Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki használ főfűtésre elektromo...

Gábor117 kérdése:

Ki használ főfűtésre elektromos konvektort? Fűtőpanelt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
nem perspektíva a gáz és a klíma.kérem az irjon aki fűt elektromos konvektorral.

#elektromos #fűtés.főfűtés
2019. jún. 1. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
qrva drága
2019. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Drága a panel (de egy gázcirkó kiépítése is drága), drága üzemeltetni (de más fűtési megoldásokkal szemben szinte nincs semmilyen karbantartás) de hőérzetre viszont nagyon jó. Egy jó vezérléssel rendelkező fűtőpanel nagyon jól tudja állandó hőmérsékleten tartani egy szoba hőmérsékletét, így temperáló fűtést végez. Sajnos az áram nem olcsó, de jó szigetelés mellett azért talán megfizethető, de ez a befűtendő légtértől is függ.


[link]


Ez egy jó támpont, hogy hány panel kell, milyen teljesítmény kell összesen.


Fontos még, hogy az elektromos hálózatnak rendben kell lennie, pl az én esetemben egy 77 m²es lakásban 4 panel és egy törölközőszárító van. Ezek összes teljesítménye 8500W azaz ha mindegyik egyszerre kapcsol be max teljesítmenyen 36-37A-t vesz fel, így ha egy fázis van néha leoldhat a villanyóranál található kismegszakító. Sajons egy ilyen fűtes tervezésénél figyelembe kell venni hogy fázisbővítésre is szükség lehet, jócskán megdobva a költségeket. Illetve fontos, hogy rendesen kiépített elektromos hálozat legyen.

2019. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Panelbannlaktam albérletben, szigetelt panerprogramon átesett, ott minden szobában elektromos konvektor volt, éjszakai árammal, még a leghidegebb télen is 12000volt a villanyszámla, diktálós volt...

Ezen felbuzdulva, mikor megvettem a kis szigetelettlen házikómat elektromos konvektorokat tettem... Alig éltem túl a telet, minden hónapban 40-50ezres villanyszámlám volt... Most meg kemenyt építetek és vízteres kandallót... Szigetelt házba nagyon jó megoldás az elektromos konvektor, de szigetelés nélkül az ember gatyája is rámegy.

2019. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos az áram nem olcsó, de jó szigetelés mellett azért talán megfizethető"

"Szigetelt házba nagyon jó megoldás az elektromos konvektor, de szigetelés nélkül az ember gatyája is rámegy."

Egy szigetelt házba a gázzal még kevesebb a fűtés.

2019. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Drága, de a férjem kap rá elég jó villanyszámla kedvezményt, mert szolgáltatónál dolgozik. Így megéri. Ha nem lenne kedvezményünk akkor nagyon nem érné meg.
2019. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Zártkerti házban láttam, mondták, hogy van, 4, szoba 27 ezer átalány minden hónapban. De ott furt kut van, és emésztő, nincs víz és csatornadíj. (de gáz sincs). Úgy jó!
2019. okt. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, vagy napelemed rendszerrel. Magában valószínűleg lakásban is drága.
2019. okt. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
vezérelt áram átkapcsoló automatikával és nem olyan drága, de konvektor helyett infrapanel vagy egyéb olyan verzió, amiben nincsenek ventilátorok
2019. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tavaly egy szoba kiegészítő fűtésére használtuk,a gáz közp.fűtés termosztátja 22 fokra volt állítva, emellett a norvég fűtőpanel(ami állítólag energiatakarékos)25 fokra,(csak egy 12 m2-es, 2,80 belmagasságú szoba lett fűtve így) és a villanyszámlánk egy szezon alatt 100 ezer ft-tal lett több.Nem erre számítottam, azt gondoltam, hogy kb 25-30 ezer lesz a különbség.Ja és akkor még a készülék se volt túl olcsó, 55 ezer, úgy emlékszem.
2019. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy modern inverteres klímával mi a probléma?

(jelenleg attól olcsóbban semmivel nem fox fűteni..)

2019. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!