Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ma 2019-ben vidéken, mennyi...

Ma 2019-ben vidéken, mennyi az az össze amit átlagba le kell adni aki szüleivel lakik?

Figyelt kérdés

Muterral lakom egyedül mert faterom meghalt tavaly és most jár le az özvegyi neki. Sajnos 130eFt-ot keres én meg 140eFt-ot, mivel 1 műszakba jártam mert tanulok mellette itthon magamnak, de munkát kell váltanom és több pénzt keresnem igy mert ebből nem tudok odaadni...


Kérdésem az lenne mennyit adjak neki? Mi az az összeg ami manapság normálnak számit? Vidéken lakunk, heves megye :)



2019. jún. 18. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondott semmit, akkor beszeld meg vele, hogy mennyit erez segitsegnek, de magadtol is kitalalhatod, szamlakra, kajara kell a penz.
2019. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen egzakt összeg...

Ha ketten éltek, add be arányosan a rezsi felét, plusz a kajára, tisztítószerekre költött összeg felét. Beszéld meg édesanyáddal mit érez reálisnak, mert egyáltalán nem mindegy, hogy egy madárétkű kis girnyó vagy akire főz hetente kétszer egy tejbegrízt, vagy megeszel reggelire egy fél disznót, fefojtva 8 túrórudival meg 3 sörrel.


Amúgy ha otthon élsz, anya etet, nincs rezsi, nincs lakbér, mégis mire megy el havi 140?

2019. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

140eFt?

Tankolok havi 20-30eFt, telefonszámla kb 5eFt, magamnak kaja melóba mert azt én veszem kb havi 25. Ez kapásból 60eFt kb, erre rűjön az egyéb kiadásom biztositás, ruházkodás (zokni, bokszer, etc) tanulásra magántanárnak és jobb esetben egy 20-ast félre tudtam tenni... most 3 műszakban ahova megyek 250-270eFt között keresek majd

2019. jún. 18. 18:55
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kettőtök pénze legyen 200. Tehat 70 el pótold ki az ő fizetését.
2019. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ennyi fizetésből inkább buszoznod kéne.

Amúgy meg illene mindennek a felét fizetned, a maradékból meg gazdálkodj. Ahogy írták, rezsi, kaja + váratlan egyéb költségek.

Muterodnak is lennének igényei, csak valószínűleg lemondott a nagyon nagy részéről, hogy te jobban élj.

2019. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy kell. Amennyit gondolsz, vagy amennyiben megegyeztek.

Én is anyámmal élek, apám 21 éves koromban meghalt. Egyetemet már befejeztem, pár éve már dolgozok. De amíg nincs saját családom, csak azért hogy külön legyünk, nem költöznék el. Anyám se szeretné, nem szeretne egyedül lenni egy 120 nm-es házban. Ketten is bőven elférünk. Pénzt tőlem egy fillért nem fogad el. Így pl sokszor van, hogy próbálok bevásárolni, látom mi kell. Vagy ha megyünk valahova akár hosszabb távra, akkor természetesen az én autómmal megyünk. Ha a ház körül kell valamit csinálni/csináltatni, akkor azt én fizetem. Alap, hogy nem várom el, hogy etessenek. Ebédelni sem otthon szoktam. Szóval forintra nem tudom megmondani, hogy ez mennyi, próbálok pénzügyileg segíteni úgy ahogy tudok, úgy hogy nem konkrét pénzt nyomok a kezébe.

Amúgy elég jól fizetnek ezek szerint felétek. Én egy MSc diplomával, két nyelvvizsgával keresek vidéki városban nettó 170-et. Előtte egyetem után pár évig Budapesten dolgoztam, ott ennél valamivel kevesebbet kaptam. Igaz ott tisztviselő voltam közszférában. Nettó 250-270-et nálunk szerintem csak a vezérigazgatók keresnek.

2019. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 milyen végzettséged van?

Én ha leátlagolom a bérem egy évre 450000 nettó jön ki. Gépeszmernök bsc, nyelvvizsga nélkül, 4.5 év tapasztalattal.

2019. aug. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7

Vegyész MSc (ELTE, diploma minősítése: jeles) Az a baj, hogy felénk nincsenek igazán gyógyszergyárak, ahol viszonylag jól lehet keresni. Azok leginkább Bp-en és Kelet-Magyarországon vannak. Csak ezért pedig nem költöznék. Mint írtam, pár évig dolgoztam Budapesten, de ott pedig gyógyszergyárakban szóba nem állnak vele, mert angolból csak egy alapfokú vizsgám van, németből van középfokú. Volt ahol állásinterjún kerek perec megmondták, hogy ha nem tudok angolul folyékonyan folyamatosan beszélni a semmiről, akkor eleve ki vagyok zárva. Ezért hogy mégis valamit a szakmámban csináljak, mentem el közszférába. Nettó 133-mal vettek fel, ami egészen tavalyig felment nettó 150-re. Ennyi járt bértábla szerint. Felénk (Baranya megye) ez a nettó 170 egy átlagos fizetésnek számít. Jelentkeztem már nagyon sok helyre. Vízműnék pl mikor megkérdezték a fizetési igényemet és kb ennyit mondtam, szó szerint kiröhögtek, hogy jó vicc, de nem igazgatót keresnek. Lett volna egy vegyi gyár egy faluban, ahova mehettem volna, nettó 200-ért, de cserében minden nap oda-vissza összesen 100km-t kellett volna autóznom. + 3 műszak. Ennek a költsége el is vitte volna azt a 30-at, amivel többet kerestem volna. Szóval nem láttam értelmét váltani. Egy kis gyógyszergyártó is van a környéken. Oda is nagy örömmel felvettek volna. A feladat az lett volna, hogy zsákokat hordjak az udvaron minimálbérért + oda is ingázni kellett volna napi szinten. Nem mondom hogy büdös a fizikai munka, de rosszabb anyagi helyzetbe nem akarok kerülni mint most.

2019. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg se közelítettem a kitünőt de top 10be voltam. Nálunk 80%tól volt a kettes a főtargyakon.

Én kifejezetten kereslet és bér kinálat alapján választottam szakmát, figyelembe véve a környéken lévő munka lehetőségeket.


A kerdezőnek meg illene mindennek a felét fizetni, vagy mivel kb fele fele arányba fogyasztotok mi den téren.

2019. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Havi 50eFt-ot beszéltünk meg, h több lesz vmi akkor ráadok pluszba.
2019. aug. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!