Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szidják ilyen sokan...

Miért szidják ilyen sokan Magyarországon a brit királyi családot?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy minden, a brit királyi családdal kapcsolatos hírnél megjelenik rengeteg kommentelő, akik szidják őket, számonkérve rajtuk, hogy "ingyenélők", "elkényeztetettek", "egy napot nem dolgoztak", "semmihez nem értenek", "az emberek adójából élnek" stb.

Az érdekelne engem, hogy ez miért lehet. Nem tisztem védeni a királyi családot (egyébként is vannak tényleg kifogásolható dolgaik pl. András herceg közelmúltbeli ügye), de számomra nem világos, hogy rengeteg magyar kommentelőt miért zavar a királyi család léte, életmódja. A magyar adófizetőknek egy fillérébe sem kerül a brit királyi család fenntartása...

Mi a véleményetek erről?



2020. jan. 8. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon mindenkit szidnak.
2020. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én ezt nem tapasztaltam.

De a Pirézeket is szidták nemzetközi szinten (már aki). Volt aki azt mondta, hogy be se lenne szabad engedni az országba. Meg hogy ki kellene őket írtani.

(A pirézek kitalált nép)



De amúgy tényleg olyan az angol királyi család, mint valami házi állat. Semmi dolguk nincs, valóban nem csinálnak semmit, valóban nem értenek semmihez. De a kutyákat se szidom ugyan ezért. Van aki örömüket leli benne és ártani se ártanak szerintem senkinek, nem okolhatók válság miatt meg semmiért.


Itt vannak nekünk élősködők bőven, én csak azokat szidom.

2020. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Tipikus magyar mentalitás én azt mondom...
2020. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen elöfordul, az szerintem egy válasz reakcio leginkább. Ha megnézed, a pletykalapok tele vannak a brit királyi családrol szolo "hirekkel". Mit csinált (vagy éppen nem) az egyik hercegi unoka, hogy a dédunoka elmosolyodott, stb. Ki a retkes f szomat érdekli? Még pletykának is rohadt gyenge!
2020. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt valóban többet pletykálkodnak a kelleténél a királyi családról. Egyes hírlapok jóformán azt is megírják, hogy melyik herceg milyet szrt tegnap. És a kisembert ez természetes, hogy dühíti egy idő után hiszen minden apróságért meg kell dolgoznia/helyt kell állnia a tanulásban stb. Miközben mások meg alanyi jogon nagy gazdagságban dőzsölhetnek és még reklámozzák is ezt.

Ebben eddig semmi magyar vonatkozás nincs, sok brit is ugyanúgy vélekedik és még rengeteg kisember a világ minden táján.


Ámde itt van a magyar mentalitás is. Sok az irigy, agyon frusztrált ember akinek némi megnyugvást okoz, ha másoknak akár virtuálisan is de beszólogathatnak.

Greta Thunberg se sok helyen kap annyi gyülölködő kommentet mint nálunk. Az interneten pedig könnyebben kiélhetik maguk ezek az emberek. Sajnos a körülmények sokakat ilyenné tesznek, a politikusok állandó hangulat keltése sem segít semmit.

2020. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Mert senkit nem érdekel, pláne itthon az ő életük. A kisembert aki mindennap szenved a túlélésért pláne nem. Visszataszító az urizálás, az alanyi jogok, a születési jogok. Ugyanolyan emberek ők is, mint te vagy én. Tudod mit érdekelne engem, jöhetne hozzám akármilyen herceg, ugyanúgy bánnék vele, mint bárki mással, Bözsivel is leszrom hogy hova született. Mondom úgy, hogy én nekem is vannak nemesi felmenőim.
2020. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Na igen, kb vicc ami megy, ingyencirkusz nem más, ez a nagy nemesezés meg így meg úgy előkelőségek, a sok brit meg még mosolyog is ehhez meg éltetik őket.
2020. jan. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy csak magyarokra jellemző ez, vagy sem, de az okot nem nehéz kitalálni. Az átlag kelet-európai egy rabszolga, akibe a kommunizmus belenevelte, hogy dolgozz, dolgozz, dolgozz, mert akkor van hasznod. lehetőleg gyári munkát, vagy kint a földeken, vagy bármi olyat ami kemény fizikai munka. Meglátják a hírekben, hogy itt ez a család, akik beleszülettek a jóba és elönti őket a féltékenység és a harag, h így is lehetne élni.

De nem is kell ilyen messzire menni, mint a Brit Királyi család. Legyen egy vállalkozásod és dolgozz otthonról. Mennyél irodába dolgozni, legyél cég vezető..egyből emgkapod az ilyen emberektől, hogy "ingyenélő", "elkéyneztetett", "semmihezsem értő"...

2020. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, a lényeg ott van, csak kicsit előrébb: beleszülettek a jóba

És ez a vicc, nem kell semmit letenniük az asztalra, csak simán aranykanállal a hátsójukban születtek.

2020. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Ezt értem. Csak azt nem, hogy ez miért fáj neked meg a kérdésben említett kommentelőknek...
2020. jan. 11. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!