Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 40 nm-es lakás kifűtése...

Egy 40 nm-es lakás kifűtése jó szigetelés mellett, norvég fűtőpanelekkel, mekkora összegre jön ki kb egy hónapban?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik használják?

Most veszünk egy kis házat Pest közelben, ami teljesen fel van újítva, de a fűtés vegyes tüzelésű kazánnal van megoldva, amit én szeretnék elektromossal kiváltani.

Megérné?

Wifis rendszert néztem ki és nem szeretnék fával szórakozni 2019-ben.



2019. máj. 18. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Pont akkora összeg lesz, mintha egy jóval olcsóbb sima elektromos olajradiátort használnál.

Egy klíma takarékosabb ezeknél 2019-ben.

2019. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Hihetetlen, hogy még mindig etetik az embereket ezzel a "norvég" rizsával. Az összes fűtési mód közül az infra panelnek a legdrágább rezsije. 3x többe kerül, mint a gáz...

400.000 ft/év alá csak akkor mész le vele, ha 3 pulóverben ülsz a 16 fokos lakásban, vagy 07-19 között soha nem vagy otthon és nem fűtesz.

2019. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első.

Azt hogy? Úgy tudom, ezek már úgy vannak megcsinálva, hogy X percig megy, aztán lekapcsol, majd megint megy.


Utolsó

400.000?? Mondjuk nézzünk fél évet fűtési szezonban, egy full szigetelt házban, ahol nem megy el a meleg.

Akkor 70+ ezer havonta a fűtés?


Ti használtátok ezeket, vagy csak szkeptikusok vagytok?

2019. máj. 19. 00:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Használtuk, 15nm kellett vele fűteni, régi bérház an amit alulról futottek, mellettünk futottek, az egyetlen oldalát pedig szigeteltuk.

21 foknál magasabb hőmérsékletnel rögtön 65 volt a villany számla, (igaz ebben a főzés is benne volt, legyen akkor 50.

21 fok pedig keves telen-nekem-

2019. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

"ezek már úgy vannak megcsinálva, hogy X percig megy, aztán lekapcsol, majd megint megy"


Valóbban.

Pont ugyanúgy, ahogyan - már vagy 50 éve- az olajradiátorokat is ki-be kapcsolja a beépített bimetál.

Vagyis vásárolhatsz százezrekért -bármi néven nevezett- elektromos csodafűtő-biszbaszt, a hatásfoka szerencsés esetben azonos, egyéb esetben viszont rosszabb lesz mint a jóval olcsóbb olajradiátoroké.

Még 2019-ben is!


Jelen pillanatban csak a modern klímák hatásfoka jobb a fent említett fűtő-kütyüknél.

Egy szabadon álló családi ház elektromos fűtését nem tudod olcsón megoldani.

Természetesen ha akkora a jövedelmed, hogy megengedheted magadnak, akkor hajrá.

(Gyanítható, hogy mégsem akkora a jövedelmed, mert nyilván nem egy 40 m2-es házat vennél különben.)

Fogadd el ezt egy vill. energiaip. technikustól.

2019. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* -b
2019. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából van egy vegyes tüzelésű kazán, csak úgy voltam vele, hogy nem akarok fával szórakozni...

De akkor a fő fűtés az lesz, elektromos max kiegészítésnek, hogy kényelmesebb legyen.


Nem keresünk rosszul, olyan 800-ból élünk ketten havonta, de ez nem régóta van így, csak most kezdtük a közös életünket és sok akadály volt.

Előtte a béka segge alatt voltunk.


De azért 60 ezreket csak a fűtésre akkor sem szeretnék kidobni.

2019. máj. 19. 12:32
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Tegyél egy pellet égőfejet a kazánra. Nem lesz olcsóbb a rezsi, de legalább nem kell fát hordani, begyújtani.
2019. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy megfogadod amiket írtam.

Javaslom, hogy tetessél be egy hűtő/fűtő klímát a nappaliba, és a hidegebb napokon fűtsél csak fával.

Az elektromos fűtőkütyük közül a klíma a legtakarékosabb.

Ezek pl. wifivel is vezérelhetőek:

[link]


Szívesen.

2019. máj. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, megfogadom a tanácsokat.


Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat! :)

2019. máj. 21. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!