Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az állam eltudná érni,...

Ha az állam eltudná érni, hogy a továbbtanulók nagyrésze informatikus vagy mérnök-közgazdász legyen, akkor növekedne a gazdaság?

Figyelt kérdés

Természetesen a műszaki mérnöki szakokra gondolok (gépész, villamosmérnök stb) megspékelve valamilyen közgazdász képzéssel, és a valódi, programozni tudó informatikusokra, nem a mezei rendszergazdákra.


Ha minden diplomás ilyen magas hozzáadott értékű munkát végezne, akkor abból profitálna az ország?


Lehetséges az, hogy hozzá értő mérnök, informatikus ne találjon munkát a konkurencia miatt? Véleményem szerint nem, mert ezen szakmakbol vilagszintu a hiány, tehát ha itt hirtelen 10* ennyi szakember lenne, akkor ennyivel több cég is jönne az országba, illetve a világ a digitalizáció, automatizacio, mesterséges intelligencia, gépiesedés felé halad.


Most azt vegyük ki a modellből, hogy az állam úgy is ellopja a pénzt.


2019. aug. 21. 16:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
A hivatalosan közzétett statisztikák szerint jelenleg is MO jobban teljesít. Akkor meg minek változtatni? A tapasztalatok szerint meg hiába egyre több a magasan fizetett futballista, a foci nem teljesít jobban, azaz összefüggés sehol nincs.
2019. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

"Ha minden diplomás ilyen magas hozzáadott értékű munkát végezne, akkor abból profitálna az ország?"

Szerinted egy diplomás ápoló aki éppen az életedet menti meg a kórházban az ápolásával vagy egy építész, akinek köszönhetően vannak épületek ahol mint informatikus dolgozhatsz az nem termel elég hozzáadott értéket?

Vagy aki nem diplomás, annak nincs értéke a munkájának?

Gondolkodj el azon, hogy mit éreznél meg hamarabb a saját életeden ha hirtelen nem lennének informatikusok, mérnök-közgazdászok - vagy ha nem lenne takarítónő a munkahelyeden, nem lenne kukás aki elviszi a szemetedet, mezőgazdasági dolgozó aki megtermeli az élelmedet vagy egy villanyszerelő?

Van egy gazdasági, forintosítható érték és van olyan ami ennél jóval meghatározóbb, az hogy az élethez mennyire fontos az a munka. Általában a legegyszerűbb munkák a legfontosabbak.

Nem azért keres kevesebbet egy takarító mint egy informatikus mert az általa elvégzett munka kevésbé lenne jelentős vagy fontos, hanem mert sokkal többen képesek elvégezni, a takarításhoz nem kell plusz tudás, képesség. De egyik sem létezhet a másik nélkül, nincs olyan hogy HELYETTE mát képezzenek inkább.

Szükség van bányamérnökre, diplomás bölcsészekre, rendkívül keveset kereső könyvtári szakemberekre IS! Nem csak informatikusokra meg mérnök-közgazdászokra.

Az arányok a kérdésesek. Az elmúlt években kezd javulni ez az arány, több az informatikus és mérnök képzéshez a hely és kevesebb az olyan képzésen ami kevésbé fontos ma az ipar, a gazdaság számára. A továbbtanulóknak azonban nem kell hogy a nagyobb része ilyen műszaki végzettségű legyen - másra éppen úgy szükség van. Most éppen kicsit több informatikusra, de jóval több orvosra is szükség van, mint jogászokra vagy közgazdászokra. De lehet hogy 10 év múlva meg fordítva lesz, ha addigra meg pont azokból lesz hiány a munkaerő piacon a mostani felsőoktatási változások miatt.

2019. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát nem ilyen válaszra számítottam, de értem a humort:D
2019. aug. 21. 17:05
 4/23 A kérdező kommentje:

En direkt írtam, hogy a továbbtanulók, mert szerintem is baromira fontos a szakmunkás, az ápoló stb, de ezek nem tartoznak a továbbtanulók közé.


Itt nem csak az adott szakmán van a hangsúly, hanem az átképzésen is, pl egy gépészmernok könnyebben megtanulna bármilyen fémiparos munkát, mint Pista bácsi, ugyanakkor az egyszerű munkákat is ugyan úgy eltudja végezni. A gyorsan fejlődő világban fontos, hogy atkepzeheto legyen az ember.


Persze lelehet ragadni azon a szinten, hogy eladóra is szükség van, de 40 év múlva ilyen már nem lesz ekkora számban, meg addigra már nem lesz ennyi digitális alanfabeta, akik egy önkiszolgáló automata használatát félnek megtanulni.


Én nem szakmákat akarok lenézni, hanem kicsit előrébb tekinteni a jövőben mint 4 év, mert át automatizacioval nagyon sok fizikai munkát lehet megoldani.

2019. aug. 21. 17:20
 5/23 A kérdező kommentje:

Az én anyukám is takarítónő, és tisztelem a munkáját, mert szükség van rá, de biztos vagyok benne, hogy az altala végzett munka ha nem is teljesen kiváltható, de felgyorsitható, vagy valamilyen formában segithető lenne megfelelő műszerekkel, eszközökkel.


Köztudott, hogy a diplomás bölcsészek által végzett munkáknak nagyrésze nem igényel komolyabb tudást, itt a diploma a többségnél a diploma csak egy előny az érettségizettel szemben.


Lehet, hogy többen jelentkeznek informatikusnak, de a színvonal évről évre alacsonyabb a magyar felsőoktatásban. Az infosok és mérnökök egy jelentős része középfokú tudást igénylő munkát végez, mert nem tudnak annyit, amennyit kéne. Bar ez már egy másik téma.


Nem háborúzni akarok, hanem nem támadó hangvételű érveket, ellenérveket hallani, és olyan válaszokat, amik arra adnak választ, hogy hogyan tudja az oktatás előrébb vinni a gazdagot.

2019. aug. 21. 17:35
 6/23 anonim ***** válasza:
41%

Aki ma Magyarországon informatikusnak tanul, az nemzetközi munkát fog keresni. Jelenleg olcsóbb munkaerő a magyar infós / programozó, mint a kínai vagy az indiai.

Romániában jobb fizetés van, mint itthon.


Ha sok infós lesz, eljutunk India színvonalára: sok gyökér fog a szakmában dolgozni, ami a minőséget gyengíti és leljebb viszi az árakat.

Mert az 5ös metró után már nehéz elképzelni, oktatási minőség is járulna a sok infós képzéséhez.


Minőség Vs mennyiség.


Ezen túl mit tudna megteremteni a sok infós? Olyan hiányszakmák vannak jelenleg is, amit átlag ember nehezen fizet meg és szüksége van rá. Pl egy vízvezeték szerelő, aki képes egy kádat beállítani. Ilyenből van hiány. Nem azokból, akik szépen dolgoznak, hanem azokból, akik nem csinálnak kárt másnak drága pénzért.

2019. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

"En direkt írtam, hogy a továbbtanulók, mert szerintem is baromira fontos a szakmunkás, az ápoló stb, de ezek nem tartoznak a továbbtanulók közé."


Még jó, hogy a 44%-os úgy kezdte, hogy a DIPLOMÁS ÁPOLÓk, de azt ignorálni tetszik, mert te is azt hiszed gondolom, hogy van az orvos és azon kívül mindenki csak szakmunkás az eüben. Hát nem, de láthatóan nincs fogalmad ilyen dolgokról. Akkor nem diplomás se a mentőtiszt, se az analitikus, se a gyógytornász, se a dipis ápoló, jó tudni, hogy mennyire tájékozatlan vagy.

2019. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudsz mindenkiből informatikust képezni. Akinek nem áll rá az agya, az soha nem lesz jó szakember. Míg másban valsz sikeres lesz.
2019. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, teljesen képben vagyok a teljes felsőoktatási rendszerrel, és a legtöbb szakkal.


Az a baj, hogy ti ezt az egészet egy támadásnak fogtátok fel, mint úgy a politika rovatban általában, mikor én csak egy témát akartam megvitatni, hogy hogyan lehet az oktatassal úgy játszani, hogy az hosszú távon jövedelmező legyen.

2019. aug. 21. 17:58
 10/23 anonim ***** válasza:
19%
Én nem műszaki, hanem más területű mérnök vagyok, de biztos vagyok benne, hogy nálad magasabb hozzáadott értékű munkát végzek, és biztos vagyok benne, hogy ezt te nem tudnád megcsinálni, még ha járnál is valaha a jövőben egyetemre :) na szia
2019. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!