Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Középosztálybelinek számítunk...

Középosztálybelinek számítunk mai viszonylatban? Nagyon belém van ivódva, hogy szegény vagyok.30 éven keresztül hónapról hónapra, sokszor napról napra éltünk.

Figyelt kérdés
3 gyereket nevelünk,nettó bevételünk közel 700 ezer Ft,ebből 300 ezret teszünk félre havonta,mert saját házat szeretnénk venni 5 év múlva kb. A gyerekeknek és amúgy is mindent meg tudunk venni amire szükség van. Az albérletünk elég csekély 35 000 Ft,ebben benne van a víz is.Fával fűtünk, palackos a gáz. Csak villanyt és tv-internetet kell fizetni,ez olyan 50 ezer Ft havonta. Az esetleges nagyobb kiadásokkal sincs gond. Hűtő,mosógép csere egy-egy hónapban. Persze,tudom hogy ez a családtámogatási rendszernek köszönhető. Félek attól, hogy egyszer újra éheznem, fáznom kell. A 700 ezerben nincs családi adókedvezmény,sem családi pótlék,sem a gyed. Ez külön számlára megy, a gyerekeknek. De nem múlik a görcs a gyomrombol, amit ez a jó pár év tett belém :( tudom,feleslegesen siránkozom. De félek egy rendszerváltástól pl. Nem,nem vagyok fideszes, sem más párti,élek ahogy tudok,mindig így volt. De mekkora az esélye szerintetek egy kormanyváltásnak 2022-ben?
2020. febr. 23. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kozepisztaly felsobb retege
2020. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen jómódú középosztálybeli.
2020. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én nem így érzem. Nincs saját lakásunk. És egyfolytában félek,mi lesz,ha.. Ez a gyerekkorom miatt, és az miatt van ahogy életem nagy részét éltem,ezt tudom. Nem felejtettem el honnan jöttem az tuti. Talán sosem fogom.
2020. febr. 23. 17:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze lehetne felszabadító is,hogy kemény munkával idáig jutottunk,de valamiért nem megy a rossz elengedése. Bocsánat,ez már pszichológiai rész.
2020. febr. 23. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!