Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Baloldaliak! Szerintetek egy...

Baloldaliak! Szerintetek egy szélső jobbos fasiszta iszlamofób vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fideszes de ellenzem a "menekültek" vagy illegális bevándorlók befogadását.


Azonban tárt karokkal várnék mindenkit aki megfelel a következő kritériumoknak, bőrszíntől és vallástól függetlenül:

- a személy aki ide szeretne költözni ideiglenesen/hosszú távon munka vállalás céljából jön

- ha nem munka vállalás céljából jön akkor legyen tényleg menekült [ellentétben egyesekkel akiket megtudnék nevezni]

- rendelkezzen vízummal, útlevéllel, személyi igazolvánnyal, továbbá legyen papírja az általa elvégezett közép iskoláról vagy főiskoláról/egyetemről

- integrálódjon, aminek az első lépése hogy megtanulja a nyelvet [persze nyilvánvalóan nem kell vallást váltania]

- ne embercsempészeknek fizessen, hogy vigyék át a határon

- még csak ne is próbáljon gumicsónakba szállni, hogy NGO-s hajónak kelljen kimentenie


Aki ezeknek a követelményeknek megfelel, azt még egyszer mondom, bőrszíntől, vallástól függetlenül tárt karokkal várom.



2019. szept. 28. 22:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, 1-2 év és úgy is elhal ez a menekült menet.
2019. szept. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

'Tehát lassabban iszlámostanád el a közel keletet.'


A Közel-Kelet túlnyomórészt muszlim, nem tudom miről beszélsz.


'Nyugi, 1-2 év és úgy is elhal ez a menekült menet.'


Nincs okunk ezt feltételezni.

2019. szept. 29. 04:52
 13/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
43%

Válaszolok sokadszorra, hátha elfogulatlan kérdező vagy. A kormány aljassága, hogy összemossa a bevándorlást a menedékkérőkkel, iszlámmal, terrorizmussal, bőrszínnel. A legfontosabb azt megérteni, hogy teljesen más jogi kategória egy menedékkérő és egy bevándorló.


A menedékkérőnek oltalmat kell biztosítani ideiglenesen, ők nem dolgozni jönnek, nem maradnak. A bevándorlókat egyáltalán nem kötelező fogadni és már eleve ahhoz kötik a tartózkodási engedélyüket, hogy legyen munkahelyük.


(Ami a nyelvet illeti, miért várod el egy féléves határozott idejű szerződéssel idejövő, angolt tanító amerikaitól, hogy tanuljon meg magyarul?)

2019. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Sunshinedoll ***** válasza:
17%
Nem, de elitista k-cs-g mindenképp.
2019. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

#7, kérdezőnek:


Köszönöm a számomra hízelgő válaszodat, de nem szeretek idegen tollakkal ékeskedni.


8 osztályt végeztem!

2019. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

# 13 Világos, hogy a kormány össze mos mindent, erre épül a propaganda, a társadalom butítása jól bevált módszer.


Kitértem rá, hogy a valódi menekülteket be kell fogadni, ellentétben azokkal akik annak hazudják magukat csak azért, hogy tartózkodási engedélyt kapjanak [sajnos a nagy részük ilyen, és az EU nem szűri ki őket].


'(Ami a nyelvet illeti, miért várod el egy féléves határozott idejű szerződéssel idejövő, angolt tanító amerikaitól, hogy tanuljon meg magyarul?)'


Nagyon jól tudod hogy nem erre gondoltam, most mit trollkodsz?

2019. szept. 29. 12:14
 17/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
24%

Ahogy említettem, nagy különbség van a menedékkérő és a bevándorló között. Aki menedékkérőként érkezik és nem bizonyul annak az eljárás során, azt kiutasítják. Aki annak bizonyul, abból menekült lesz, ő ideiglenesen maradhat, de munkát sok országban (pl. Németországban) nem vállalhat. Nem kap állandó tartózkodási engedélyt. A menekültnek felesleges beilleszkedni, hiszen nem maradhat. A menekültnek nem kell munkát vállalni, hiszen nem azért jött... stb.


Nem befogadni kell a menedékkérőket, hanem ideiglenesen oltalmat nyújtani nekik, ha jogosultak rá. Ennyi, a bevándorlóknak ehhez semmi közük, ne is foglalkozzunk velük.

2019. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

'Aki menedékkérőként érkezik és nem bizonyul annak az eljárás során, azt kiutasítják.'


Ezzel csak az a baj, hogy ez nem igaz.


'Nem befogadni kell a menedékkérőket, hanem ideiglenesen oltalmat nyújtani nekik, ha jogosultak rá. Ennyi, a bevándorlóknak ehhez semmi közük, ne is foglalkozzunk velük.'


Nem kell minden menedékkérőt befogadni, csak azt aki tényleg menekült és nem minden ekonómiai migránst aki menekültnek vallja magát.

2019. szept. 29. 20:12
 19/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
0%

Oké, nyilván csak kamuszámok a statisztikákban az elutasított kérelmek és mindenki megkapja a menekültstátuszt, a számokat meg csak úgy hasraütésre írják bele az aktákba :D


menedékkérő =/= menekült

2019. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
# 19 Esetleg tudsz adni linket, h a legtöbb menekültet befogadó országok, Svédország, Németország hány menedék kérelmet utasítottak el és hány embert toloncoltak ki?
2019. szept. 30. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!