Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az tényleg igaz hogy az ember...

Az tényleg igaz hogy az ember jobban jár ha van gázfűtés a házában ezen okok miatt?

Figyelt kérdés

Most éppen egy háznak a megvásárlása közepette vagyok , ahol fával szeretnék fűteni , és mivel hogy nem vagyok jártas a témában egy kis segítséget kértem egy rokontól aki egyre ( legalábbis számomra ) furcsább dolgokat kezd mondani ...


Többek között arról beszélt hogy mindenképpen szükséges hogy legyen gázfűtés egy állandó lakhatásra szánt házban , mert hogy a fával való fűtés állitólag károsabb a környezet számára , illetve hogy a hatóságok nem igazán nézik jó szemmel azt ha valakinek nincs gázfűtése a bejelentett állandó lakcímén ...


Sőt még arra is tett utalást hogy vagy a magyar kormány vagy egyenesen az Európai Bizottság felvetett egy olyan tervet hogy fokozatosan , pénzbírság használata által , felszámolná a fával való fűtést Magyarország és/vagy az egész Európai Unió területén belül ...


Van bármiféle igazság ezekben az állitásokban meg utalásokban ? Vagy inkább valaki máshoz kéne forduljak tanácsért ilyen ügyben ?



2019. jún. 25. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Ez lehet de nem biztos de el tudom képzelni . A gáz kényelmesebb egyszerűbb nem tűzveszélyes de a fa az meg macera . Nincs ållandó stabil hőfok ingadozik hordani hamuzni kell megrendelni eltenni ki tudja annyit hoz e a fuvaros kiszáradt e stb .
2019. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Dugd el a sört. Annyi előnye van a gáznak, éjjel is fűt, vagy amikor munka után hazaérsz, meleg lakás vár. Legjobb egy hőcserélővel ötvözni a két rendszert, nappal fával, máskor meg fűthetsz gázzal. Vagy ahogy a kedved kívánja.
2019. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Annyiban biztosan igaza van, hogy télen a városi szmogért legnagyobb részben a szilárd tüzelés a felelős. Ideje lenne kitiltani a városokból, de kétlem hogy tényleg meg mernék lépni. Én biztos betiltanám, legalább ott ahol adott a lehetőség a gázfűtésre.
2019. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

ma 23:19

Tiltani lehet, de aki nem akar megfagyni, az tüzelni fog bármi éghetővel. Vagy hajléktalant akarsz belőlük csinálni? Azok is elégetnek mindent ha hideg van. Nálam van gáz, de nincs a rendszerre 4-5 millám, így marad a fa. Na és a macskám is imádja nézni a lobogó lángot velem együtt.

2019. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Nagyapáink is fával tüzeltek

Nem volt leszigetelve a ház sőt a fürdöbe se volt radiátor vagy ilyesmi mégis felnöttűnk

Én a fát szeretem ennyi

Kis hamuzásba még nem halt bele senki

2019. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Mi is fával,szénnel fűtünk,pedig van gázunk is.

Nem bírjuk fizetni a gázszámlát!

Nem igaz,hogy a fa,szénfűtés mellett hideg lenne az otthonod,csak meg kell ismerni,hogy mikor gyújtasz be,továbbá ha hőérzékelős,szivattyús megoldású a vegyestüzelésű kályhád,akkor is langyos otthon vár téged.

Hallottam arról,hogy mintha kötelezni akarnának a gázfűtésű,kondenzációs kályhák beszerelésére. Ne tedd,nem éri meg és nincs meleg!

Napjainkban a magyar állam visszavásárolja(ta) a gázművek jó részét kell nekik a bevétel!

Egyenlőre a rászorultak is fát kapnak tüzelőként,emiatt nem lehetett fát kapni jó 1,5 hónapon keresztül mivel őket kellett elsőként kiszolgálni.

A pénzbüntetésről:olyan lesz ez is mint Tarlós ötlete a hajléktalanok pénzbüntetéséről.

2019. jún. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg a rokonodnak, hogy álljon le a szerekkel vagy olvasson-nézzen más hírforrást. Sok helyen egyáltalán nincs gáz, de még ha van is az utcában a 0-ról bevezetni, kiépíteni egy központifűtés-rendszert+kazán az milliós tétel. Rengeteg ember nem bírná megfizetni.
2019. jún. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom ezzel nem leszek népszerű, de az a véleményem hogy aki nem tudja megfizetni a városi létet, az költözzön ki falura. Nem lenne szabad városban engedni a szilárd tüzelést, és nem kene ebből szociális kérdést sem csinálni. Én hagy ne fulladjak már bele a téli szmogba azért, mert valakinek nincs pénze korszerűbb fűtési módra. Aki füstölni akar, akár azért mert csak arra telik, akár azért mert azt szereti, az természetesen megteheti, csak nem bent a városokban. Akkor ki kell menni falura, és ott azt csinál amit csak akar.
2019. jún. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Olyan, hogy a "hatóság jó vagy rossz szemmel néz" valamit, olyan NEM LÉTEZIK!

Olyan van csak, hogy mit lehet és mit nem. Amit a törvény nem tilt, azt szabad.

Ám én pont a gázfűtés visszaszorításáról hallottam, hogy a károsanyagkibocsátás miatt nagyon nem jó a gázfűtés és inkább a napkollektoros, napelemes, megújuló energiás elektromos rendszereket kezdik preferálni.

Amúgy a fatüzelésnek is van egy jó alternatívája: a faelázosító kazán illetve a pellet fűtés. Utóbbinál megvan ugyanaz a kényelem, mint a gáznál, nem kell hasogatni, de előre meg tudod venni a fűtőanyagot, így nincs meglepi gázszámla.


De ezt a gázfűtés mellett korteskedő bullshit lobbit engedd el.

2019. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Figyi, szigeteletlen házat kifűteni minden módszerrel szívás.

Csökkenteni kell a hőigényt. Kevesebb hőt kevesebb probléma megtermelni.


A fa folyamatos munkát jelent: pakolni, begyújtani, takarítani.

Ha tüzépről veszed, ma már nem olcsóbb mint a gáz.


A gáz kényelmes, tiszta, a kondenzációs kazánok nagyon jók SZIGETELT házakban. Padlófűtés mindig előny.


Igen, a fatüzelés jobban szennyez mint a gáz, ebből van a szálló por télen,de nem hinném hogy betiltanák, mert megújuló energia. Co2 semleges.

2019. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!