
2019. ápr. 20. 19:49
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ezt mindenkèpp be kell fizetni, mese nincs.

A fogyasztást pedig majd nèzni kell. Ha ez átalány, akkor lehet, hogy tùlfizetèsetek lesz. Diktáltok havonta, vagy hogy van?

Egyèbkènt egy korszerűtlen bojler ès hűtő simán hozhat ennyit. Locsolni, permetezni nem szoktatok? Szivattyùk is zabálnak.

2019. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem fognak leolvasni, kèrdezd meg a tulajt hogyan kell jelenteni. Mondjuk az első lett volna az óraállást rögzíteni ès a jelenteni valókat tisztázni.
2019. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
Ezt most be kell fizetni. Utána meg havi beolvasás. Nálunk Démász van 16. 17. 18. -án lehet. Így nincs meglepetés. A villanybojlereket nem ismerem de így is soknak tűnik. Nyáron klímával a legmelegebb hónapban volt egyszer ennyi.
2019. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi szivattyú permetezni sem permetezünk semmi ehhez hasonló. Akié a ház ő elvileg lefotózta az órákat holnap akarjuk megkérni hogy nézzük már meg én is lefotóztam gázt is villanyt is de nem találom sehol a képet, párom lefotózta tegnap és megnéztük ma 3 kwh-al lett több de tegnap ment a mosógép. Igen befizetjük mert azért nem akarjuk hogy kikapcsolják. Azon gondolkoztunk még hogy nem e lehet hogy volt valami fenn maradás. Meg nem tudom mire figyeljünk oda, hogy mivel spóroljunk.
2019. ápr. 20. 20:28
 10/13 A kérdező kommentje:
Kicsit én is soknak tartom.
2019. ápr. 20. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!