Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha van egy néven két ingatlan,...

Ha van egy néven két ingatlan, viszont az egyiknek van napelemes rendszere. Használhatja a másik a megtermelt energiát?

Figyelt kérdés
Elvégre létezik a túltermelés. Én nekem meg, egy csak 1 példa, van egy tó partján egy nyaralóm, kitelepítek 10kw-os telepet, viszont hazamegyek, és ott "használom". Ez lehetséges? Vagy csak ott használható el, ahol megtermelik?
2019. okt. 7. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Hááát?


Ha kihúzol a két ingatlan között "légkábelt", vagy lefektetsz "földkábelt", akkor gond nélkül.

2019. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elég humoros a válasz, de látszik, hogy a kérdést sem érted.
2019. okt. 7. 23:00
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

Ha az egyik helyen túltermelsz, azt az áramszolgáltató átveszi tőled (bizonyos mennyiségig), és fizet érte. Persze nem annyit (értelemszerűen kevesebbet), mint amennyiért a másik helyen megveszed. Azaz nem kapod vissza pontosan ugyanazt az energiamennyiséget. De ehhez hozzátartozik az is, hogy pl a két épület közötti infrastruktúrát is fenn kell tartani (ha már egyszer akkora viccnk tartod kiépíteni - plusz persze a tárolást is meg kéne oldani).

A mennyiséget és az átvételi árat az adott áramszolgáltatótól kell megkérdezned.

2019. okt. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

#1 vagyok:


Tudod, az a gond hogy én pontosan értem a kérdést, jobban mint te, és az #1-es válaszommal arra akartam rámutatni hogy elég nagy butaságot kéreztél!

2019. okt. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Ismét #1:


Megoldásként azt tudom javasolni hogy a felesleget tárold akkumulátorban.


Lehet kapni DC-AC konvertert, ami a 12V-ot 220V 50Hz-es váltóárammá alakítja. Így akksiról is tudod üzemeltetni a 220-as cuccokat. Persze a teljesítményre figyelj!

2019. okt. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

"Lehet kapni DC-AC konvertert, ami a 12V-ot 220V 50Hz-es váltóárammá alakítja."


Ez de hülye.

2019. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A napelemes rendszerek általában nem arra termelnek áramot, hogy azt használja fel az adott háztartás, a legtöbbször a termelt áramot egyből a hálózatba táplálják. Vagyis a helyi áramszolgáltatóhoz megy be. A lakás által felhasznált áram meg egy másik mérőn keresztül jön be a hálózatról és a kettő különbözetét fogják majd elszámolni a számlán.

Nem úgy kell elképzelni, mint amikor egy kútból leágazás megy az egyik lakásba és a folyamatosan felhozott víz feleslege megy csak tovább a szolgáltatóhoz, hanem mintha a kútból felhúzott víz közvetlenül menne a szolgáltató felé és egy teljesen különálló vízvezetéken onnan, a szolgáltatótól jönne másik víz vissza a házba, hogy fel lehessen használni.

Nem tudhatjuk hogy az a rendszer amiről kérdezel az ilyen-e vagy szigetszerűen, a napelem tulajdonosának a felhasználásához van kialakítva. Mert külön befektetéssel megoldható, hogy a termelt áramot vagy felhasználja vagy akkumulátorokban tárolja a tulajdonos, és csak a felesleg menjen tovább - de ez bonyolultabb és így drágább kiépítést igényel.

Ha ilyen rendszer van, akkor természetesen a napelem tulajdonosa ezt módosíthatja és téged, mint a rendszer bővítését, beleveheti. De ennek nagy anyagi vonzata van, nem hiszem hogy neked ez megtakarítást jelentene. Hiszen akkor nálad is ki kellene építeni azt a rendszert amivel a tőle beérkező áramot és a szolgáltatótól beérkező áramot ugyanazokra a fogyasztókra tudnád biztosítani úgy, hogy a szolgáltatótól továbbra is hiteles mérővel érkezhessen be az áramod.

A kérdésed másik fele viszont totál mást jelent. Nem az számít hogy a napelem hol van és hol akarod felhasználni az áramot amit megtermel, hanem hogy hova van elvezetve a napelemmel termelt áram.

Ha te a Balaton partján kiteszel egy napelemet és megoldod hogy az össze legyen kötve a miskolci lakásoddal, akkor az az áram a tied és nyugodtan használhatod. Lényegtelen hogy hol van a napelem - ha a te birtokodon van, és hogy te hol használod fel. Csak fizetned kell 300-400km-nyi vezeték kiépítését hozzá.

Az összes erőmű így működik - most már azok is ahol magánemberek földterületein vannak a napelemparkok - hogy ott megtermelik az áramot és azt elviszik a fogyasztóhoz.

De a napelemben pont az a lényeg, hogy könnyen ki lehet építeni ott ahol kell az áram és nem kell vezetékezni a távolba. Rengeteg a költsége ennek is, meg hatalmas az áramveszteség is ha ilyen kis teljesítményről van szó, mint amennyit egy magánember napelem rendszere képvisel. Ezerszer egyszerűbb akkor inkább akkumulátorokat venni, azokat ott feltölteni ahol a napelem van, majd azokat elvinni a lakásodhoz és azokról használni az áramot.

2019. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5, #6-nak:


Nabaxdmeg!


Véletlenül konvertert írtam inverter helyett!

De nagy probléma ...

2019. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!