Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar egyetemisták mekkora...

A magyar egyetemisták mekkora része az a bizonyos munkakerülő?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, most csinálom a szakmai gyakorlatomat, készük zhkra, államvizsgákra, erre azt látom hogy a kolégium többsége alkoholista bukdácsoló sokszor 24-25 felettiek, akikből sosem lesz semmi...ez más országokban is így van? Miért ennyire lusták, motiválatlanok?

2019. nov. 12. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Amikor én jártam kb az 50%-a, főleg a büfészakokon.
2019. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ezek a maji fijatalok! Csak a romkocsma meg a füvezés. Nem hogy dógoznának keminyen hogy fejlőggyön a zország!!
2019. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 árokpart ***** válasza:
30%
Mai világban aki úgymond büfészakra jár mondjuk borzasztó sértőnek és méltatlannak találom ezt a kifejezést, mai világban nem nagyon tud iszogatni ilyen magas alkoholárak mellett . Egyébként régebben is inkább falusi gyerekek mentek hasonló szakokra, de abban az időben tulajdonképpen a nemzet jövőjének tekintették ezeket a szakokat. Legalábbis az 1998-2002-es Fidesz kormány alatt. Azóta nem kicsit változtak meg, legszívesebben minket akik ebben az időszakban végeztünk eltüntetne manapság. Egyébként nem bukdácsoltunk, jómagam sem nagyon színvonalas és magas és elég nehéz tárgyakat tanultunk és emellett nagyon szerettük. Iszogatni otthonról saját termésű bort vittünk és azt iszogattuk ha egy ZH vagy egy kollokvium vagy akár egy szigorlat jól sikerült.
2019. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Az egyetem részben erről szól.

Van a tanulás IS mert nélküle nem lehet az ember egyetemista - de ott van mellette az a félig felelősségteljes - félig teljesen felelőtlen időszak is amikor még a felelősséget mások átveszik valamennyire.

Ez egy gondtalan időszak a jövőhöz képest amikor már elég önállóak az egyetemisták de mégis gondoskodnak még róluk mások, a szülők, az állam, az oktatók, a kolesz.

Aki az egész egyetemei időszakát bulizások meg szórakozás nélkül tölti el, az hülye.

Aki végig csak bulizik az vagy nem fog diplomát szerezni - vagy eléggé zseni hogy így is sikerüljön neki, tőle meg ne sajnáld. Utána bőven be fogja pótolni tanulással, munkával ezt az időszakot, de legalább elmondhatja hogy volt pár nagyon jó éve is mielőtt tényleg "felnőtt" kellett legyen.

30 éve és 60 éve is ugyanúgy voltak akik bukdácsoltak, ugyanúgy voltak akik buliztak, ez nem a "mai fiatalok" témaköre, hanem ilyen az egyetemi lét, mindig ilyenek a fiatalok.

Amúgy az én egyetemi társaim között volt pár olyan aki szinte egy buliként vitte végig az egyetemet, kívülről úgy látszott, hogy nem tanul semmit, aztán mégis neki voltak jó jegyei, nem másoknak akik vért izzadtak. Mert ennyire jó agya volt.

Az a pár ember ma egyetemi oktató vagy vezető kutató, cégvezető.

Aki meg tényleg agyatlanul csak a bulit csinálta - az nem is szerzett diplomát, az végzi a munkáját pontosan úgy, ahogyan mások is. Ennyi.

2019. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Én azért kíváncsi vagyok melyik egyetem milyen karán tapasztalod mindezt, hol kell több államvizsgàt tenni. Miért csak most tűnik fel, ha legalább 2 éve odajàrsz?
2019. nov. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
A bölcsészek gyakorlatilag mind azok.
2019. nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

#6

A bölcsészek nevében: elmehetsz a fenébe :P

2019. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Az a bizonyos? Ha egyetemista miért dolgozna? Persze vannak olyanok, akiket a szüleik letojnak, és nem segítenek nekik, akkor nyilván muszáj.

Amúgy hidd el a munkaerőpiac őket is fel fogja szippantani, kit milyen helyre. Az biztos, hogy ők azok lesznek, akik fél évente váltogatják majd az állásukat, de nem azért mert mindig tálalnának jobbat... Igen, vannak olyanok, akiknek normálisan nem kéne oda járniuk, de mégis elvégzik, és csinálnak majd valami betanított irodai munkát, amit érettségivel vagy nyócátalánossal is lehetne.

2019. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Az én szakomon a többség nagy része rendesen tanul és dolgozik is mellette.

Nagyon kevesen járnak bulizni pl.

Szerintem nincs értelme általánosítani és nem is nagyon lehet több tíz ezer ember egyetemistáról számban kijelenteni dolgokat.

Vannak ilyen és olyan emberek is.

Magaddal foglalkozz, ne másokkal. Aki alibiként jár, az úgysem végzi el és fizetheti vissza a képzést.

2019. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem inkább azzal van a baj hogy alig van már munkahely pláne pesten is. Nézzétek egyre nehezebb céget csinálni hát még alkalmazottat foglalkoztatni a csomó adó meg jogszabályok miatt így nincs annyi cég és munka mint amennyi munkavállaló lenne. Persze gyárban lehet hogy van de a legtöbb gyárban szinte minden gépesítve van. Akinek nincs agya hozzá hogy mérnöknek tanuljon mert ahhoz nagyon kell a matek es a fizika az nem fog tudni gyárba se menni lassan mert egyszerűen már nincs szükség sehol betanított munkákra. Most mi fiatalok erről mit tehetünk? Kevesek a munkaadók száma ha van is munka akkor az borzalmas körülmény kevés fizetés és stb.
2020. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!