Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt még valaki, aki...

Van itt még valaki, aki annyira nem szereti a demokráciát?

Figyelt kérdés
Szerintem a demokráciát össze lehet foglalni kb. annyiban, hogy van egy adott számú csoport, akik mást akarnak, és mindegyik csoport reménykedik, hogy az ő csoportja a legnépesebb, hogy ráerőszakolja a többi csoportra az ő akaratát. Szerintem az jobb rendszer lenne, hogyha ugyan úgy mindenki szavazna arra, hogy a három fő érték (egyenlőség, szabadság, stabilitás) közül neki melyik a legfontosabb, és az ugyan azt a legfontosabbnak tartó csoportok alapján három részre oszlana az adott ország népessége, mindhárom saját gazdasággal. Így ha valamelyik csoport túlzásba vinné a neki legfontosabb érték szem előtt tartását, akkor nem kerülne az ország egész népessége bajba, hanem csak egyharmad része. Ez az emberi természettel is összhangban van olyan szempontból, hogy az emberek olyan csoportokban érzik magukat a legjobban, ahol az emberek értékrendje hasonló. Ezzel viszont az a probléma, hogy túl sok ember akarja megmondani a másiknak, hogy mit csináljon, ezért ez valószínűleg sehol sem fog megvalósulni.

2019. nov. 12. 12:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Utóirat: nyilvánvalóan csak felnőttkorban dönthetnének az emberek arról, hogy a három közül melyik értéket szem előtt tartó csoportba szeretnének tartozni.
2019. nov. 12. 12:18
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább valami Kádárista rendszerben élnék,hogy az állam létbiztonságot teremt,cserébe meg befogom a pofám
2019. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
A demokráciát nem szeretik a szolgalelkek és a szellemileg lusták. Ők azt szeretik, ha más mondja meg nekik, mit csináljanak és nekik semmivel nem kell törődniük.
2019. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1:


Ez a vágyad teljesülhetne is, hogyha három részre oszlana az ország, és te az egyenlőséget leginkább szem előtt tartó csoporthoz csatlakoznál


#2:


Szerintem még egyszer el kellene olvasnod amit írtam, hogy jobban megértsd.

2019. nov. 12. 12:44
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Te a Magyarországon demokráciának csúfolt valamit nem szereted, nem a demokráciát. Itthon megy csak az, amiket írsz.

Még az USA legliberálisabb részein se. Abból indulj csak ki, hogy az USAban előbb a transzikat kirúgták páros lábbal az LMBTQ gittegyletből majd egységesen fel is oszlatták magukat azért, mert ráakarták erőszakolni a többiekre, hogy fogadják be maguk közé a pedofilokat is.

2019. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5:


Ez az, ott is egy csomó "liberális" rá akarja erőszakolni az egész országra az akaratát (sok konzervatív is, viszont a konzervatívok száma ott egyre csökken, szóval az annyira nem számít).

2019. nov. 12. 13:06
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem liberális akarja rád erőszakolni az akaratát, hanem megélhetési politikai pályára vágyó egyén. Attól, mert valaki liberálisnak mondja magát még nem lesz liberális. Ahogy egy férfi se lesz nő, attól, mert nőnek mondja magát meg átoperáltatja magát ugyanúgy megmarad férfinak.

Itthon is ugyanúgy meg van ez a jelenség, csak nem liberálisokkal, hanem pl.: magukat kereszténynek mondó megélhetési politikusokkal.

2019. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévedésben vagy. Demokrácia sose arról szólt, hogy valamelyik csoport rákényszeríti akaratát a többi csoportra. Ez pont az autoriter rendszerek eleme. Attól még nem lesz demokrácia, hogy választáson kizárólagos döntéssel rendelkező diktátort szavazunk meg.

Akár magát liberálisnak nevező, akár kereszténydemokratának nevező kényszeríti rád az akaratát. Egyik se jobb a másiknál. És nem a liberalimussal, kereszténydemokráciával, netán a többtucat másik eszme közül valamelyikkel van baj, hanem a hataloméhes emberekkel, akik csak az adott eszme mögé bújnak.


Demokráciában sokkal inkább a választott képviselők egymással megbeszélve, vitázva képviselik az választóikat, és közösen tárgyalva hoznak olyan döntéseket, ami mindenkinek megfelel. Ehhez persze túl kell(ene) lépni az emberi gyarlóságon, és komprimusszumkészen állni a dolgokhoz.

2019. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na ja! A felvázolt katyvaszt tényleg nehéz szeretni. Ám meg kéne ismerni a demokráciát is, ha lehetséges. Úgy értem, a jelentését, a lényegét. A "választás" nem demokrácia. Mondhatnám azt is, hogy lefejezlek, felkoncollak, tűzön égetlek meg, ha nem választasz. Természetesen tegyük fel, hogy ezt meg is tudnám tenni. És ez lenne az igazi demokrácia Mert választottál. Hurrá!

Nem tartom reményteljesnek, hogy elmagyarázzam. De annyit mondanék, demokráciába nse túl sok, se kevesebb ember nm akarja megmondani a másiknak, hogy mit csináljon. Azt a diktatúrákban szokták.

2019. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűen nem értem, a magyarok miért hisznek abban, hogy a demokrácia a 4 évente történő diktátorválasztást jelenti.
2019. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!