Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék (Munkané...

Álláskeresési járadék (Munkanélküli segély) hol igényelhető pontosan Budapesten?

Figyelt kérdés
Minden létező oldalt átböngésztem, de csak "Fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala" ezt az infót találni. Tehát, ha én X. kerületi lakos vagyok, a levelező címem ide szól, viszont az állandó lakcímem az Mezőtúr, akkor én igényelhetem az V. kerületben lévő Váci utcai kormányhivatalban a járadékot? És pontosan mi is lenne a menete? A kilépő papírjaim és iratok megvannak, ezen kívül nem sokat tudok a dologról.

2020. febr. 17. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit értesz "levelező cím" alatt? Ha a lakcímkártyádon szerepel a budapesi cím, akkor igényelheted az álláskeresésit Budapesten. Itt tudod igényelni:

[link]


A kilépő papírjaid kellenek, iratok, és ennyi. Ha mégis hiányozna valami, és hiánypótolni kell, akkor is a regisztráció napjától fogo kapni visszamenőlegesen a pénzt, szóval nem veszik el.

2020. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ideiglenes lakcímed vagy tartózkodási helyed bejelentve a X. kerületben (utóbbihoz nem kell lakás tulajdonosának hozzájárulása sem), nem csak postai levélátirányításod, akkor itt:

[link]



Az ügy leírása:

[link]


Viszed a kilépő papírt, TB kiskönyvet, okmányaid. Foglalkoztatási Osztályon benyújtod a kérelmet, leadod a TB kiskönyvet, kapsz egy álláskeresők kiskönyvét, amiben van tájékoztatás, ebben kell vezetned, hogy milyen állásokat pályáztál, azoknál meddig jutottál a kiválasztásban. Egyszer el kell menned egy kb. egy órás képzésre. Ha lelkes vagy, akkor meg több másik képzésre is mehetsz. A pakliban bent van, hogy ajánlanak törvényes minimumot fizető állást, ha szakmunkás vagy (ezt ha nem fogadod el, akkor vége a járadék folyósításnak, pedig az a te korábban befizetett pénzed), diplomásokat ilyen veszély nem fenyeget.


tartózkodási hely bejelentése:

[link]

2020. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!