Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani jó történelm...

Tudnátok ajánlani jó történelmi, illetve politikai könyveket?

Figyelt kérdés

Régebben sosem érdekelt a történelem és a politika sem, viszont szeretném behozni a lemaradásomat.

Hogy tudnék felzárkózni ebből a két területből? Olvassam át a gimis történelem könyveket?

Nincsenek ilyen politikai gyorstalpaló könyvek, vagy igazából bármi, ami élvezetesen mutatja ezt be?

Köszi mindenkinek.



#könyv #tanulás #politika #történelem #ajánlás #műveltség #tudás #hogyan lehetnék okosabb politikából #hogyan lehetnék okosabb történelemből
2019. nov. 4. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Mivel a történelmet a győztesek írják, így csak féligazságokat fogsz tudni. Így is érdekel?
2019. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel kapcsolatban? Maga a történelem egy kicsit tág intervallum.
2019. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Háború és Béke, Csendes Don
2019. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Christopher Clark: Alvajárók, de ha esetleg nem gond az angol nyelv, akkor ajánlani tudom Eric Hobsbawn könyveit (The Age Of Extremes, The Age Of Revolution, The Age Of Empire, The Age Of Capital).
2019. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Bemész egy könyvesboltba, elballagsz a történelem címszavú polchoz és nézelődsz. Sokféle műfaj van, egyeseket unalmasnak vagy nehéznek találsz, másokat könnyebbnek. Válogathatsz. És ha nem akarod megvenni, azok alapján az interneten kereshetsz címszavakra.
2019. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Főleg 1600-as évektől kezdődően érdekelnének a dolgok, de nem bánnám, ha lennének benne utalások régebbre.
2019. nov. 4. 13:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem amit keresel, azok Yuval Harari professzor könyvei. Ezek nem szakkönyvek, hanem a nagyközönségnek íródott könyvek. Nekem személyesen a kedvenc könyveim, amit valaha olvastam.


Történelemről: Sapiens

Mai politikai történésekről: 21 lecke a 21. századra


A Sapiens nem úgy mutatja be a történelme, hogy ebben az évben ez a csata volt, és ez a király uralkodott. Inkább a folyamatokat írja le. Iskolában megtanultad az évszámokat meg uralkodókat, de nagyban átlátni a dolgokat szerintem ez a könyv nagyon hiánypótló. Nem az 1600-as éveknél kezdi, hanem az ősembernél, hogy hogy alakult ki a civilizáció, mi is az a civilizáció. De amiket leír arról az időszakról, azt úgy írja le, hogy párhuzamba tudd állítani a mai civilizációval.

2019. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Marschalkó Lajos: Országhódítók. Henry Ford cikkei, ami miatt majdnem tönkretették, tűélesek.
2019. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Lehagytad a Mein Kampfot a listádról :P

2019. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A Könyvtolvaj ( Markus Zusak)


én nagyon imadom

2019. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!